Korán hátrányba került, mégis gálázni tudott a Real Madrid

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.03.05. 20:45
Eduardo Camavinga bombagóljával egyenlített a listavezető Real Madrid, és ez még csak a kezdet volt... (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid 4–1-re legyőzte hazai pályán a Real Sociedadot szombaton a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában. Az előnyt a vendégek szerezték meg, de a listavezető két bombagóllal válaszolt, majd a második félidőben is megmutatta, mire képes.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ
Real Madrid–Real Sociedad 4–1 (2–1)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette: Gil Manzano
Real Madrid: Courtois – Carvajal (L. Vázquez, 84.), Militao, Alaba, F. Mendy – Modric (Ceballos, 82.), Casemiro, Camavinga – Rodrygo (Asensio, 77.), Benzema (M. Díaz, 84.), Vinícius Júnior (Marcelo, 82.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Real Sociedad:
Remiro – Pacheco (Rafinha, a szünetben), Le Normand, Zubeldia – Zaluda (Elustondo, 64.), Illaramendi (Zubimendi, 64.), Merino, Gorosabel – D. Silva (Djouahra, a szünetben), Isak (Sörloth, 80.), Oyarzabal. Vezetőedző: Imanol Alguacil
Gólszerző: Camavinga (40.), Modric (43.), Benzema (76. – 11-esből), Asensio (79.), ill. Oyarzabal (10. – 11-esből)

A La Liga tabellájának második helyén álló Sevilla botlott pénteken, így a Real Sociedad elleni hazai bajnokin esélyt kapott a Real Madrid, hogy nyolc pontra növelje előnyét a tabella élén. Ami nem ígérkezett könnyű feladatnak: egyrészt azért, mert a középpályán Toni Kroosra és Federico Valverdére sem számíthatott Carlo Ancelotti vezetőedző, másrészt pedig azért, mert baszk ellenfele ellen a legutóbbi hét bajnokijából csak hármat nyert meg a királyi gárda.

Ez a meccs pocsékul is indult a madridiak számára, hiszen a 9. percben Dani Carvajal buktatta David Silvát a tizenhatoson belül, Jesús Gil Manzano játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. Thibaut Courtois érezte az oldalt, de Mikel Oyarzabal így is magabiztosan lőtt a kapu bal alsó sarkába.

Ezt követően átvette az irányítást a Real Madrid, a félidő második felében pedig gyakorlatilag egykapuzott, sorra dolgozta ki a helyzeteket. Végül nem egy parádésan felépített támadás végén, hanem átlövésből lett meg az egyenlítő találat: Eduardo Camavinga jó 25 méterről eresztett el lövést, és a labda védhetetlenül csapódott a vendégek kapujába (1–1).

Rögtön a középkezdés után labdát szerzett a pár másodperccel korábban betaláló francia, honfitársa, Karim Benzema elé tálalt, aki betalált, de mint kiderült, utóbbi lesen volt. Kevesebb mint két perccel később viszont már a madridiaknál volt az előny: Luka Modric 22-23 méterről lőtt, elementáris erővel találta el a labdát, amely a kapu jobb felső sarkában kötött ki – Álex Remiro erről sem tehetett (2–1).

Benzema immár 100 gólpassznál jár a La Ligában – ennél többet a 21. században eddig csak Lionel Messi és Daniel Alves osztott ki a spanyol bajnokságban.

A második félidőre teljesen elfogyott a támadásban addig sem túl aktív vendégcsapat, a Madrid pedig rengeteg lövéssel próbálkozott. Benzema szerzett egy újabb lesgólt, majd tizenegyesből a 76. percben már egy szabályosat is. Ez volt a 20. gólja ebben az idényben, az első félidőben pedig a 10. gólpasszát is kiosztotta – mindkét vonatkozó rangsort vezeti a ligában.

A harmadik gól után egy perccel csereként beállt Marco Asensio, szűk két perccel később pedig ő váltotta gólra Dani Carvajal centerezését. A hátralévő időben már takaréklángon játszottak a madridiak, akiknek ezzel a győzelemmel már nyolcpontos előnyük van a Sevillával szemben. 4–1

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90. perc: Négy perc a ráadás.

