Raphinha és Lewandowski is betalált, a Barca legyőzte a Betist

2023.02.01. 20:53
Lewandowski szerezte a Barcelona második gólját (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Barcelona 2–1-re legyőzte a Real Betist idegenben.

SPANYOL LA LIGA
A 17. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
REAL BETIS–BARCELONA 1–2 (0–0)

Sevilla,
Estadio Benito Villamarín. Vezette: Bengoetxea
BETIS:
R. Silva – Abner, Luiz Felipe, Pezzella, Ruibal (Sabaly, 77.) – Guido Rodríguez, William Carvalho (Guardado, 62.) – Luiz Henrique (Rodri, 77.), Fekir (Juanmi, 62.), Canales – Borja Iglesias (William José, 77.). Vezetőedző: Manuel Pellegrini
BARCELONA:
Ter Stegen – Balde, Christensen, R. Araújo, Koundé – Pedri (Kessié, 90.), Busquets, F. de Jong – Gavi (Ferran Torres, 84.), Lewandowski, Raphinha (Fati, 80.). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Koundé (85. – öngól), ill. Raphinha (65.), Lewandowski (80.)
Kiállítva: William Carvalho (90+5., már lecseréltként)

A katalánok nem számítottak könnyű mérkőzésre, hiszen január közepén a spanyol Szuperkupa elődöntőjében szoros meccset vívtak a sevillai gárdával, csak tizenegyesekkel nyertek.

Jól is kezdte a találkozót a Betis, a 10. percben Borja Iglesias a leshatáron kapta a labdát, majd külsővel áttette Luiz Enriquének. A szélső a tizenhatoson belül a bal lába felé cselezett, a labda majdnem a kapu jobb oldalában kötött ki. Az első félidő hajrájában gólt is láthattunk, de a bíró les miatt nem adta meg. Frenkie de Jong pazarul ívelt középre a tizenhatos bal oldaláról, Raphinha az ötösről fejelt a kapuba – a partjelző egyből jelezte, lesről indult a brazil támadó. Néhány perccel később ismét előnybe kerülhetett volna a Barca, Pedri szerencsés pattanás után találta magát ziccerben, de a spanyol középpályás tíz méterről nem tudta elrúgni a labdát Silva kapus mellett. A partjelző később lengette a zászlaját, de a visszajátszásból jól kivehető volt, hogy a Barcelona játékosa nem tartózkodott lesen, így megadták volna a gólt a visszanézés után.

A gól nélküli első félidő után ismét a hazaiak kapusa volt a főszerepben, amikor Pedri közeli bombájánál hatalmasat védett egy kézzel. A 65. percben már Silva sem tudta megmenteni a Betist – gyorsan elvégzett szabadrúgás után Balde tört be a bal szélen a tizenhatoson belül, lapos beadása után Raphinha az üres kapuba passzolt (0–1). Negyedóra elteltével megduplázta előnyét a katalán együttes, jobb oldali szögletet követően Araújo továbbfejelte a labdát, Robert Lewandowski lekezelte, majd a jobb alsó sarokba lőtt. 0–2

Nagyon úgy nézett ki, hogy a második Barca-gól eldöntötte a mérkőzést, de öt perccel később a csereként pályára lépő Sabaly a jobb oldalról lőtt középre félmagasan, Jules Koundé pedig mellel haza akarta tenni Ter Stegennek. A csapattársak nem értették meg egymást, így a kapuba pattant a labda. 1–2

A szépítés után a Barcelona nem kapott újabb gólt, egy góllal megnyerte a Betis elleni összecsapást Sevillában. Lewandowskiék jelenleg nyolc ponttal állnak az egy mérkőzéssel levesebbet játszó Real Madrid előtt a tabellán. A „királyiak” csütörtökön (holnap) fogadják a Santiago Bernabéuban a Valenciát.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: ITT A VÉGE, NYERT A BARCELONA!

90. perc: négy perc a hosszabbítás.

90. perc: lesétál Pedri, az utolsó pár percre Kessié jön.

85. perc: SZÉPÍT A BETIS! A csereként pályára lépő Sabaly a jobb oldalról lőtt középre félmagasan, Jules Koundé pedig mellel haza akarta tenni Ter Stegennek. A csapattársak nem értették meg egymást, így a kapuba pattant a labda. 1–2

84. perc: Ferran Torres állt be Gavi helyére.

83. perc: könnyedén újabb gólt szerezhetett volna a Barca, ám Ansu Fati elfejelte a balról érkező labdát Lewandowski elől.

80. perc: Raphinhát Ansu Fati váltotta.

80. perc: MEGVAN A BARCA MÁSODIK GÓLJA! Egy jobb oldali szögletet követően Araújo fejelte tovább a labdát, Robert Lewandowski lekezelte, majd a jobb alsó sarokba lőtt. 0–2

77. perc: hármascsere a Betisnél: Rubialt, Luiz Henriquét és Borja Iglesiast kapta le Pellegrini, a helyükre Sabalyt, Rodrit és William Josét cserélte be.

72. perc: Lewandowski kapott pazar indítást, majd ballal lőtt egyből nagyjából nyolc méterről, ám Luiz Felipe parádés becsúszással mentett. A védő lábáról felpattant a labda, s a kapu tetején landolt.

71. perc: most előrébb merészkedik a Betis, Canales a bal oldaról adott középre, de a Barcelona védői simán kivágták a labdát. Ahogy megyünk előre az időben, a hazaiak minden bizonnyal egyre többet kockáztatnak majd.

69. perc: a Betis-játékosoknál kezd elgurulni a gyógyszer, most Luiz Felipe kapott sárga lapott Pedri felrúgásáért.

