Micsoda gól, micsoda fordulat! (Fotó: AFP)

Pamplona, El Sadar, 21 603 néző. Vezette: Gil Manzano
Aitor Fernández – Nacho Vidal, Unai García, David García, Juan Cruz – Oroz (Brasanac, 73.), Torró (Kike García, 59.), Moncayola, Moi Gómez (Kike Barja, 82.) – Chimy Ávila (Budimir, 83.), Rubén García (Rubén Pena, 73.). Vezetőedző: Arrasate
Barcelona: Ter Stegen – A. Baldé, Christensen (Gavi, 74.), Alonso, Alba – Pedri (Rijad, 89.), Busquets, F. de Jong – O. Dembélé (Raphinha, 78.), Lewandowski, Ferran Torres (Fati, 78.). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: David García (6.), ill. Pedri (48.), Raphinha (85.)
Kiállítva: Lewandowski (31.), Piqué (a kispadról, a szünetben)

A Szupercsapat-sorozat főcímzenéje zengett az El Sadarban az első félidő lefújása után: ugyan finoman szólva sem futballszupercsapat az Osasuna, de remek, hajtós, elszánt és fegyelmezett gárdát rakott össze erre az idényre Jagoba Arrasate.

Előnnyel térhettek pihenőre a hazaiak, kettőssel: egyrészt Robert Lewandowski teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát, másrészt a pályán lévő három García egy szöglet után összehozott egy tipikusan osasunás gólt.

Garcíák (Fotó: AFP)

A csapattársnak, David Garcíának Rubén García beadása után gólhelyzetet kibirkózó Unai García a második félidő elején gólpasszt adott Pedrinek: sokkal jobban és veszélyesebben futballozott innentől a vendégcsapat.

Amelyből, mint közben kiderült, még a szünetben piros lapot kapott a némi meglepetésre a kispadra nevezett, a múlt héten már elbúcsúztatott Gerard Piqué, aki hevesen reklamált az öltözőfolyosón Jesús Gil Manzanónak, és „lemadridistázta”.

Pár kisebb helyzet kialakult a két kapu előtt, végül a csereként beálló Raphinha nagyon szép fejes gólja döntötte el a mérkőzést, a brazil az ekkor már középhátvédet játszó Frenkie de Jong távoli indítását a 16-osról fejelte a kapuba.

Három pontot szerzett a Barcelona, amely a világbajnoki szünet alatt is marad a tabella élén. 1–2

Korábban
Elche–Girona 1–2 (Lirola 16., ill. Ivan Martín 39., Castellanos 66.)
Athletic Bilbao–Valladolid 3–0 (Guruzeta 19., 51., Vivian 78.)

37 pont, majdnem klubrekord

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Fati lő a 16-os jobb sarka elől nem sokkal a léc fölé.

90+1. perc De Jong és Budimir blokkolja közös erővel Moncayola jobblábas, 14 méteres lövését.

A kispadon maradt a titkos fegyver: Roberto Torres 10 meccsen 4 gólt lőtt a Barcának.

Négy perc a ráadás.

89. perc Csadi Rijad be, Pedri le, újoncavatás.

88. perc Balra ballal megtalálja a labdával Budimirt, aki 12-ről a bal sarok mellé fejel.

85. PERC MICSODA FORDULAT, RAPHINHA középről, 15-ről a léc alá fejeli De Jong távoli ívelését, Fernández az ötösön állt. 1–2!

83. perc Gómez és Ávila le, Kike Barja és Ante Budimir be.

80. perc Vidal beadása Ter Stegené.

79. perc Kike García kissé balról, háromról a bal alsó mellé belsőzi Pena jobbról jövő, lapos beadását.

78. perc Raphinha Dembélét, Ansu Fati Torrest váltja.

76. perc Alba elől az ötösön elüti Fernández kapus Dembélé jobbról középre szálló, nagyerejű, jobblábas beadását.

74. perc Gavi be, Christensen le, Orozt meg Marco Brasanac váltja. Rubén Pena be, R. García le.

73. perc Dembélé megindul, és két csel után kissé jobbról, 14-ről a rövid sarok mellé lő.

11 piros lappal klubrekorder, a nagy Hriszto Sztoicskovval egyetemben

70. perc A 16-os bal oldala elől jobbal a rövid felsőbe tekerné a labdát Ávila, nagy eről, de véd Ter Stegen, robinzonáddal.

66. perc Alejandro Baldének is egy sárga lap, hátulról odarúgott Ávilának.

61. perc Jon Moncayola kap sárga lapot az őt kicselező Baldé ellökéséért.

59. perc Kike García az ötös bal sarkáról a kapushoz fejeli Ávila bal oldali beadását.

