A Rayo Vallecano elvette a Real Madrid veretlenségét!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.11.07. 20:55
A kis csapat nagy győzelme (Fotó: AFP)
A Real Madrid 3–2-re kikapott a Rayo Vallecano otthonában a La Liga 13. fordulójában, ezzel elszenvedte első vereségét ebben a bajnokságban.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Real Madrid 3–2 (2–2)
Madrid,
Campo de Fútbol de Vallecas, 14 216 néző. V: Munuera
Rayo:
Dimitrievszki – Balliu, Lejeune, Catena, Fran García – Valentín, Comesana (Ciss, 79.) – Palazón (Chavarría, 88.), Trejo (Unai López, 71.), Álvaro García (Salvi Sánchez, 88.) – Camello (Falcao, 88.). Vezetőedző: Andoni Iraola
Real Madrid: Courtois – Carvajal (L. Vázquez, 85.), Éder Militao, Alaba, F. Mendy (Nacho, 85.) – Valverde, Tchouaméni (Camavinga, 69.), Modric (Mariano Díaz, 79.) – Asensio, Rodrygo, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Comesana (5.), Álvaro García (44.), Trejo (68. – 11-esből), ill. Modric (36. – 11-esből), Éder Militao (41.)

Nagyon érdekes első félidőt láthattunk a Rayo Vallecano és a Real Madrid bajnokiján, amelynek az egyik hőse a Real-nevelés balhátvéd, Fran García volt. Koke unokatestvére előbb előkészített egy gólt Santi Comesanának, majd gáncsolta Marco Asensiót, a büntetőt Luka Modric értékesítette. Nem ment a Realnak, de Éder Militao szép fejes góljával megszerezte a vezetést.

Rodrygo és Vinícius Júnior kihagyott pár helyzetet, majd a szünet előtt egyenlített a Rayo, Álvaro García használta ki a Real-védelem leállását és Thibaut Courtois hibáját.

A belga kapusnak nem ment, de védett egy nagyot a második félidőben Fran García lövésénél (amely után kirúgás következett, és kiállították az emiatt reklamáló hazai mestert, Andoni Iraolát), majd kivédte Óscar Trejo büntetőjét – ám a védés előtt ellépett a gólvonalról, meg kellett ismételni a 11-est, a bal alsó elé pedig nem ért oda Courtois.

Real-rohamokat vártak a hajrára a szakértők és a szurkolók is, de ezek elmaradtak, Carlo Ancelotti beküldte Mariano Díazt középcsatárnak, majd a keretének gondjait jól jelzi, hogy az utolsó percekre Nacho és Lucas Vázquez állt be.

Rodrygo így is egyenlíthetett volna, de Asensio beadása nyomán négy méterről jobbal a léc fölé küldte a labdát: nagy meglepetésre kikapott a Real Madrid. 3–2

Teljesen megérdemelten.

A mérkőzés embere pedig Fran García lett.

KORÁBBAN
Villarreal–Mallorca 0–2
(Muriqi 32., Ndiaye 76.)
Real Sociedad–Valencia 1–1
(Guillamón 10. – öngól, ill. Lino 25.)

Atlético Madrid–Espanyol 1–1(Joao Félix 79., ill. Darder 62.)
Real Betis–Sevilla 1–1 (Jesús Navas 43. – öngól, ill. Gudelj 82.)
Barcelona–Almería 2–0(O. Dembélé 48., F. de Jong 62.)
Getafe–Cádiz 0–0
Valladolid–Elche 2–1(Javier Sánchez 40., Roque Mesa 46., ill. Josan 63.)
Celta Vigo–Osasuna 1–2(Iago Aspas 19., ill. Ávila 8., 28.)
Girona–Athletic Bilbao 2–1(David López 67., Iván Martín 75., ill. Guruzeta 78.)

38 De Tomás

Rayo... legyőzték a Valenciát és a Sevillát, valamint döntetlent játszottak a Barcával és az Atléticóval.

A Real az előző 4 meccsén: 1 siker, 1 iksz, 2 vereség.

90+10. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+10. perc Courtois kikapja a jobb alsó elől Lejeune jobblábas, középről jövő, 27 méteres szabadrúgását.

90+9. perc Unai López kap sárga lapot.

