Real Madrid: kapufák, kihagyott ziccerek, Courtois-bravúrok...

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.09.30. 21:20
Veni, Vidi, Vini: brazil góllal nyert a Real Madrid! (Fotó: AFP)
A La Liga 4. fordulójában a Real Madrid a Real Valladolidot fogadta odahaza, és a csereként beálló Vinícius Júnior góljával megszerezte a három pontot.

Real Madrid:
Courtois – Odriozola (Carvajal, 57.), Varane, S. Ramos, Marcelo – Casemiro, Valverde, Modric, Isco (Asensio, 57.) – Benzema (Mayoral, 87.), Jovics (Vinicius Júnior, 57.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Real Valladolid: Roberto Jiménez – Hervías, Bruno Fernández, Javi Sánchez, Carnero – Plano, Míchel (el-Jamik, 85.), San Emeterio (M. André, 64.), Waldo (T. Villa, 74.) – Orellana (Kike Pérez, 64.), Weisszmann (Sergi Guardiola, 74.). Vezetőedző: Sergio
Gólszerző: Vinícius Júnior (65.)

A brazil Ronaldo csapata, a Real Valladolid látogatott a Real Madridhoz a La Liga újabb fordulójában a bajnok mostanában használt „kisebbik” stadionjába, és az egykori remek támadó büszke lehetett az övéire, mert egyáltalán nem játszottak rosszul, és nem játszottak alárendelt szerepet.

Igaz, két ziccert elrontott a hazai Real, mindkétszer Luka Jovics hibázott, aki Karim Benzema csatártársa volt a 4–4–2-es hadrendben, de a hazai kapu előtt kétszer is nagyot mentett az idénybeli első mérkőzésén szereplő Álvaro Odriozola, illetve a csapatában most debütáló legutóbbi osztrák gólkirály, Son Weisszmann hagyott ki nagy helyzetet, rögtön a mérkőzés elején.

A második félidő hatalmas Roberto Jiménez-bravúrral indult, a 34 éves, Atlético-nevelés kapus káprázatos vetődéssel szedte ki a jobb alsó sarok elől Jovics fejesét, a kipattanót három lépésről a lécre lőtte Casemiro, majd Weisszmann próbálkozásánál kellett nagyot védenie Thibaut Courtois-nak.

Meg is unta Zinédine Zidane az addigiakat, az 54. percben pályára küldte a Dani Carvajal, Marco Asensio, Vinícius Júnior hármast, amelynek tagjai közül utóbbi jó tíz perc múlva góllal büntette a vendégvédelem nagy hibáját.

Benzema és a brazil elszórakozott még egy helyzetet a hajrában, Luka Modric lőtt egy kapufát, Vinícius Júnior nagy helyzetből gyatrán a kapus ölébe emelt ballal, így végig izgalmas maradt a bajnoki, mert egyáltalán nem adta fel a Valladolid: pontot azonban most nem ért a kiscsapat szorgalma. 1–0

4. FORDULÓ
SZERDA
Huesca–Atlético Madrid 0–0
Villarreal–Alavés 3–1
(Paco Alcácer 13., 67., Moreno 45. – 11-esből, ill. Méndez 36.)
Eibar–Elche 0–1 (Boyé 37.)
Real Madrid–Valladolid 1–0 (Vinícus Jr. 65.)

CSÜTÖRTÖK
19.00: Athletic Bilbao–Cádiz (Tv: Spíler1)
19.00: Sevilla–Levante (Tv: Spíler2)
21.30: Celta Vigo–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

KEDDI EREDMÉNYEK
Real Sociedad–Valencia 0–1 (Maxi Gómez 75.)
Getafe–Real Betis 3–0 (Ángel 13., 42., Cucurelle 39.)

20. Deportivo Alavés4132–6–41

Jellemző: Courtois lett a meccs legjobbja!

Vinícius: 8 bajnokin talált be a Realban, mindig nyert a csapata!

7 bajnoki ebben a stadionban, 7 sikerrel, a Bernabéuban az utolsó 7 bajnokin 3 siker, két iksz és két vereség.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Marcelo kap sárga lapot Villa megrúgásáért. Ramos kifejeli Hervías jobb oldali beadását, kontra, Júnior ballal 16-ról csoda gyatrán a kapus ölébe emel...

Három perc a ráadás.

88. perc
Sánchez szögletét rosszul találja el az ötös előtt az ollózni akaró Hervías.

