Pjongcsang 2018: biztosan nem jönnek az NHL-esek

Vágólapra másolva!
2017.09.12. 19:41
A Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IIHF) elnöke szerint nem maradt esély arra, hogy megegyezés szülessen az észak-amerikai profi ligával (NHL) a játékosok szerepléséről a februári, pjongcsangi olimpián.


„Azt tudom mondani, hogy ez a lehetőség már elúszott, ki lehet húzni a listáról” – jellemezte kedden a helyzetet René Fasel Limában, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) kongresszusának helyszínén.
„Azt tudom mondani, hogy ez a lehetőség már elúszott, ki lehet húzni a listáról” – jellemezte kedden a helyzetet René Fasel Limában, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) kongresszusának helyszínén.

A svájci sportvezető mindehhez hozzátette, mostantól arra kell koncentrálni, hogy a 2022-es, pekingi játékokon ismét ott legyenek a mezőnyben a NHL-ben játszók, s mint megjegyezte, erre szerinte van esély, mert a tengerentúli liga vezetőit egyértelműen foglalkoztatja a kínai lehetőség.

Az NHL először az 1998-as, naganói játékok idejére függesztette fel bajnokságát, hogy játékosai ott lehessenek az olimpián, azóta valamennyi eseményen így tett, igaz, rendszerint csak hosszas tárgyalássorozat és huzavona végén egyezett meg a NOB-bal erről.

A liga ugyanakkor ezúttal nem egyezett bele, hogy elengedje hokisait, áprilisban pedig bejelentette, nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy februárban, amikor az Egyesült Államokban az NFL és az MLB is szünetel, felfüggessze a bajnokságot.

Mindezek ellenére nem biztos, hogy egyetlen NHL-ben szereplő játékos sem lesz ott Pjongcsangban, ugyanis például Alekszandr Ovecskin, a Washington Capitals sztárja már tavasszal jelezte, hogy mindenképpen játszani akar az orosz válogatottban, akkor is, ha nem lesz szünet az NHL-ben.

 

Legfrissebb hírek

Gyász: hatszoros bajnok kapust gyászolnak az NHL-ben

Amerikai sportok
2025.09.06. 10:00

A munkálatok a tervezett ütemben haladnak a milánói téli olimpiára

Téli sportok
2025.09.01. 10:35

Az orosz és fehérorosz biatlonosok nem indulhatnak a téli olimpián

Téli sportok
2025.08.31. 10:38

NHL: kilencedszer Ovecskiné a Harlamov-trófea

Jégkorong
2025.08.08. 18:01

A kétszeres ötkarikás bajnok legendával készül az olimpiára Lindsey Vonn

Téli sportok
2025.08.06. 16:57

Film készül Alekszandr Ovecskin pályafutásáról

Amerikai sportok
2025.08.06. 11:16

NHL: Ovecskin vezeti a kereseti listát

Jégkorong
2025.08.04. 20:49

Tengerentúli szakemberekkel, immár harmadszor gyűltek össze a játékvezetők az NHL-táborban Budapesten

Jégkorong
2025.08.01. 07:53
Ezek is érdekelhetik