90+7. perc Valverde jobbal 11-ről, kissé jobbról nagyon a rövid felső fölé lő, majd odatérdel a véletlenül a neki hátat fordító Unai Garcíának.

90+6. perc Courtois is elöl Asensio bal oldali kornerénél, de rossz a beadás.

90+5. perc Pár veszélytelen középtávoli Real-lövés és egy szöglet, amelyet elmér Dimitrievszki, Camavinga meg jobbl 12-ről Chavarríába lő.

90+3. perc Vinícius 24 méteres, jobblábas lövése nagyon rossz.

90+1. perc Pep Chavarría kap sárga lapot.

Nyolc perc a ráadás!

90. perc FÖLÉ, Asensio ad balról ballal középre, kissé jobbról négyről Rodrygo a léc fölé lő!

88. perc Hármas hazai csere, beáll Falcao, Pep Chavarría és Salvi Sánchez is.

87. perc Viníciust megdobják valamival a nézőtérről, majd megtapossa őt Balliu. Sárga lap.

85. perc Nacho és Lucas Vázquez be, Carvajal és Mendy le.

Díaz az ék, Ciss jobbszélső lett.

79. perc Modric le, Mariano Díaz be, Comesanát Pathé Ciss váltja.

77. perc Asensio 13-ról ballal egy védőbe lő.

76. perc Nagyon szép hazai támadás, Comesana passzával Palazón lő Mendybe kissé jobbról, 12-ről, jobbal.

Sorozatban harmadszor nyerhet a Rayo. És 12 év után szerezhet ismét legalább pontot egy idényben belül a három spanyol nagycsapat ellen!

73. perc Carvajal talál jobbal kapásból a jobb alsó mellé 24-ről.

71. perc Unai López be, Trejo le.

70. perc Rodrygo hatalmasat lök Catenán, sárga lap.

69. perc
Tchouaméninek nem ment, Eduardo Camavinga váltja.

68. PERC ÓSCAR TREJO jobbal a bal alsóba lő, ezt már nem éri el a belga. 3–2!

De Courtois ellépett pár fűszálnyi távolságra a gólvonalról. Treeejo, Treeeeeeeejo! - biztat a hazai közönség.

66. PERC THIBAUT COURTOIS kivédi a jobb alsó elől TREJO jobblábas lövését!

65. perc Daniel Carvajalnak sárga lap.

Munuera a kis TV előtt. Tudjuk...

64. PERC BÜNTETŐ?
Carvajal ment a 16-oson Álvaro elől, kézzel! Ugrott a védő, ballal belekapott a labdába a szélső, a védő jobb kézzel meg ösztönösen belecsapott a labdába.

61. perc García balról 28-ról, kissé balról kapura lő, Courtois nagyot véd a léc alatt... kirúgás. Andoni Iraola meg addig reklamál, hogy elküldi őt Munuera a kispadról.

60. perc Luka Modric a földhöz csapja a labdát mérgében, sárga lap. Pedig igaza volt.

59. perc García balról ballal szépen ad be, Alaba megáll, Camello hatról a jobb felső mellé fejeli a labdát.

57. perc Folytatja a védő.

56. perc Ha vb, akkor Carvajal-sérülés: egyszer csak a jobb combjához kap a jobbhátvéd, és elesik, senki sem volt körülötte. Komoly az ügy. Előtte őrületes tempójú mezőnyharc volt, hazai letámadással.

A Rayo az előző 20 meccséből 19-et elbukott a Real ellen, 2019-ben nyert.

49. perc Óscar Trejo odakönyököl Militaónak, sárga lap.

47. perc Rodrygo ballal a léc fölé emel az ötös bal sarka elől a ma a 250. realos meccsén szereplő Asensio középről érkező passza után.

46. PERC FOLYTATJUK!

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Ancelotti 1243 hivatalos edzői meccséből mindössze 15 volt 2–2 a félidőben: 6-szor nyert, 6-szor kikapott ezt követően. A Reallal mind a háromszor (MrChip).

Álvaro sorozatban a 3. meccsén talált be a La Ligában. Elődei: Manucho (2015-16), Falcao (2021-22).

Raúl 6

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Militao távoli ívelését elnézi Lejeune, Vinícius tízről jobbal a jobb alsó mellé lő középről, jócskán. De meglepte a bekkel a felbukkanásával, helyzet volt!

