Szávay Ágnes továbbra is a 18., nőtt Justine Henin előnye

2008.02.18. 11:01
Továbbra is a tizennyolcadik helyen áll Szávay Ágnes a női tenisz-világranglistán. A magyar versenyző annak ellenére tartotta meg pozícióját, hogy az elmúlt héten Antwerpenben már az első fordulóban búcsúzott. A belgiumi versenyt a hazai közönség előtt játszó Justine Henin nyerte, aki így tovább erősítette a pozícióját az élen.
Szávay Ágnes egy jó dohai szerepléssel még feljebb léphet a világranglistán
NS-archív (Farkas József)

Az elmúlt héten Anwerpenben kétszettes vereséget szenvedett Szávay Ágnes a torna első fordulójában. A magyar lány vesztét a selejtezőből a főtáblára kerülő Alisza Klejbanova okozta, aki 6:2, 6:3-ra verte a Vasas kiválóságát.

Szávay ennek ellenére továbbra is a tizennyolcadik helyen áll a világranglistán, és ezen az elkövetkezendő napokban javíthat is, ugyanis elindul a hétfőn kezdődő, 2,5 millió dollár összdíjazású dohai keménypályás női tenisztornán, amelyen a tizenharmadik kiemelt lesz.

A magyar kiválóság Szugijama Ai ellen kezd a 64-es főtáblán, riválisa jelenleg 41. a WTA-rangsorban. Ha Szávay ezen a meccsén nyerni tud, és a 21. fordulóban megveri a Morita-Vesznyina párharc győztesét, akkor a legjobb tizenhat között Jelena Jankoviccsal is találkozhat.

Az antwerpeni tornát egyébként a világelső Justine Henin nyerte hazai közönség előtt, ugyanis a fináléban legyőzte az olasz Karin Knappot, és ezzel megerősítette pozícióját a világranglista élén. A belga klasszis viszont nem indul a katari versenyen.

A dohai viadalon egyébként még egy magyar versenyző lépett pályára Nagy Kyra személyében, de nem járt sikerrel a selejtezőben: egy megnyert mérkőzés után kikapott, így nem került a főtáblára.

A Top10-ben csupán egyetlen helycsere történt: a szerb Ana Ivanovics visszaesett a másodikról a harmadik pozícióba, és a helyére Szvetlana Kuznyecova lépett.