Téli olimpia: Noël óriási fordítása szlalomban, Kékesi 33.

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2022.02.16. 08:00
Kékesi Márton a 33. helyet szerezte meg (Fotó: Árvai Károly)
Szerdán rendezték a férfi műlesiklók versenyét a pekingi téli olimpián. Az aranyérmet a francia Clément Noëlnek sikerült megszereznie, kiemelkedő második futamának köszönhetően, megelőzve az osztrák Johannes Strolzot és a norvég Sebastian Foss-Solevaagot. Kékesi Márton a 33., míg az izraeli színekben induló Szőllős Barnabás a 23. helyen végzett.

Az első futamot követően az osztrák Johannes Strolz vezetett két norvég, Henrik Kristoffersen és Sebastian Foss-Solevaag előtt, de további öt versenyző is fél másodpercen belül volt az éllovassal szemben, nekik egy kiemelkedő második menettel akár az aranyra is lehetett esélyük.

A második futamban közülük az elsőben hatodik Noëlnek sikerült kivágnia a rezet, és magasan a legjobb második futamos idővel vette át a vezetést. Ezzel az idővel még a három éllovas sem bírt, végül a kombinációt megnyerő Strolz lett a második, a norvég Foss-Solevaaga harmadik, míg Kristoffersen lecsúszott a dobogóról.

A műlesikló verseny első három helyezettjének futama:

A 87 induló közül Kékesi Márton az első futamot követően a 40., összességében 14 másodpercen belüli hátránnyal a 33. helyen zárt, míg az az izraeli színekben induló Szőllős Barnabás a 23. lett.

Kékesi Márton és Szőllős Barna futama a második körben:

A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)