87. perc Borya Mayoral be, Benzema le, előtte Míchelt Dzsavad el-Jamik váltotta.

86. perc Marcelo szerelget szorgalmasan.

82. perc KAPUFA! Modric labdát szerez Mícheltől a 16-oson, kissé jobbra, jobbal a bal oldali kapufa tövére lő! Roberto az egyetlen Valladolid-kapus, aki nem kapott gólt a Real Madridtól, egy 2000-es bajnokin történt ez meg vele.

78. perc Daniel Carvajal oldalép André lábfejére, sárga lap.

77. perc Elszórakozza a Real, Benzema nagy szóló után elfárad, nem lő, Júnior elé passzol, de ment az ötösön becsúszva Carnero!

A Real Madrid sorozatban nyolcadszor nyerhet odahaza, 2019 májusa óta veretlen odahaza a La Ligában.

75. perc Benzema a bal alsóba lőne jobbal 19-ről, középről, de ment vetődve Roberto!

74. perc Sergi Guardiola és Toni Villa be, Weisszmann és Waldo le.

73. perc Courtois kiüti a léc alól Waldo jobblábas, 23 méteres bomáját, Míchel jobb oldali kornerét a léc fölé fejeli hétről González.

72. perc Asensio jobblábas beívelése magas középen Ramosnak.

A francia szakvezető irányításával a Real Madrid a további 47 bajnoki találkozóból 30-on játszott döntetlent és 17-szer szenvedett vereséget.

A 100 bajnoki sikerből 55-öt hazai pályán ért el, 45-öt idegenben. Zidane a 2016–2017-es bajnoki idényt zárta a legtöbb győzelemmel, 29-cel, az előző kiírásban pedig 26-tal végzett a La Ligában.

Az együttessel két bajnoki aranyérmet (2017, 2020) begyűjtő Zidane az első bajnoki győzelmét bemutatkozásakor, 2016. január 9-én érte el, amikor csapata 5–0-ra felülmúlta a Deportivót.

71. perc Vinícius összehoz egy szabadrúgást a 16-os bal sarka előtt, sárga lap a könyöklő Bruno Gonzáleznek.

69. perc Carnero lő ballal az ötös bal sarka elől, Courtois véd jobb kézzel a léc alatt!

65. PERC VEZET A MADRID, Valverde Benzemát célzó passzát Carnero és González közös erővel VINÍCIUS JÚNIOR elé tolja, a brazil az ötös bal sarkáról jobbal a túlsó alsó sarokba lő higgadtan. 1–0, nincs les, ellenféltől kapott gólpasszt.

63. perc Orellana le, Kike Pérez be, San Emeteriát meg Marcos André váltja.

62. perc Marcelo lő jobbal az ötös bal sarka elől két jó csel után nagyon a túlsó felső mellé.

58. perc Benzema emel a 16-osról Asensio elé, aki lemarad picit, kirúgás.

57. perc Dani Carvajal be, Odriozola le, Iscót Marco Asensio váltja. Jovics meg Vinícius Júniorral pacsizhat.

54. perc ZICCER, Marcelo nem figyel, elesik, Weisszmann jobbal 16-ról a jobb alsóba lőne, de véd vetődve Courtois!

52. perc Hervías jobb oldali beadását Waldo jobbal a kapu túlsó sarka mellé húzza jobbal, méterekkel célt tévesztve.

48. perc HELYZETTEL, BRAVÚRRAL, LÉCCEL, Modric jobb oldali szögletét kapura fejeli az ötösről, de elképesztően nagyot véd Roberto a jobb alsó sarok előtt, vetődve, a kipattanóra bevetődik Casemiro, és jobbal három méterről a lécre lő!

46. PERC FOLYTATJUK!

Érdekes: a Valladolid utóbbi 99 meccsén nem volt kiállítás!

19 bajnoki óta veretlen a nagy Real. Ramos: 653 meccs a Realban, 99 góllal.

„A Tottenham mellett más klubok is bejelentkeztek érte, meglátjuk, milyen útra lépünk, ha az egy év kölcsönszerződése érvényét veszíti” – jelentette ki határozottan Barnett.

„Bale a Real Madridért olyan sok jót és eredményeset tett, hogy megcsókolhatnák a lába nyomát a spanyol fővárosban” – emelte ki az ügynök, aki azt is elmondta, Bale Real Madrid-karrierje véget ért, kizártnak tartja, hogy visszatérjen a klubba.

