La Liga: tíz perc alatt elintézte a Valladolidot az Atleti

L. M.L. M.
2023.01.21. 20:25
Griezmann ismét remekelt (Fotó: Getty Images)
A spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójának szombati játéknapján az Atlético Madrid 3–0-ra legyőzte a Valladolidot.

Gyönyörű Morata-találattal került előnybe az Atlético Madrid, Koke játszotta meg középen Antoine Griezmannt, a francia oxival továbbította a labdát Álvaro Moratának, aki elhúzta a becsúszó hátvéd mellett, majd a rövid sarokba lőtte (1–0). A spanyol támadó az 50. gólját lőtte a La Ligában, ezeket pedig tökéletesen elosztotta a két madridi gigász között, 25-öt a Realban, 25-öt az Atléicóban szerzett.

Öt perccel később kettőre növelte előnyét a madridi csapat, Nahuel Molina kapott labdát a jobb oldalon, majd Griezmann-nak játszotta középre, aki a két lábfejét összezárva ugrott fel, és a hálóba juttatta a labdát (2–0).

Ismét öt percnek kellett eltelnie, amikor a „matracosok” újra bevették ellenfelük kapuját. Griezmann szabadrúgására Mario Hermoso érkezett remekül, de a fejesét még védte a kapus. Nem úgy, mint a kipattanót, amely pont a spanyol hátvéd lábára került, aki az ötösről betalált (3–0).

A 75. percben debütált piros-fehér mezben a hazaiak legfrissebb szerzeménye, a Barcelonatól igazolt Memphis Depay.