Sílövészet: visszavonul a franciák olimpiai bajnoka

MTI/ CS. B.MTI/ CS. B.
2022.03.19. 14:16
Visszavonul Anais Bescond, a franciák olimpiai bajnok sílövője, aki a jelenleg futó női világkupa-sorozat vasárnapi, norvégiai állomásán, Holmenkollenben szerepel utoljára hazája színeiben.

„Órákkal a szezon utolsó sprintjének kezdete előtt be kell jelentenem, hogy ez lesz pályafutásom utolsó versenye” – írta Instagram-oldalán a 34 éves biatlonos.„Órákkal a szezon utolsó sprintjének kezdete előtt be kell jelentenem, hogy ez lesz pályafutásom utolsó versenye” – írta Instagram-oldalán a 34 éves biatlonos.

Bescond a 2018-as téli ötkarikás játékokon a vegyesváltó tagjaként nyert aranyat, emellett Pjongcsang kétszeres olimpiai bronzérmesének is vallhatja magát. A világbajnokságokon egy első, hat második és egy harmadik helyezést szerzett, a világkupákon pedig egyéniben egy alkalommal, míg váltóban 13-szor állhatott fel a dobogó tetejére.