La Liga: Uzuni beadásából öngól lett, de így is nyert a Valencia

2022.03.05. 20:33
Myrto Uzuni (jobbra) a Valencia első gólját szerző, a meccs legjobbjának megválasztott Goncalo Guedest üldözi (Fotó: AFP)
Gól nélküli első félidőt követően a Valencia hazai pályán 3–1-re legyőzte a Granadát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójának szombati játéknapján. Az Espanyol a Getafe 2–0-s legyőzésével elkönyvelte idei első bajnoki győzelmét, és az Osasuna is hazai sikerrel tudta le a szombati programot.

VALENCIA–GRANADA 3–1

Az első félidőben nem született gól a Mestallában, azonban a szünet után gyors egymásutánban kettő is: előbb Goncalo Guedes, majd Maxi Gómez fejelt a vendégek kapujába. A Granada kisvártatva szépített: a meccset végigjátszó korábbi ferencvárosi légiós, Myrto Uzuni bal oldali beadásánál Hugo Guillamón megzavarta Jaume Doménech kapust, aki a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát.

Granadai egyenlítés helyett gyorsan jött a harmadik hazai gól: az első kettőt pontos beíveléssel előkészítő Carlos Soler talált be tizenegyesből. A Valencia sorozatban a harmadik tétmeccsét nyerte meg, a Granada pedig immár kilenc bajnoki forduló óta nyeretlen – az FTC-ből télen igazolt Uzuni még nem volt részese győzelemnek.

Egy kis stat: Goncalo Guedes eddig 15 gólban részes ebben a bajnoki kiírásban (10 gól, 5 gólpassz); a Valencia szolgálatában – ez az ötödik idénye – még egyszer sem jutott ilyen messzire.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (átkattintással)

ESPANYOL–GETAFE 2–0

Az Espanyol szombatig nem nyert bajnokit az idén – a Valencia elleni, december 31-i 2–1-es siker óta három döntetlen és négy vereség került a mérlegébe –, így a szintén gyengélkedő Getafe elleni meccsre éppenséggel volt motiváció.

Az első félidő derekára be is értek a hazai erőfeszítések: a 17. percben egy szöglet után az uruguayi Leandro Cabrera szép fejessel megszerezte a vezetést, tíz perccel később pedig az ellenfél soraiban ügyködő honfitársáról, Erick Cabacóról a saját kapujába pattant a labda. Több gól nem született, hosszú idő után három ponttal gazdagodott a kék-fehér barcelonai egylet.

Egy kis stat: az öt európai topligában két uruguayi labdarúgó neve mellé került öngól ebben az idényben: az egyikük Cabaco, a másik pedig éppen a most jó helyre betaláló Cabrera, aki decemberben a Rayo ellen köszönt be a saját kapujába. (Opta)

Chimmy Ávila szerezte az Osasuna győztes gólját (Fotó: Getty Images)

OSASUNA–VILLARREAL 1–0

A Villarreal hiába birtokolta szinte háromszor annyit a labdát, mint az Osasuna, mezőnyfölényét nem tudta jelentős helyzetek kidolgozására kihasználni – Unai Emery együttese az egész találkozón csupán egyszer találta el Sergio Herrera kapuját.

Az alárendelt szerepben játszó hazaiak Chimmy Ávila góljával nyerték meg a meccset – s az argentin támadó nemcsak győztes találatának örülhetett, hanem annak, hogy közel három hónap után tudta ismét bevenni a kaput.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Osasuna–Villarreal 1–0 (Ávila 63.)
Espanyol–Getafe 2–0 (Cabrera 17., Cabaco 27. – öngól)
Valencia–Granada 3–1 (G. Guedes 48., Maxi Gómez 51., C. Soler 62. – 11-esből, ill. Doménech 56. – öngól)
Real Madrid–Real Sociedad 4–1 (Camavinga 40., Modric 43., Benzema 76. – 11-esből, Asensio 79., ill. Oyarzabal 10. – 11-esből)