Nem szakadt meg a Real Madrid, de így is megszerezte a három pontot

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.11.10. 21:20
Megnyerték a vb előtti utolsó bajnokijukat a blancók (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójának csütörtök esti zárómérkőzésén a címvédő Real Madrid a kieső helyen álló Cádizt látta vendégül a világbajnokság előtti utolsó összecsapásán. A blancók a szünet előtt szereztek vezetést, majd a második félidőben növelték előnyüket, és ugyan a vendégek a hajrában szépítettek, a „királyi gárda” végül 2–1-re nyert.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
REAL MADRID–CÁDIZ 2–1 (1–0)
Madrid,Santiago Bernabéu Stadion, 53 190 néző. Vezette: César SotoGrado
REAL MADRID:Courtois – Lucas Vázquez (Nacho, 88.), Éder Militao, Alaba, F. Mendy – Tchouaméni, Kroos, Modric (Camavinga, 85.) – Valverde, Rodrygo (Ceballos, 82.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
CÁDIZ:Ledesma – Iza, Cala (José Mari, 72.), Fali, Espino– Alejo (Bongonda, 56.), San Emeterio, Alcaraz (Ocampo, 56.), Álex Fernández – Sobrino (Negredo, 78.), A. Lozano (Lucas Pérez, 72.). Vezetőedző:Sergio González
Gólszerző: Éder Militao (40.), Kroos (70.), ill. Lucas Pérez (82.)

Egyáltalán nem diktáltak nagy iramot a csapatok a mérkőzés elején, a Real Madrid irányította a meccset, míg a Cádiz a védekezésre koncentrált a Santiago Bernabéuban. Ennek ellenére a vendégek eltalálták a kapufát egy távoli bombából, de egyébként nem tudtak a kapu elé kerülni, inkább kemény szabálytalanságokkal vétették észre magukat. Aztán a szünet előtt az első igazi helyzetéből betalált a „királyi gárda”, Éder Militao fejelt Toni Kroos gólpasszából a kapuba (1–0).

A második félidő már inkább a futballról szólt, bár továbbra sem szakadtak meg a csapatok, ám jóval több helyzetet láthatott a közönség. Egyenlíthetett volna Rubén Sobrino, majd egy percre rá Federico Valverde növelhette volna a hazai előnyt. A második madridi gól megszerzése végül Toni Kroosnak sikerült, aki óriási bombát zúdított Jeremías Ledesma kapujába (2–0).

A habfehérek végleg lezárhatták volna a mérkőzést, ám Luka Modric igazi ajtó-ablak helyzetben nem találta el a kaput, ami megbosszulta magát, mert három perccel később Lucas Pérez szépíteni tudott (2–1). Így még volt miért izgulnia a hazaiaknak, és a hosszabbításban majdnem be is találtak az andalúzok, ám Pacha Espino fölé fejelt.

Tehát alacsonyabb sebességfokozaton futballozva is nyert a Real Madrid, így két pontra csökkentette hátrányát az éllovas Barcelonával szemben, míg a Cádiz maradt a kiesőzónában. Mindezeken változtatni december utolsó napján lehet, ugyanis akkor folytatódik a spanyol bajnokság, hiszen most a katari világbajnokság miatt szünet következik a La Ligában.

14. FORDULÓ
Real Madrid–Cádiz 2–1 (Éder Militao 40., Kroos 70., ill. Lucas Pérez 82.)

KORÁBBAN
Rayo Vallecano–Celta Vigo 0–0
Valencia–Real Betis 3–0
(A. Almeida 63., Gulliamón 81. – 11-esből, Kluivert 90+3.)

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Almería–Getafe 1–0(Léo Baptistao 26.)
Kiállítva: Ely (87., Almería)
Sevilla–Real Sociedad 1–2(Mir 42., ill. Sörloth 20., B. Méndez 36.)
Kiállítva: Rakitic (28., Sevilla), Nianzou (34., Sevilla)
Espanyol–Villarreal 0–1(Lecomte 65. – öngól)
Mallorca–Atlético Madrid 1–0(Muriqi 16.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Elche–Girona 1–2(Lirola 16., ill. Ivan Martín 39., Castellanos 66.)
Athletic Bilbao–Valladolid 3–0
(Guruzeta 19., 51., Vivian 78.)
Osasuna–Barcelona 1–2(D. García 6., ill. Pedri 48., Raphinha 85.)
Kiállítva: Lewandowski (31.), Piqué (a kispadról, a szünetben)

20. Elche1441010–31–214
A habfehérek győzelemmel búcsúztak közönségüktől (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 3–3

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek! Megnyeri a Real Madrid a világbajnokság előtti utolsó spanyol bajnoki mérkőzést!

90+3. perc: HELYZET!Negredo emeli be a labdát a tizenhatoson belülre, az üresen kilépőPacha Espinoviszont 7 méterről fölé fejel!

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető.

88. perc:Lucas Vázquez hagyja el a pályát, Nacho kap lehetőséget.

85. perc: Modricis befejezi, Camavinga érkezik.

82. perc:Ceballos az első hazai, aki Rodrygo helyére áll be.

82. perc: GÓL! SZÉPÍT A CÁDIZ! Bongonda lövése kijött Courtios-ról, és ugyan Negredo ismétlését még védte a belga kapus, de az érkező Lucas Pérez 8 méterről a léc alá bombázott! 2–1

79. perc: MI MARADT KI?! Vinícius Júnior tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, önzetlenül középre tett, de Modric 5 méterről mellé lőtt! Elképesztően nagy helyzet volt.