Már egyik csapat sem erőlteti a támadásokat – persze ez nem meglepő háromgólos különbségnél.

84. perc: Újabb két csere a hazaiaktól – így már egyik csapat sem változtathat többet –, Mariano Díaz és Lucas Vázquez állt be Benzema és Carvajal helyére.

82. perc: Kettőt is cserélt Ancelotti, Ceballos és Marcelo érkezett Vinícius Jr. helyére.

80. perc: Sorloth a pályán Isak helyén a vendégeknél.

79. perc: GÓÓÓL! Ha egy üzlet beindul... Carvajal kapott egy nagyszerű indítást, elfutott a jobb oldalon, centerezett, középen pedig a csereként beálló Asensiót érkezett, s a kapuba gurított. 4–1

77. perc: Asensio jött be Rodrygo helyére.

76. perc: GÓÓÓL! Benzema két lesgólt követően egy érvényeset is szerez – magabiztosan értékesíti a büntetőt. 3–1

75. perc: TIZENEGYES! A VAR-szobában döntöttek, a szabálytalanság már a vonalon belül volt!

73. perc: Elustondo buktatta Viníciust, szabadrúgást ítéltek, de videózzák az esetet, könnyen lehet, hogy büntető lesz belőle.

69. perc: Vinícius átadása után megpattant, majd Benzema elé került a labda, ő pedig a kapuba lőtt – ünnepeltek a madridiak, de a játékvezető végül les miatt érvénytelenítette a találatot. A leshelyzet még akkor alakult ki, amikor Vinícius Rodrygónak passzolt a támadás korábbi szakaszában.

64. perc: Újabb két csere a Sociedadnál, Elustondo és Zubimendi jött be, Zaldua és Illaramendi ment le.

62. perc:
Vinícius bal oldali beadása megpattant Rafinhán, s így lett igazán veszélyes – centikkel a kapu mellé csapódott le a labda.

61. perc: Benzema került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, lőtt is, Remiro pedig bravúrral védett.

58. perc: Zaldua kapja meg a mérkőzés első sárga lapját.

53. perc: Illaramendi vesztett labdát, Benzema pedig a tizenhatos vonalától nem messze vállalkozott lövésre – Álex Remiro szögletre tolta ki a labdát.

Karim Benzema a 10. gólpasszát osztotta ki az első félidőben, már ami a most zajló idény illeti. Összességében már 100-nál jár, ezt a számot pedig a 21. században csak Lionel Messi és Daniel Alves érte el a La Ligában.

50. perc: Vinícius Jr. futott el keresztben, kivárt a lövéssel, végül Rodrygónak passzolt, aki éles szögből az oldalhálót találta el.

FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

Kettőt is cserélt a szünetben a Sociedad: David Silvát Djouahra, Pachecót Rafinha váltotta.

ITT AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZ VÉGE!

45. perc: Elképesztően megnyomta az első félidő végét a listavezető – már Modric bombagólja óta eleresztettek két lövést a hazaiak.

43. perc: GÓÓÓL! MI FOLYIK ITT? Ezúttal Modric döntött úgy egy szögletet követően, hogy jó 22-23 méterről elereszt egy átlövést – ez a kapu jobb felső sarkában kötött ki. Már a hazaiak vezetnek! 2–1

41. perc: Szinte egyből a középkezdés után labdát szerzett Camavinga, Benzemának passzolt, aki a kapuba lőtt, de lesen volt.

40. perc: GÓÓÓL! MÉGHOZZÁ MILYEN?!Camavinga egészen zseniális találattal szerzi meg a Real Madrid egyenlítő gólját – a fiatal francia középályás bőven a tizenhatoson kívülről, nagyjából 25 méterről próbálkozott, a labda pedig elemi erővel a kapuba zúdult.

Az utóbbi percekben teljesen beszorítja ellenfelét, gyakorlatilag egykapuzik a Real Madrid, de továbbra sem tud egyenlíteni.

36. perc: Modric lódult meg a bal oldalon, majd középre tette a labdát, de egy madridi sem ért oda időben.

34. perc: Isak csúnyán Casemiro alá lépett, de Jesús Gil Manzano erre sem adott sárga lapot.

31. perc: Casemiro újabb távoli lövést vállalt el, de messze elkerülte a kaput a próbálkozás.

