Tenisz: Babos Tímeának mentálisan kell erősödnie

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.09.09. 18:03
Egyesben és párosba sincs már versenyben a US Openen Babos Tímea. Első számú női játékosunk édesapja és egyik edzője, Babos Csaba a Kisalföldnek elmondta, Timinek mentálisan kell erősödnie az előrelépéshez.

„A tavalyi wimbledoni döntős szereplés után bíztunk benne, hogy talán sikerül nyerni egy Grand Slamet. Sajnos nem jött össze, megint Angliában voltak ehhez legközelebb Timiék, az elődöntőben csak egy kicsi hiányzott a győzelemhez. A US Openen szerencsétlenül jött ki, hogy Kristina egyes meccse után nagyon kevés volt a pihenő, ennek ellenére ki lehetett volna küzdeni a továbbjutást" – mondta Babos Csaba a Kisalföldnek, hozzátéve, a páros világbajnokságon való indulásra jó esélye van a magyar–francia duónak.Kisalföldnek, hozzátéve, a páros világbajnokságon való indulásra jó esélye van a magyar–francia duónak.

Az edző-édesapa úgy érzi, egyéniben sokat fejlődött a lánya, voltak is szép győzelmei, de a nagy áttörés még várat magára.

„Sokszor a sorsolása sem volt szerencsés, de így is gyűjtött szép skalpokat, hiszen kiemelteket is győzött le. Fejben, mentálisan viszont még fejlődnie kell, mert sokszor nem a megfelelő döntést hozza. Ha ebben sikerülne javulni, akkor az hozná magával a győzelmeket, feljebb tudna kerülni a ranglistán, ezáltal főtáblás lehetne a legtöbb tornán. Sok gátlást szabadítana ez fel Timiben."

 

Legfrissebb hírek

Kyrgios két szettben felülmúlta Szabalenkát a nemek csatájában

Tenisz
2025.12.28. 19:00

Bardóczky Kornél elhagyhatta a kórházat

Tenisz
2025.12.27. 18:32

Bardóczky Kornél karambolja után lábadozik

Tenisz
2025.12.27. 09:04

Tenisz: Jack Draper hamarosan visszatér, de nem lesz ott Melbourne-ben

Tenisz
2025.12.27. 07:36

Öt magyar teniszező a legjobb 100-ban 2025 végén

Tenisz
2025.12.23. 06:51

Felemás évet zártunk – Győri Ferenc jegyzete

Tenisz
2025.12.23. 00:30

Marozsán Fábián: Jó úton haladunk, és remélem, jövőre még többet érünk el

Tenisz
2025.12.22. 13:32

Madarász Gergely először nyerte meg a tenisz ob-t

Tenisz
2025.12.21. 15:23
Ezek is érdekelhetik