Becker egy szettig bírta Djokovics tempóját, Jankovics már a 16 között

2013.08.30. 23:39
Djokovics az első felvonásban játszmalabdákról fordított, végül simán nyert (Fotó: Action Images)
Az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének második fordulójában a világelső szerb Novak Djokovics egy szoros és két sima szettben legyőzte a német Benjamin Beckert, így bejutott a 3. körbe, ahol az ellenfele a Jarkko Nieminent döntő szettben legyőző Joao Sousa találkozó győztese lesz.

Djokovics és Becker eddig csupán egyszer találkozott egymással, a 2008-as Australian Openen a szerb két sima és egy szorosabb szettben diadalmaskodott (6:0, 6:2, 7:6).

A szerb 3:2-es vezetésénél három bréklabdát is kihasználatlanul hagyott, 4:4 után pedig elveszítette adogatását, így a német a szettért adogathatott. Itt azonban hiába volt kétszer is játszmalabdája, a világelső visszakapaszkodott, majd a rövidítésben állva hagyta ellenfelét – 6–1-gyel kezdett – és behúzta az első felvonást (7:6).

A következő két szett kevesebb izgalmat hozott, a második legelején Djokovics brékkel indított, majd 4:2-nél újra elvette Becker adogatását (6:2), a harmadik játszmában pedig 2:2-nél ismét, 3:2-es előnye után pedig már labdamenetet sem engedett ellenfelének (6:2).

A ranglistavezetőhöz hasonlóan sikerrel vette az akadályt a 12. helyen kiemelt német Tommy Haas és a 21.-ként rangsorolt orosz Mihail Juzsnij, előbbi a tavani Le Jen-hszünt, utóbbi az ukrán Alekszandr Dolgopolovot verte meg három szettben.

Az ötödik helyen kiemelt cseh Tomás Berdych háromszettes mérkőzésen legyőzte a hazai Denis Kudlát. A cseh játékos az első szettben már 5:1-re is vezetett, de innen is visszaengedte ellenfelét – miközben három játszmalabdát is kihasználatlanul hagyott –, és csak rövidítésben húzta be, csakúgy, mint a másodikat. A harmadikban egyből elbukta az adogatását, de később kétszer is elvette Kudláért, így végül szettveszteség nélkül ment tovább.

A nőknél már a 3. fordulót rendezték meg, a 3. helyen kiemelt lengyel Agnieszka Radwanska két szoros felvonásban fektette két vállra az orosz Anasztaszja Pavljucsenkovát, ellenfele a nyolcaddöntőben a 16.-ként rangsorolt német Sabine Lisickit kiejtő orosz Jeketyerina Makarova lesz.

A korábbi világelső szerb Jelena Jankovics is a 16 között van már, miután két szoros játszmában legyőzte a japán Nara Kurumit.

US OPEN, NEW YORK (34 300 000 dollár, kemény pálya)