66. perc: Ruibal és Guardado is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

65. perc: VEZET A BARCELONA!
Egy gyors szabadrúgás után Balde tört be a bal szélen a tizenhatoson belül, majd a lapos beadása után Raphinha passzolt az üres kapuba. 0–1

62. perc: kettőt cserélt a Betis, William Carwalho és Fekir jött le, Guardado és Juanmi állt be.

57. perc: Raphinha cselezett befelé két hazai védő között, majd elesett a tizenhatoson belül. A bíró sípja néma maradt, nincs tizenegyes.

53. perc: Fekir a jobb oldalról befelé tolta a labdát, majd a tizenhatoson kívűlről, nagyjából húsz méterről próbálkozott lövéssel. Ter Stegen biztos kézzel védett, ki sem jött róla a labda.

48. perc: MICSODA VÉDÉS! A Barcelona a bal oldalon vezetett támadást, majd a tizenhatoson belül Pedri bombázott ballal a kapu irányába. Rui Silva bal kézzel elképesztő mozdulattal védte a kísérletet.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: itt a vége az első félidőnek, egyelőre 0–0 az állás.

44. perc: megint felhördült a közönség, hiszen Gavi az ötös sarkáról éppencsak a kapu mellé fejelt. A partjelző ezúttal is lest jelzett, de most igaza volt, nem úgy mint Pedri ziccerénél.

40. perc: most Gavi került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, ám a labda Guido Rodríguezről levágódott, s a kapu mellett suhant el. A szögletből nem alakult ki veszély.

37. perc: ÓRIÁSI ZICCER MARADT KI! Pedri egy szerencsés pattanás után találta magát ziccerben, de a spanyol középpályás tíz méterről nem tudta elrúgni a labdát Silva kapus mellett. A partjelző később lengette a zászlaját, de a visszajátszásból jól kivehető, hogy a Barcelona játékosa nem volt lesen, így minden bizonnyal érvényes lett volna a találat a visszanézés után.

33. perc: GÓL, DE LES MIATT ÉRVÉNYTELEN. Frenkie de Jong pazarul ívelt középre a tizenhatos bal oldaláról, Raphinha az ötösről fejelt a kapuba. A partjelző egyből jelezte, lesről indult a brazil támadó. Igaza volt.

32. perc: gyors ellentámadást vezetett a Betis, Fekir csúnyán beforgatta Christensent, majd remek labdát adott Borja Iglesiasnak. A csatár szépen tette középre Canalesnek, aki tíz méterről belerúgta a bevetődő Barca-védőbe.

27. perc: továbbra is a Barca birtokolja többet a labdát, de remekül védekezik a hazai csapat. Hiába ér fel gyorsan a tizenhatos elé a katalán együttes, a Betis falán nem tudnak igazán átmenni.

23. perc: Gavi előbb szépen becsúszott, majd veszélyes helyen eladta a labdát. A Betis nem tudott kontrázni, mert a bíró sípolt – felrúgták a spanyol válogatott középpályást.

19. perc: NAGY HELYZET A BARCA ELŐTT! Lewandowski lágy beadása nem talált társat, ám ezt követően Raphinha remek passzal szolgálta ki Pedrit. A spanyol pazar csellel került ziccerbe, de a kapus mellett már nem tudta eltolni a labdát. Nagy védés volt.

17. perc: a jobb szélről Fekir jöhetett szabadrúgással. A beívelése után Ter Stegennek kellett arrébb paskolni a labdát az ötösnél.

14. perc: Raphinha szöglete után Lewandowski támadta a labdát, el is fejelte, de jócskán a kapu mellett kötött ki. A leérkezésnél ráadásul összefejelt Pezzellával, mindkét futballista a fejéhez kapott, de nem súlyos az eset.

12. perc: Koundé tört be a tizenahtoson belülre, majd egy köténnyel próbálkozott. Abner nem vette be, szerelése után szöglettel jöhetett a katalán együttes, de nem alakult ki veszély a Betis kapuja előtt.

10. perc: ITT AZ ELSŐ HELYZET, A BETIS DOLGOZTA KI! Borja Iglesias a leshatáron kapta a labdát, majd külsővel tette át Luiz Enriquének. A szélső a tizenhatoson belül a bal lába felé cselezett, a lövése levágódott, de a labda így is majdnem a kapu jobb oldalában kötött ki.

9. perc: Lewandowski nagyjából harmincról próbálkozott lövéssel, de a labda az első hazai védőben elakadt.

7. perc: Pedri lágyan ívelt előre a 35 méteres szabadrúgásból, s Lewandowski bele is tudott fejelni a labdába, de 13 méterről nehéz lett volna sok erőt bele tenni.

3. perc: a Barcelona szokásosan tartja a labdát, de a Betis erre fel van készülve. Az átfordításokra fegyelmezetten reagál a csapat, szépen tolódnak együtt a játékosok, így egyelőre nincs sok területe a vendégeknek.

1. perc: elindul a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Lewandowskinak eltiltás miatt három meccset kellett kihagynia, s már nagyon várja, hogy újra pályára lépjen a spanyol bajnokságban.

A Barcelona a legutóbbi meccsén igencsak szenvedett a Girona ellen, de így is begyűjtötte a három pontot. A felejthető mérkőzésen csupán egy gól esett, melyet Pedri szerzett egy kapushiba után, így a Barca 1–0-ra győzött – Xaviék a bajnokságban már kilenc mérkőzés óta veretlenek.

A katalánok január közepén a spanyol Szuperkupa elődöntőjében szoros meccset vívtak a sevillai gárdával, csak tizenegyesekkel nyertek. Jól emlékezhetünk, hogy a döntőben a Barcelona a Real Madridot is legyőzte.