Tenisz: Serena Williams új győzelmi rekordot épített

2013.05.17. 18:34
Az első helyen kiemelt Serena Williams két könnyű játszmában, 6:2, 6:0-ra legyőzte a spanyol Carla Suárez-Navarrót a római salakpályás teniszverseny női egyesének pénteki negyeddöntőjében, és bejutott a legjobb négy közé.

A nem egészen egy órát a pályán töltő Serena Williamsnek ez volt sorozatban a 22. győzelme, amivel új egyéni csúcsot állított fel; korábbi két 21-es sikersorozatát egy évtizeddel ezelőtt, 2002-ben és 2003-ban építette. Az Open Era leghosszabb győzelmi szériája (74 meccs) Martina Navratilova nevéhez fűződik. Serena Williamsnek ez volt sorozatban a 22. győzelme, amivel új egyéni csúcsot állított fel; korábbi két 21-es sikersorozatát egy évtizeddel ezelőtt, 2002-ben és 2003-ban építette. Az Open Era leghosszabb győzelmi szériája (74 meccs) Martina Navratilova nevéhez fűződik.

Williams következő ellenfele a selejtezőből érkező román Simona Halep lesz, aki a hatalmas csatát hozó harmadik szettben visszajött kettős brékhátrányból, majd dupla meccslabdát hárítva legyűrte a tornát korábban kétszer (2007, 2008) megnyerő Jelena Jankovicsot.

Mint arról korábban beszámoltunk, a címvédő Marija Sarapova betegség miatt visszalépett, Sara Errani mérkőzés nélkül jutott be a legjobb négy közé.

WTA-PREMIERTORNA, RÓMA (2 369 000 dollár, salak)