La Liga: Vinícius Júniort kiállították, a Real Madrid kikapott Valenciában

B. A.B. A.
2023.05.21. 20:36
Diego López góljával nyert a Valencia a Real Madrid ellen (Fotó: Getty Images)
A Valencia 1–0-ra legyőzte a Real Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójában. A mérkőzés egyetlen gólját az élvonalban másodszor kezdőként pályára lépő Diego López szerezte a Vinícius Júnior kiállítása miatt a találkozót tíz emberrel befejező madridiak ellen.

A Real Madrid kezdőjéből kimaradt többek között Fede Valverde, Toni Kroos, Rodrygo, David Alaba és Luka Modric is a Manchester City elleni BL-elődöntőhöz képest.

A vezetést a hazaiak szerezték meg a 33. percben. Justin Kluivert passzába belekaptak, így pont az élvonalban másodszor kezdőként pályára lépő Diego López elé került a labda, aki közvetlen közelről betalált Thibaut Courtois kapujába.

A Real Madrid az első félidőben mindössze háromszor próbálkozott kapura lövéssel. A fővárosi csapat csak egyszer jutott el ennél kevesebb kapura lövésig a spanyol bajnokság mostani idényében.

Az 54. percben ismét a 21 éves spanyol támadó volt az egyik főszereplő. Kluivert adott remek labdát, López lövését azonban védte Courtois. A 70. perc elején percekig állt a játék, mert a hazai szurkolók rasszista megnyilvánulásokkal illették Vinícius Júniort.

A 84. percben Kluivert ugyan betalált, de gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A hosszabbításban két nagy lehetősége is volt a Real Madridnak, ám Mamardasvili előbb Karim Benzema lövését, majd Toni Kroos szabadrúgását is védte.

A hajrában Vinícius Júnior nem bírta idegekkel és lekönyökölte Hugo Durót, amiért kiállította a játékvezető. A brazil az öltözőbe menet még mutogatott a hazai szurkolóknak.

A Valencia győzelmével nagy lépést tett a bennmaradás felé, míg a Real Madrid visszacsúszott a városi rivális Atlético mögé a bajnokság harmadik helyére.

SPANYOL LA LIGA
35. FORDULÓ
Valencia–Real Madrid 1–0
(Diego López 33.)
Kiállítva: Vinícius Junior (90+7., Real Madrid)

KÉSŐBB
21.00: Sevilla–Real Betis (Tv: Spíler2)

KORÁBBAN
Rayo Vallecano–Espanyol 1–2 (De Tomás 42. – 11-esből, ill. Darder 23., Melamed 59.)
Atlético Madrid–Osasuna 3–0 (Carrasco 45., Saúl 62., Á. Correa 83.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Barcelona–Real Sociedad
1–2 (Lewandowski 90., ill. Merino 5., Sörloth 71.)
Girona–Villarreal 1–2
(D. López 24., ill. Pino 9., Gerard Moreno 90+4.)
Athletic Bilbao–Celta Vigo 2–1 (I. Williams 5., Berenguer 54., ill. Strand Larsen 50.)
Almería–Mallorca 3–0 (Lázaro 12., 42., 58.)
Getafe–Elche 1–1 (Munir 8., ill. Boyé 45+1.)