59. perc Kike García be, Lucas Torró le. Szűrőcsere.

Piqué

57. perc Xavinak sárga lap reklamálásért.

54. perc Lucas Torrónak sárga lap Ferran lekönyökléséért, eltiltás.

53. perc Torró jobbal 23-ról a léc fölé lő.

Torró csúnyán lemaradt a gólszerzőről.

48. PERC PEDRI EGYENLÍT, jobbal a jobb alsóba lő kissé balról, hét méterről! Alba bal oldali, ballábas beadását az ötös bal, azaz rövid sarkáról éppen Pedri elé rúgta U. López. 1–1!

46. perc David García kap sárga lapot Ferran ellökéséért.

46. PERC FOLYTATJUK!

GERARD PIQUÉ PIROS LAPPAL BÚCSÚZIK, MERT TOVÁBB REKLAMÁLT MANZANÓNÁL AZ ÖLTÖZŐBE MENET!

A BUNDESLIGÁBAN is éppen ennyi piros lapja volt...

62 százalékban volt a labda a vendégeknél, 7 lövésükből 1 ment kapura, a hazaiaknál ez az arány 5/1.

Quini 6

Piqué is kimegy reklamálni még egy picit. Búcsú extra.

Megy a stadonban a Szupercsapat zenéje...

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Juan Cruz
felrúgja becsúszva Dembélét, sárga lap.

45. perc Alba balról középre ad ballal, az ötösről jobbal a jobb alsóba lő Ferran szép mozdulattal, de les.

43. perc D. García szereli szépen a 16-os előtt meginduló Pedrit, majd Dembélé lő ballal kapura kissé jobbról, 21-ről, U. García fejjel ment az ötösön.

42. perc Helyzet,
De Jong jobbal az ötös bal, azaz túlsó sarkára emel egy bal oldali kornert, Ferrán a léc fölé fejeli a labdát!

40. perc A Real-nevelés Torró jobbal 27-ről a léc fölé lő.

A Barca nem kapott ki előző hat itteni fellépésén.

37. perc Jordi Alba sárga lapot reklamál, és nem is hiába! Kap egyet. Ő a Pedrit megrúgó Moncayolának kért lapot.

36. perc A pályán kegyetlen mezőnyharc.

Az Osasuna a legutóbbi 12 mérkőzéséből csak egyet nyert meg a Barcelona ellen, 3 iksz mellett, akkor is idegenben győzött a katalánok ellen. Tavalyelőtt.

33. perc Alonso és Oroz összefut az ötös jobb sarkán, tovább. Kis mezrángatás után elrepült a szélső.

31. perc A lengyel a hazai térfél közepén fölöslegesen nekiugrik D. Garcíának, messze a labdától.

31. PERC ROBERT LEWANDOWSKI KIÁLL második sárga lappal.

Chimy Ávila majdnem lecsapott (Fotó: AFP)

26. perc Ávila megvillan, szép a levétel, a csel is, a beadás azonban a kapusé.

25. perc Szép, Dembélé passzol Lewandowski elé, aki jobbal 11-ről középről a bal alsóba lőne, de hatalmasat véd Fernández, vetődve.

23. perc De Jong passzát Baldé ballal a jobb alsó mellé rúgja középről, 22 méterről.

19. perc Alba passzol sokadszor a balon Ferranhoz, a ballábas beadás Fernández kapusé.

15. perc Az ék Ávila szereli a felező mögött Pedrit. Majd egy újabb labdaszerzés után kissé balról, hétről ballal az oldalhálóba lő. A 16-os előtt most Busquetset Oroz szerelte.

11. perc Robert Lewandowskinak sárga lap Vidal lerántásáért.

Alonsónak nekiment a saját embereét derékon ragadó, majd eleső Christensen. Ér a gól. A VAR szerint is.

@Osasuna#OsasunaBarça#LaLigaSantanderpic.twitter.com/pIm8xciiPK

6. PERC VEZET AZ OSASUNA, DAVID GARCÍA a bal alsóba fejel Rubén García jobb oldali, ballábas szöglete után, Busquets elől. Előtte Unai García nekiment az ötösön Alonsónak, majd ügyesen felemelte a lábát, hogy a kapuba mehessen a nyolcméteres, középről jövő fejes. 1–0!

6. perc Szöglet, mert a bevetődő Busquets mentett hatalmasat.

5. perc R. García ballal 15-ről Christensenbe lő, Moncayola jobbal 14-ről a bal alsó mellé talál. Előtte Ter Stegen éppen csak el tudta rúgni a labdát a bevetődő Ávila elől.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta szürkében.

Egy kis örökmérleg: 90 mérkőzés, 18 osasunás és 52 barcás sikerrel, 73, ill. 197 rúgott góllal.