La Liga: botlott az Atlético; a bődületes kapushiba is belefért

2020.09.30. 20:53
Az Atlético Madrid nem bírt az Huescával (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában az Atlético Madrid gól nélkül döntetlent játszott az Huesca vendégeként.

Az első madridi meccsén 20 perc alatt két gólt szerző, egyet pedig előkészítő Luis Suárez ezúttal kezdőként lépett pályára, a 62. percben Diego Costa váltotta, aki gyorsan lehetőséghez jutott, de ő sem tudott betalálni, ráadásul még lesen is volt.

Volt viszont gól a Villarreal–Alavés meccsen – de még milyenek! Az első negyedóra végéhez közeledve Mario Gaspar jobb oldali belőtt labdáját Paco Alcácer finom mozdulattal terelte a hosszú alsóba, majd Deyverson előreívelt labdájához Asenjo már borzalmasan nyúlt hozzá, így Edgar Méndez köszönte szépen, és az üresen maradó kapuba passzolt.

A szünetre így is a házigazda vonulhatott előnnyel, mivel Gerard Moreno magabiztosan értékesítette a játékrész végén megítélt büntetőt, a második félidő derekán pedig Paco újra betalált egy kipattanót követően, amivel a házigazda 3–1-re nyert.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
Huesca–Atlético Madrid 0–0
Villarreal–Alavés 3–1 (Paco Alcácer 13., 67., Moreno 45. – 11-esből, ill. Méndez 36.)
Eibar–Elche 0–1 (Boyé 37.)
Real Madrid–Valladolid 1–0 (Vinícus Jr. 65.)