Egy orosz atomjégtörő fedélzetén az Északi-sark felé tart a jövő évi, szocsi téli olimpia lángja.
A Murmanszk kikötőjéből indult járműnek tizenöt napra lesz szüksége a mintegy ötezer kilométeres út megtételéhez. Az olimpia láng – amelyet egy bányászlámpában szállítanak – története során először érkezik majd az Északi-sarkra. A tervek szerint ott egy több ország képviselői által alkotott staféta adja majd a fáklyát kézről kézre.
Legfrissebb hírek

Lyonban lehet a hokitorna a 2030-as téli olimpián
Téli sportok
2026.06.01. 20:02
Ezek is érdekelhetik