„Bale-lel csúnya dolgokat művelt a Real Madrid, pedig nem érdemelte meg” – mondta Barnett. Hozzátette: szerencse, hogy nem vették el játékosának kedvét a futballtól. Hangsúlyozta, hogy tisztességtelen módszerekkel szórakoztak a walesivel, pedig ő sokkal többet érdemelt volna tőlük.

Jonathan Barnett, Gareth Bale ügynöke úgy véli, játékosával olyan dolgokat művelt a Real Madrid, amelyet nem érdemelt meg. Mint arról beszámoltunk, a Premier League-ben szereplő Tottenham Hotspur egy évre kölcsönvette Zinédine Zidane együttesétől a walesi középpályást az új idényre.

A Marca információja szerint a Roma továbbra sem mondott le arról, hogy kölcsönvegye Borja Mayoralt (23) a Real Madridtól. A madridi lap szerint az olasz klub hárommillió eurót fizetne a legutóbbi idényben a Levantéban játszó csatárért, és az idény végén opciós joga lenne, hogy kilencmillió euróért végleg megvásárolja.

E párharc legjobb gólszerzői
Raúl 18
Alfredo Di Stéfano 13
Pahino 8
Hugo Sánchez 8
Puskás Ferenc 6

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

A Valladolid az előző idényben 2 pontot elvett a Realtól.

41. perc Mezőnyharc, majd Waldo lő nem sokkal a jobb alsó mellé középről, 27-ről. Courtois vetődve biztosított.

37. perc Míchel passzát Orellana jobbal 25-ről Courtois ölébe vágja.

6 La Liga-meccs ebben a stadionban, 6 hazai sikerrel.

35. perc Marcelo ível balról remekül az ötösre Modricnak, aki elegánsan perdít Jovics elé, a szerb meg az ötös bal sarkáról a jobb alsó mellé lő! Jobbal.

31. perc Hervías jobbos beadását nem éri el Courtois, de kisegíti Odroizola, korner. Míchel beadása Varane-é. Míchel nem rokona a nagy realos Míchelnek. A karmester jobb oldali szabadrúgása is Varane fején csattan.

Sánchez és Plano is Real Madrid-nevelés!

28. perc Benzema lerázza magáról Iscót (!), de a negyedik csel rossz, szereli a 16-oson Sánchez, az indítás is jó, Waldo jobbról az ötös bal sarkára passzol, Plano azonban nem tud középre adni Orellanának, mert közbelép Odriozola. NAGY MENTÉS!

25. perc Modric távoli szabadrúgása kapuscsemege, Orellana kontrázna, Odroizola simán lefutja, Modric emel jobbra Jovics elé, de jő a jó Roberto.

20. perc Odriozola beadásánál Isco és Benzema egymást lökik, kirúgás.

A vendégmester Sergio egykoron szorgos kis középpályás volt, a Deporral sok borsot tört a Real orra alá. 11-szeres spanyol válogatott, 2001-ben a Depor őrült összeget, 17.9 millió eurót adott érte az Espanyolnak!

17. perc
Záporoznak a jobb oldali Real-beadások, ment középen Casemiro és Ramos, majd Valverde kontrázik Modric labdaszerzése után Isco passzával, a jobblábas beadást 11 méterről, középről Jovics ballal a jobb felső mellé pazarolja!

11. perc Valverde passzol balról Jovics felé, de résen Hervías, majd a védő már elöl, az ő beadása Ramosé. Orellana sarokrúgása dettó.

A Valladolid öt mérkőzés óta nyeretlen idegenben, a Real meg odahaza a koronás újraindulás óta.

A 34 éves Roberto az Atlético Madrid nevelése, Masip kapus koronavírusos, az előző meccsen ő kezdett.

10. perc EZ IS, Jovics és Isco passzolgat a balon, bekapcsolódik Marcelo is, a brazil az ötös bal sarka elől Javi Sánchezbe lő, Valverde a kipattanót jobbal 12-ről a jobb alsóba tenné, de hatalmasat véd Roberto!

9. perc 84 százalékban a hazaiaké a labda.

6. perc HELYZET, Waldo jobb oldali beadását Varane mellől Veisszmann jobbal rosszul találja el a labdát a 11-esponton!

5. perc Carnero ment a jobbon Valverde elől, a korner rossz.

4. perc Míchel szépen indítja az osztrák gólkirályt, Veisszmannt, de les. Az izraeli 30 góllal lett aranycipős a sógorok Bundesligájában, a WAC színeiben.

