Megverte a Real Madrid a Barcelonát, és a tabella élére ugrott!

Bacskai János Bacskai János
2020.03.01. 20:45
Egy karrier legfontosabb gólja (Fotó: AFP)
A Real Madrid Vinícius Júnior és Mariano Díaz góljával 2–0-ra megverte odahaza a nagy rivális FC Barcelonát a La Liga 26. fordulójának záró mérkőzésén, és ezzel a három ponttal a tabella élére ugrott.

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ
Real Madrid–Barcelona 2–0 (Vinícius Júnior 71., Mariano Díaz 92.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ugyan a két spanyol gigász egymás elleni mutatói az elképesztő történelmi távlatok ellenére is igencsak kiegyensúlyozottak (a bajnokságban például 72-72 győzelmet arattak egymás ellen e rangadó előtt, a Barcelona kettővel szerzett több gólt), de a Real Madridnak mostanában látványosan nem megy legnagyobb riválisa ellen.

Az első félidőben folytatódott ez a széria, Toni Kroos két pontatlan, 16-os előtti lövése mellett nem tudott mást felmutatni a madridiak támadóalakzata, és a védelem sem állt biztos lábakon, szerencséjükre Antoine Griezmann kecsegtető helyzetből a kapu fölé lőtt, Lionel Messi és Arthur ziccerét pedig fogta Thibaut Courtois.

A belga kapus volt csapata legjobbja, leggyengébbje Vinícius Júnior, de Zinédine Zidane a kapusán és két középső védőjén kívül bárkit nyugodt szívvel lecserélhetett volna. Isco legalább igyekezett, de szép lövését kikapta a bal felső sarok elől Marc-André ter Stegen, majd fejesét hárította a gólvonalon álló Gerard Piqué.

Nem sokra rá Karim Benzema rontott ziccert, el is kezdték emlegetni a drukkerek a futball örök törvényszerűségeit és a futball bizonyos nagykönyvét, ám a csereként beálló Martin Braithwaite kihagyta a helyzetét Marcelo nagy hibája után. Bezzeg Vinícius Júnior gólt szerzett: a gyengén futballozó szélső pontatlan beadása a becsúszó Piquéről a kapuba pattant.

Bizony, kevés edzőnél maradt volna a pályán a brazil támadó a 71. percig...

424 perc után talált be a Real a Barca ellen, ettől olyannyira fellelkesedtek a hazaiak, hogy Marcelo zseniális becsúszással szerelte a kapussal szemben álló Lionel Messit. Quique Setién harcba dobta a hajrára Ivan Rakiticet és Ansu Fatit is, de nem ők döntöttél el a mérkőzést, hanem a hazai cserecsatár, Mariano Díaz.

Győzött, és ezzel a tabella élére ugrott a Real Madrid.

Megérte Mariano Díazt nevezni Luka Jovics helyett (Fotó: AFP)

KORÁBBAN
Mallorca–Getafe 0–1 (Makszimovics 67)
Sevilla–Osasuna 3–2 (en-Nesziri 13., 93., Ocampos 45+1., ill. Aridane 64., R. Torres 74. – 11-esből)
Athletic Bilbao–Villarreal 1–0 (Raúl García 56. – 11-esből)
Espanyol–Atlético Madrid 1–1 (Szavics 24. – öngól, ill. Saúl 47.)
Valencia–Real Betis 2–1 (Gameiro 60., Parejo 89., ill. Loren Morón 93.)
Eibar–Levante 3–0 (Charles 27., 48., Orellana 85.)
Leganés–Deportivo Alavés 1–1 (G. Carillo 59., ill. Lucas Pérez 47.)
Granada–Celta Vigo 0–0
Real Sociedad–Valladolid 1–0 (Januzaj 60.)

1. Real Madrid 26 16 8 2 48–17 +31 56