78. perc: Az utolsó Cádiz-csere, Sobrinót váltja a rutinos támadó, Negredo.

77. perc:Vinícius Júnior 17 méteres, a kapu bal oldalába tartó lövését tolja ki Ledesma.

72. perc: Lozano és a megsérülőCalalejön a vendégeknél, beáll Lucas Pérez ésJosé Mari.

Kroos (fehérben) bombáját nem lehetett védeni (Fotó: AFP)

70. perc: GÓL! KROOS ÓRIÁSI BOMBÁJÁVAL NŐ A KÜLÖNBSÉG! A német középpályás 20 méterről, kapásból bombázott a kapu jobb oldalába! Innen aligha áll fel a Cádiz. 2–0

63. perc: Rodrygo lőhetett 10 méterről, de nem sikerült jól a kísérlet, bőven fölé.

Élénkebb a meccs a második félidőben.

56. perc: Kettős csere a vendégeknél, Bongonda és Ocampo érkezik Alejo és Alcaraz helyére.

55. perc: Alejo kapott sárga lapot miután faultoltaVinícius Júniort..

54. perc: MOST MEG REAL-HELYZET! Valverde teszi kiLucas Vázqueznek, aki visszateszi a társának, Valverde 10 méterről lő, de a bevetődő védőről fölé vágódik a labda!

53. perc: CÁDIZ-ZICCER! Sobrino kapott remek ki kiugratást, majd 7 méterről megpróbálta eltenni a labdátCourtois mellett, de már közel volt a kapus, így csak belerúgni tudta.

Hivatalos nézőszám:53 190.

48. perc:Lucas Vázquez jobb külsővel próbálkozott 10 méterről, de nem volt pontos, egy méterrel a jobb kapufa mellé lőtt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Csere nem volt.

Kemény faultokból nem volt hiány az első játékrészben (Fotó: AFP)

Meglehetősen gyenge félidőt játszott a két csapat, majd a Real Madrid lényegében az első komoly helyzetéből betalált. A pálya egyébként felborult, a Cádiz teljesen visszahúzódott, és kontrázni sem tudott, keménykedni annál inkább. Remélhetőleg a folytatás már a futballról szól majd.

Sárga lapok: 3–2

Militao (középen) góljával szerzett vezetést a Real Madrid (fotó: AFP)

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Egygólos Real-előny a szünetben.

45+2. perc: Fali úgy 40 méterről rászúrta, és nem is szállt olyan sokkal fölé a labda.

45. perc: Kettő perc a ráadás.

43. perc:Sobrino taposott és csapott is oda Militaónak, így sárga lapot kapott.

40. perc: GÓL! VEZET A REAL! Kroos bal oldali beadása után a teljesen üresen hagyott Militao 7 méterről a bal alsóba csúsztat! Úgy tűnik, nem volt les. 1–0

37. perc: Alaba is besárgul, miután odacsúszott Lozanónak.

Az első félidőben többször villant a sárga lap, mint ahány helyzet volt (Fotó: AFP)

28. perc: A támadás során Rodrygót ütközte le csúnyán Fali, és az eset után tömegjelenet alakult ki emiatt, melynek végén a szabálytalankodó és kakaskodó Fali, illetve a tömegjelenetet kirobbantóVinícius Júnior kapott sárgát.

28. perc: Valverde 17 méterről rátűzte, és csak egy méterrel ment mellé a labda.

25. perc:Tchouaméni 18 méterről jócskán fölé.

A Real birtokolja többet a labdát, de nem veszélyesek a hazaiak, így sok izgalom egyelőre nincs.

19. perc: Militao kap sárgát Lozano visszahúzásáért.

11. perc: KAPUFA!Pacha Espino tűzte rá 33 méterről, a labda pedig a jobb felső sarok felett, a lécen megcsúszva hagyta el a játékteret! Jó kis löket volt.

Nyugis tempóban kezdődött a mérkőzés (Fotó: AFP)

9. perc: Ezúttal Modric lőtt 22-ről, de néhány méterrel fölé szállt a labda.

5. perc:Rodrygo lőtt 15 méterről, középre, csemege.

A Real Madrid tiszta fehérben, míg a Cádiz sárga felsőben és kék nadrágban játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Ki örülhet igazán a születésnapján? Ugyanis a habfehérek francia középpályása, Eduardo Camavinga ma töltötte be a 20. életévét, míg a vendégek mestere, Sergio González ma lett 45 éves.

Érdekesség, hogy a madridi csapat az előző szezonban nem tudta legyőzni a Cádizt, hazai pályán 0–0-ra, idegenben 1–1-re végeztek. Természetesen az összesített egymás elleni mérleg ettől még a Realnak kedvez, hiszen 37 fellépésen 25-ször nyertek, 8-szor lett döntetlen, míg az andalúziaiak csupán 4 alkalommal tudtak diadalmaskodni.

Az andalúziai együttesnél öt játékos nem léphet csütörtökön pályára: Luis Hernández az eltiltását tölti, Víctor Chust, Joseba Zaldúa, Momo Mbaye és Jon Ander Garrido pedig sérült.

A Real Madrid mai keretéből Karim Benzema és Antonio Rüdiger maradt ki sérülés miatt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Real Madrid–Cádiz mérkőzés!