2. perc Benzema, majd Valverde ad be jobbról pontatlanul. Modric bal oldali beadása meg az ötösön Waldóé, aki amúgy jobbszélső.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek kék-piros mezben és ilyen nadrágban.

Egy kis örökmérleg:
95 találkozó, 60 madridos és 15 valladolidi sikerrel, 194, ill. 98 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Éder Militao, Mariano Díaz, Toni Kroos és Eden Hazard sérült, a vendégektől Jordi Masip, Joaquín Fernández, Javi Moyano és Kiko Olivas maródi.

11 bajnoki odahaza a Valladolid ellen, 9 sikerrel, két iksszel és 38 rúgott góllal.

„Ez a csapatom, és nem kérek mást. Mindenki tudni akarja, ki érkezik még, de meg vagyok elégedve a csapatommal” – mondta a francia edző. Zidane hozzátette, keményen dolgoznak, hogy megfelelő formába kerüljenek, és elérhessék a saját maguk által kitűzött célokat. „Bármi megtörténhet, de minden más edzőhöz hasonlóan azt szeretném, ha az átigazolási időszak mihamarabb lezárulna, és csak a mérkőzésekről beszélnénk” – közölte Zidane.

Továbbra sem akar új játékost igazolni Zinédine Zidane.

Eközben a nagy Diego...

A spanyol bajnokság címvédője szokatlanul passzív volt a nyári átigazolási időszakban. Bár Gareth Bale, James Rodríguez, Asraf Hakimi és Sergio Reguilón távozott, senkit nem szerződtettek, csupán Borja Mayoral, Álvaro Odriozola és Martin Ödegaard tért vissza a kölcsönadást követően.

A 48 éves francia szakember 147. alkalommal ült a madridi kispadon a La Ligában. „Kétségtelenül jó dolog, hogy a századik győzelmemet arattam” – idézte a Sport napilap Zidane rövidke kommentárját. A madridi klub a honlapján kiemelte: a legendás Miguel Munoz után Zidane a második edző a Real történetében, aki elérte a százas álomhatárt. Munoz 257 győzelemmel zárt, míg Zidane után a sorban Leo Beenhakker (89), José Mourinho (87) és Vicente del Bosque (84) következik.

Zinédine Zidane
a századik bajnoki győzelmét aratta a Real Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzőjeként.

Fordulatokkal és izgalmakkal színesített mérkőzésen szerezte meg az első győzelmét az új idényben a Real Madrid, amely 3–2-re legyőzte a két sikerrel kezdő Real Betist a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójának szombat esti találkozóján.

Hazard az előző, sérülésekkel tűzdelt évadban 22 mérkőzésen lépett pályára a Real Madridban, és csak egyetlen találatot szerzett. Korábbi interjújában elmondta, a második idénye lesz az, ami alapján szeretné, hogy megítéljék madridi teljesítményét.

A fővárosiak belga támadójának nem indult valami jól az idény: az egész kálvária azzal kezdődött, hogy a hírek szerint ismét túlsúlyosan érkezett visszaMadridba a nyári szünet után. Ezt követően sérülésre hivatkoztak vele kapcsolatban – nem is lépett pályára még ebben az idényben. A szerda esti, Real Valladolid elleni mérkőzésre már bekerült a meccskeretbe, ám sérülése miatt ezen a találkozón sem léphet pályára.

Eden Hazard is megsérült, így újabb meccseket kell kihagynia. A klub közleménye arról számol be, hogy Hazard jobb lábában izomsérülést fedeztek fel az orvosok a szerdai vizsgálatok során. A sérülés súlyosságáról nem írnak a madridiak, ám a Marca szerint a játékos három-négy hetet hagyhat ki.

Kroos – aki a szünet előtt kért cserét a Betis elleni találkozón – így várhatóan lemarad a Valladolid és a Levante elleni bajnoki mérkőzésekről, továbbá a német válogatott soron következő, törökök, ukránok és svájciak elleni találkozójáról.

Farizomsérülést szenvedett Toni Kroos, a Real Madrid világbajnok német labdarúgója csapata szombati bajnoki mérkőzésén. A madridi klub hétfőn jelentette be, hogy a következő hetekben nem számíthatnak a középpályásra. A gyógyulás várható hosszáról nem írtak, a spanyol sajtó szerint két hetet kell majd kihagynia.

A Sevilla lesz a mérleg a Real Madrid és a Barcelona között? LA LIGA BEHARANGOZÓ ITT!

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–VALLADOLID LA LIGA-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!