La Liga: vigói vereséggel zárta a bajnokságot a Barcelona

2023.06.04. 23:14
A Celta Vigo a Barcelona elleni győzelmével biztosította helyét az első osztályban (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 38., záró fordulójában a bajnok Barcelona 2–1-re kikapott Vigóban. A Betis a Valencia ellen, míg a Cádiz az Elche vendégeként játszott döntetlent. Mivel a Valladolid nem tudott nyerni a Getafe ellen, és az Almería az Espanyol ellen a hajrában egyenlítve szerzett pontot, az Elche és az Espanyol mellett a Valladolid a harmadik kieső.

Celta Vigo–Barcelona

A bajnoki címét korábban már bebiztosító Barcelona a Celta Vigo otthonában zárta a 2022–2023-as idényt, ellenben a Celta csak egy ponttal előzte meg a fordulót megelőzően a kieső helyen álló Valladolidot.

Franck Kessié ugyan Robert Lewandowski passzából a kapuba talált, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a katalán találatot. A 42. percben a hazaiak is szereztek érvénytelen gólt, de egy perccel később Gabri Veiga már érvényes gólt szerzett, ezzel biztossá vált, hogy Marc-André ter Stegen nem tudja megdönteni Francisco Liaño rekordját a legtöbb kapott gól nélküli mérkőzések tekintetében.

A fordulás után a katalánok nem tudtak egyenlíteni, sőt Gabri Veiga gyönyörű emelésével kétgólos előnybe kerültek a hazaiak. A csereként beálló Ansu Fati Ousmane Dembélé beadásából szépített, de több gól már nem született. A Celta a bajnok elleni győzelmével benn maradt, míg a Barcelona vereséggel zárta az idényt. 2–1

A többi pályán

A Betis számára tét nélküli volt az utolsó mérkőzés, hiszen biztos volt, hogy az eredményektől függetlenül a hatodik helyen végez. Ennek ellenére Juan Miranda passzát követően Ayoze Pérez már az első percben megszerezte a vezetést a Real Betisnek a Valencia ellen.

A második félidőben Joaquín elhagyta a játékteret. A sevillai csapat 41 éves középpályása különleges rekorddal vonulhat vissza, ez volt ugyanis a 622. mérkőzése a spanyol bajnokságban, amivel az örökranglista tetején beérte Andoni Zubizarretát.

A Valencia Joaquín lecserélését követően két fiatal játékosának köszönhetően egyenlített: Nico passzát, Diego López értékesítette a 71. percben. A Betis a hatodik helyen zárt, és az Európa-ligában indulhat, míg a Valencia megúszta a kiesést, és 42 ponttal a 16. helyen végzett.

A záró forduló előtt egy ponttal a kiesési hely előtt helyezkedő Almería a már biztosan kieső Espanyol otthonában vívhatta ki a bennmaradást. El Bilal Touré megszerezte a vezetést az Almeríának a 11. percben, az öröm azonban nem tartott sokáig, mivel az Espanyol Javi Puado bombájával két perccel később egyenlített.

A fordulás után a barcelonai csapat átvette a vezetést, Ronael Pierre-Gabriel kapásból, nagy erővel a rövid alsó sarokba bombázott, kieső helyre taszítva a látogatókat. Nem kellett most se sokat várni az egyenlítésre: Adri Embarba életben tartotta a vendégek reményeit. Az Espanyol azonban szép búcsút akart, és Luca Koleosho góljával ismét vezetést szerzett a 73. percben. Az Almería foggal-körömmel kapaszkodott a bennmaradásba, és a korábbi Espanyol-játékos, Embarba révén tizenegyesből másodszor is egyenlített.

A biztosan utolsó helyen végző Elche a Cádizt fogadta, és döntetlennel (1–1) búcsúzott az első osztálytól. Így tett, mármint döntetlennel (0–0) köszönt el az élvonaltól a Valladolid is a Getafe ellen – habár 15 kapura lövéssel próbálkozott –, mert a barcelonai iksszel menekülő Almería egy ponttal megelőzte a tabellán.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ

Real Betis–Valencia 1–1 (A. Pérez 1., ill. Diego López 71.)
Kiállítva: Yunus Musah (81., Valencia)
Celta Vigo–Barcelona 2–1 (Gabri Veiga 42., 65., ill. Fati 79.)
Valladolid–Getafe 0–0
Elche–Cádiz 1–1 (Boyé 71., ill. Escalante 10.)
Espanyol–Almería 3–3 (Javi Puado 13., Pierre-Gabriel 48., Koleosho 73., ill. El Bilal Touré 11., Embarba 58., 87. – a másodikat 11-esből)

KORÁBBAN
Mallorca–Rayo Vallecano 3–0 (Muriqi 51., Copete 71., Á. Rodríguez 90+4.)
Real Sociedad–Sevilla 2–1 (Méndez 28., Cho 73., ill. Lamela 77.)
Real Madrid–Athletic Bilbao 1–1 (Benzema 72. – 11-esből, ill. Sancet 49.)
Villarreal–Atlético Madrid 2–2 (Jackson 10., Pascual 90+3., ill. Correa 19., 56.)
Kiállítva: Witsel (71., Atlético Madrid)
Osasuna–Girona 2–1 (Budimir 52., 54., ill. Reinier 75.)