Davis-kupa: top 100-as játékos ellen fiaink a bennmaradásért

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.04.03. 12:27
null
Balázs Attila is ott lesz a Luxemburg elleni Davis-kupa-csapatban (Fotó: Action Images, archív)
A világranglistán top 100-ban lévő Gilles Müllerrel felálló luxemburgi csapat ellen, világszínvonalú borításon küzd meg hétvégén az euro-afrikai zóna II-es csoportjában maradásért a magyar teniszválogatott Budapesten, a Davis-kupában.

Hornok Miklós szövetségi kapitány a szerdai sajtótájékoztatón elmondta, elégedett az Elektromos Csarnokban kialakított remek szőnyegfelülettel, amely jó állóképességet kíván, és hosszú labdameneteket láthat majd a közönség.

„Mindkét csapat a legerősebb összeállításában lép pályára” – mondta a kapitány, jelezve: az egyeseket Balázs Attila és Fucsovics Márton játssza, párosban pedig vagy kettejüket, vagy Fucsovicsot és Gödry Leventét nevezi. Az ellenfélről szólva hozzátette: Müller mentálisan nem annyira erős, de ezzel együtt kiváló játékos, a többiek viszont más kvalitásúak.

Balázs Attila a közelmúltban salakos versenyeken játszott, de elismerően beszélt a budapesti Dk-párharc borításáról, a jövő héten már Kínában szereplő Fucsovics pedig elmondta, hogy Franciaországban is hasonló felületen edz.

A vendégek válogatottját vezető Jacques Radoux kifejtette, amikor legutóbb Magyarországgal találkoztak, akkor ők nyertek, és bízik benne, hogy ezúttal is így lesz. Müller várhatóan három meccset játszik majd.

A hazai együttest az ATP-rangsorban 248. – és az előző körben, Moldovában nem szerepelt – Balázs Attila, továbbá Fucsovics Márton (381.), Filipenko Viktor (773.) és Gödry Levente (1070.) alkotja.
Februárban, az idei Dk első fordulójában Hornok Miklós együttese 3:2-es vereséget szenvedett Moldovában, így a pénteken 14, szombaton 13, vasárnap pedig 11 órakor kezdődő mostani párharcban a csoportban maradásért küzd.

A nyitó körben a bosnyákokkal szemben 4:1-re alulmaradó luxemburgiak éljátékosa, Müller jelenleg a 68. helyen áll a világranglistán.

A magyarok legutóbb 11 éve játszottak Luxemburggal, amikor 4:1-re kikaptak, előtte azonban 1962-ben és 1971-ben is 5:0-ra nyertek. Budapesten ezt megelőzően legutóbb 2007-ben került sor DK-csatára, akkor a magyar válogatott 4:1-re kikapott Monacótól a Római Teniszakadémián. A magyar–luxemburgi párharc sorsolása csütörtökön 13 órakor lesz.

Legfrissebb hírek

Davis-kupa: Tatabányán, salakon fogadjuk az amerikaiakat a februári selejtezőben

Tenisz
46 perce

Temesvári Andrea a Billie Jean King-kupa-bizottság tagja lett

Tenisz
2025.12.11. 11:39

Udvardy Panna négy helyet javított a teniszezők világranglistáján

Tenisz
2025.12.08. 08:56

Babos Tímea korábbi Grand Slam-döntőssel indul a januári tornákon

Tenisz
2025.11.27. 10:18

Udvardy Panna kiosztott egy biciklit Buenos Airesben

Tenisz
2025.11.26. 10:51

Olaszország sorozatban harmadszor győzött a Davis-kupában

Tenisz
2025.11.23. 20:40

„Eléggé belehúztunk” – Bardóczky Kornél a Davis-kupa sorsolásáról

Tenisz
2025.11.23. 14:49

Davis-kupa: az amerikaiakat fogadják a mieink a februári selejtezőben

Tenisz
2025.11.23. 12:31
Ezek is érdekelhetik