29. perc: Alaba végezte el a szabadrúgást, de Isak bele tudott fejelni, így szöglet lett belőle.

28. perc: Illaramendi buktatta Camavingát a tizenhatos előterében – jó helyről végezhet el szabadrúgást a Real Madrid.

25. perc: Militao rohant előre a labdával, s csak szabálytalanul tudták megállítani. Modric végzett el szabadrúgást, beívelte a labdát középre, de nem lett helyzet belőle.

20. perc: Casemiro próbálkozott meg egy távoli lövéssel, ami elkerülte a kaput, de megpattant valakin – szögletet jelez a játékvezető.

17. perc: Alaba fejelt le egy labdát Viníciusnak, ő továbbította azt a lövőhelyzetben lévő Rodrygónak, ő azonban elvesztette azt egy rossz megtolást követően.

12. perc: Oyarzabal távoli szabadrúgását könnyedén lehúzta Courtois.

10. perc: GÓÓÓL! Vezet a Real Sociedad – Courtois hiába érezte az oldalt, Mikel Oyarzabal higgadtan lőtte ki a kapu bal alsó sarkát. 0–1

9. perc: TIZENEGYES! Carvajal lépett oda szabálytalanul David Silvának, egyértelműen jár a büntető.

8. perc: David Silva osztott ki egy pazar labdát Oyarzabalnak, ő azonban nem tudott lőni, Carvajal blokkolt, de még a vendégek előtt marad a labda...

5. perc: Ebben több volt! Rodrygo csinált meg egy cselt remekül a jobb oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve visszatette a labdát Benzemának, aki végül nem tudott lőni, beadása pedig nem érte el Vinícius Jr.-t.

A Real Madrid szokásos habfehér szerelésében, a Real Sociedad bordó mezben lépett pályára.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A játékosok már ott vannak a pályán, hamarosan kezdés...

ELŐZMÉNYEK

Toni Kroos sérüléssel bajlódik, míg Federico Valverde betegséggel, így két fontos középpályására sem számíthat Carlo Ancelotti a Real Sociedad ellen. A túloldalon még több a hiányzó, többek között Adnan Januzaj, Ander Barrenetxea és Nacho Monreal sem áll Imanol Alguacil rendelkezésére.

Ezúttal is a kezdőcsapatban kapott helyett a királyiak támadógépezetének két ékköve, Karim Benzema és Vinícius Jr. – ez a páros áll a La Liga góllövőlistájának első két helyén, összesen már 32-szer voltak eredményesek, emellett pedig 15 gólpasszt is kiosztottak.

A listavezető madridiak legnagyobb riválisa ebben az idényben – legalábbis ez idáig – a Sevilla, amely csak egy pontot szerzett ebben a fordulóban, így Ancelottiék győzelem esetén nyolc pontra növelhetik előnyüket a tabella élén, miközben már csak 11 mérkőzésük lesz hátra.

A Real Madrid ezúttal sem tartalékos kezdővel áll fel a bajnokságban, pedig szerdán sorsdöntő összecsapás vár rá: a spanyol fővárosiak otthon fogadják majd a Paris Saint-Germaint a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján – az első meccsen egygólos vereséget szenvedtek.

A fővárosiak a legutóbbi hét Sociedad elleni bajnokijukból csak hármat nyertek meg, két vereség és két döntetlen mellett

A Real Sociedad nehéz időszakot tudhat maga mögött: Alguacil csapata február elején a Király-kupa negyeddöntőjéből esett ki, ráadásul úgy, hogy egy négyest (0–4) kapott a Betistől. A baszkok nem sokkal ezt követően ikszeltek az RB Leipzig otthonában az Európa-liga egyenes kieséses szakaszában – a tizenhat közé jutás odavágóján –, majd egy héttel később hazai pályán elvesztették a visszavágót, így búcsúzhattak attól a sorozattól is. A lipcseiek elleni két meccs között ráadásul 4–0-ra elvesztették az Athletic Bilbao elleni baszk derbit is, de a legutóbbi két bajnokijukat (Osasuna, Mallorca) már megnyerték.

A mérkőzés játékvezetője Jesús Gil Manzano lesz.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A REAL MADRID–REAL SOCIEDAD LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!