Pjongcsang 2018: szabadkártyával indulhat az észak-koreai műkorcsolyapáros

2018.01.26. 15:55
Szabadkártyával ott lehet a február 9-én kezdődő pjongcsangi téli olimpián a Rjom Te Ok, Kim Ju Szik észak-koreai műkorcsolyapáros, amely bronzérmet szerzett pénteken Tajpejben a Négy Kontinens-bajnokságon.

A duó az ország történetének első párja, amely nemzetközi műkorcsolyaversenyen érmet nyert: a Négy Kontinens-bajnokságon az Európán kívüli legjobbak küzdenek egymással.

„Negyedik helyen álltunk a rövidprogram után, de bíztunk abban, hogy a kűr jobban sikerül majd. Nagyon boldog voltam, hogy összejött az érem” – mondta Rjom, a páros 18 éves női tagja, aki a közvetlenül a szabadprogram után még sírva vette tudomásul, hogy elesett a dupla Axelből. Végül ez a hiba is belefért számukra, és felállhattak a dobogóra.

„Remélem, Pjongcsangban azt a formánkat tudjuk hozni, amit az edzéseken szoktunk, mert akkor még jobban fogunk futni. Nem gondolkozunk éremben, egyszerűen csak fejlődni szeretnénk” – mondta Rjom partnere, a 25 éves Kim. A versenyt egyébként az amerikai Tarah Kayne, Danny O'Shea kettős nyerte honfitársaik, Ashley Cain és Timothy Leduc előtt.

Az észak-koreai páros még tavaly szeptemberben, a németországi Oberstdorfban rendezett Nebelhorn Kupán vívta ki az olimpiai szereplés lehetőségét, ugyanakkor a megadott október 30-i határidőig nem adta le nevezését az olimpiára, így a szabályok értelmében nem lehetne ott Dél-Koreában.

A két Korea vezetői múlt szombaton egyeztek meg arról, hogy az északiak indítanak sportolókat Pjongcsangban, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) pedig szabadkártyát adott az északi párosnak. Mellettük négy sportág hat versenyszámában még 22 észak-koreai sportoló vesz részt a játékokon.

„Negyedik helyen álltunk a rövidprogram után, de bíztunk abban, hogy a kűr jobban sikerül majd. Nagyon boldog voltam, hogy összejött az érem” – mondta Rjom, a páros 18 éves női tagja, aki a közvetlenül a szabadprogram után még sírva vette tudomásul, hogy elesett a dupla Axelből. Végül ez a hiba is belefért számukra, és felállhattak a dobogóra.

„Remélem, Pjongcsangban azt a formánkat tudjuk hozni, amit az edzéseken szoktunk, mert akkor még jobban fogunk futni. Nem gondolkozunk éremben, egyszerűen csak fejlődni szeretnénk” – mondta Rjom partnere, a 25 éves Kim. A versenyt egyébként az amerikai Tarah Kayne, Danny O'Shea kettős nyerte honfitársaik, Ashley Cain és Timothy Leduc előtt.

Az észak-koreai páros még tavaly szeptemberben, a németországi Oberstdorfban rendezett Nebelhorn Kupán vívta ki az olimpiai szereplés lehetőségét, ugyanakkor a megadott október 30-i határidőig nem adta le nevezését az olimpiára, így a szabályok értelmében nem lehetne ott Dél-Koreában.

A két Korea vezetői múlt szombaton egyeztek meg arról, hogy az északiak indítanak sportolókat Pjongcsangban, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) pedig szabadkártyát adott az északi párosnak. Mellettük négy sportág hat versenyszámában még 22 észak-koreai sportoló vesz részt a játékokon.

Legfrissebb hírek

Francia Alpok 2030: a síalpinizmus marad a programban

Téli olimpia 2026
2026.06.25. 23:03

A 2024-es Európa-bajnok műkorcsolyázó, Loena Hendrickx visszavonult

Téli sportok
2026.06.24. 23:55

Pekingben rendezik a korcsolyasportok első közös világbajnokságát

Téli sportok
2026.06.11. 10:59

Lyonban lehet a hokitorna a 2030-as téli olimpián

Téli sportok
2026.06.01. 20:02

Téli olimpia 2038: a svájciak többsége támogatja a rendezést

Egyéb egyéni
2026.05.06. 18:56

„Lehet, hogy visszavonulok” – Lindsey Vonn még nem tudja, mit tartogat neki a jövő

Téli sportok
2026.05.01. 13:36

Az IIHF elnöke aggódik a 2030-as olimpiai hokitorna miatt

Téli sportok
2026.04.30. 18:39

Téli olimpia: Párizsban vagy Lyonban lehet a hokitorna a nizzai vétó miatt

Téli sportok
2026.04.28. 19:14
Ezek is érdekelhetik