45+3. perc Baillu elfut Vinícius mellett, és az arcához kapva összeesik.

45+1. perc Palazón hátulról hatalmasat lök Rodrygón, két kézzel. Bedobás.

Három perc a ráadás.

Ezt jobb napjaiban simán védi a belga klasszis.

44. PERC EGYENLŐ, Trejo fejes passza után Palazón lő tízről rosszul, balra pattan a labda, ÁLVARO GARCÍA meg ballal kapura lő az ötös bal sarka elől, nyolc méterről, és a labda a rövid sarok elől a léc alá pattan a vetődő Courtois-ról. 2–2!

42. perc Carvajal szereli a bal oldalon mesés becsúszással Álvarót.

41. PERC VEZET A REAL, ÉDER MILITAO! Álvaro blokkolja a jobb oldalon Carvajal beadását, szöglet, Asensio ballábas sarokrúgását a brazil öt méterről, középről a jobb felső sarokba fejeli. Előtte összeakadt a lába Leujeune lábával, de nem történt szabálytalanság. 1–2!

36. PERC LUKA MODRIC jobbal a kapu közepébe emel, félmagasan, Dimitrievszki jobbra el. 1–1!

36. perc Bizony 11-es. A volt realos Fran García a gólpassz után összehozott egy büntetőt.

35. perc Munuera kimegy a kis TV-hez, általában büntetőbe torkollik az efféle mulatság.

Volt lökés, és rúgás is. Mi kell még?

34. perc
Asensio elesik az ötös jobb sarkán García kis lökése után... kirúgás. Ketyeg a VAR, 11-es lesz?

13 meccsen csak 2-szer nem kapott gólt a Real. Elérték a korábbi negatív rekordot a közelmúltból, az is Ancelottihoz kötődik...

31. perc Vinícius megindul, a passzát Rodrygo ballal az ötös bal sarka elől ballal a rövid felső mellé szúrja, méterekkel. Nagyon gyatrán.

30. perc Balliu passzát Palazón ballal a jobb sarokba vágná középről, 25 méterről, vetődve véd Courtois.

30. perc Dimitrievszki a 16-oson kívül, közben Rodrygón hatalmasat lök előtte Lejeune.

27. perc Piros lap lesz? Balliu odacsap a balon Viníciusnak, egyszerre két kézzel hátulról fülön csapta a szélsőt. Két kézzel a két fülre. SZABADRÚGÁS CSAK. Ezt megúszta a Rayo, megúszta az albán védő...

26. perc Mendy kioszt a balon egy laza kötőt Camellónak.

23. perc Álvaro balról ballal szépen ad középre, az ötösön éppen csak, de el tudja fejelni a labdát Militao Camello elől.

16. perc Rodrygo ment bevetődve Trejo elől az ötös jobb sarkán egy szabadrúgás után. Kicsit szédül, de folytatja. Comesana adott jobbról jobbal.

14. perc COURTOIS! A jobb sarok előtt védi Álvaro ballábas, nyolcméteres lövését, előtte ő passzolt rosszul Militaónak.

13. perc Palazón emel Trejo passza után ballal 17-ről a kapu mögé.

11. perc Vinícius Júniornak sárga lap, lökdösődik egy jót aztán Leujeune-nel. Nagyon harcias a brazil, pedig sunyi módon, fölöslegesen ellökte előtte Balliut.

10. perc Valverde jobbal 29-ről a bal alsó mellé lő, egy méternyivel.

9. perc Valentín lő jobbal 20-ról, picit balról a bal felső sarok fölé.

7. perc Militao talál jobbal távolról a kapu fölé.

5. PERC VEZET A RAYO, Fran García passzol balról ballal laposan SANTI COMESANA elé, aki ballal 15-ről, középről a bal alsóba lő, Modric elől. Nagyon pörgött a labda, nem érhette el a vetődő Courtois. 1–0!

3. perc Rodrygo jobbal kissé balról, 19-ről a léc fölé lő, egy méterrel.

2. perc Alejandro Catena gáncsolja a 16-os előtt a Modric indította Viníciust. Sárga lap.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta feketében.

Felkészült...

Egy kis örökmérleg: 40 találkozó, 6 rayós és 31 realos sikerrel, 39, ill. 109 rúgott góllal.