Gerard Piqué elbúcsúzott, nyert a Barcelona

2022.11.05. 20:55
Fotó: AFP
A La Liga 13. fordulójában az FC Barcelona hazai pályán 2–0-ra megverte az Almeríát, Gerard Piqué búcsúmérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Barcelona–Almería 2–0 (0–0)
Barcelona,
Camp Nou, 92 605 néző. Vezette: González Fuertes
Barcelona:
Ter Stegen – A. Baldé, Piqué (Christensen, 85.), Alonso, Jordi Alba – Pedri, Busquets (Gavi, 67.), F. de Jong – O. Dembelé (Raphinha, 67.), Lewandowski, Ferran Torres (Ansu Fati, 61.). Vezetőedző: Xavi
UD Almería: Fernando Martínez – M. Mendes, Kaiky (Babics, a szünetben), Ely (Eguaras, 68.), Chumi, Akieme – Robertone (Portillo, 79.), Melero (Puigmal, 68.), Samú Costa – Léo Baptistao (Dyego Sousa, a szünetben), Ramazani. Vezetőedző: Ferrer Sicilia
Gólszerző: O. Dembélé (48.), F. de Jong (62.)

Természetesen mindenki Gerard Piqué búcsúmérkőzéseként tekintett erre a bajnoki azóta, hogy néhány nappal ezelőtt a spanyol védőfejedelem bejelentette, hogy ezen a találkozón búcsúzik a játékoskarrierjétől. Természetesen kezdett, ő volt a felvezetés, majd a mérkőzés előtti percek főszereplője, majd amikor a mérkőzés elején büntetőhöz jutott a Barcelona, akkor… Robert Lewandowski állt a labda mögé, és nagyon elrontotta a lövést, amúgy Simone Zaza-módra.

Ferrán Torres kihagyott a szünetig négy helyzetet, Frenkie de Jong majdnem gólpasszt adott Largie Ramazaninak, de nagyot védett a közeli lövésnél Marc-André ter Stegen. Piqué magabiztosan, koncentráltan védekezett, volt egy léc fölött elszálló fejese is a vendégkapu előtt.

A szünet előtt nem sokkal Ousmane Dembélé nem tudott az üres kapuba fejelni ennél is közelebbről, Lewandowski hatról a jobb felső mellé fejelte Alejandro Balde beadását, Pedri fejesét pedig fogta a remeklő Martínez – a második félidő elején Ousmane Dembélé szép megmozdulás után megszerezte a vezetést a Barcának, majd Frenkie de Jong lőtt ötről a léc alá.

El is dőlt ezzel a mérkőzés, Ansu Fati kihagyott még néhány ziccert, Xavi pedig a hajrában lecserélte Piquét, aki sírva hagyta el a pályát, és bizony Xavi is megkönnyezte ezt a jelenetet.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Piqué 769 mérkőzést játszott profi karrierje során, 23-at a Manchester Unitedben, 28-at a Real Zaragozában, 616-ot a Barcában és 102-t a spanyol válogatottban. Harmincöt évesen búcsúzott, fénykorában a világ egyik legjobb és legsikeresebb védője volt, aki 36 nagy trófeát szerzett a csapataival.

Kiállítva: Gastón Álvarez, Portu, ill. Luis Hernández
Valladolid–Elche 2–1 (Javier Sánchez 40., Roque Mesa 46., ill. Josan Ferrández 63.)
Celta Vigo–Osasuna 1–2 (Aspas 19., ill. Ávila 8., 28.)

Girona–Athletic Bilbao 2–1 (David López 67., Iván Martín 75., ill. Guruzeta 78.)

VASÁRNAP
14.00: Atlético Madrid–Espanyol (Tv: Spíler2)
16.15: Real Sociedad–Valencia (Tv: Spíler2)
18.30: Villarreal–Mallorca (Tv: Spíler2)
21.00: Real Betis–Sevilla (Tv: Spíler2)

HÉTFŐ
21.00:
Rayo Vallecano–Real Madrid (Tv: Spíler2)

"Itt születtem, itt is fogok meghalni, mindörökké Barcelona!" – fejezte be a beszédét.

Elköszön a közönségtől, katalán nyelven. Megköszöni mindenki segítségét, majd elsírja magát. Majd megígéri, visszatér még a klubhoz, természetesen vezetőként.

Percek óta Piquét éltetik, aki elbúcsúzik a nézőktől és a vezetőkről. Sempre Piqué, sempre Barca! – köszöntik.

#Sempr3@3gerardpiquepic.twitter.com/v2txQvUdae

Fotó: AFP
Fotó: AFP

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc
De Jong keresztpasszát ballal három méterről feladja Alba a kapusnak.

Öt perc a ráadás.

90. perc Támad a Barca, de nincsenek már komoly helyzetei. Pedri bedob azért egy gyönyörő cselt, maga mögött sarokkal elhúzva a labdát.

85. perc Andreas Christensen váltotta.

A közönség tombol.

Búcsú... (Fotó: AFP)

83. perc Piqué lemegy, körbeveszik, megölelik, elsírja magát.

82. perc Chumi rossz felszabadítását Baldé ballal 16-ról a kapus elé rúgja.

79. perc Portillo be, Robertone le a vendégeknél.

78. perc Lewandowski jobbal 18-ról a kapus kezébe emeli a labdát.

74. perc Raphinha pazar passzát ballal a kapusba vágja hatról Fati, de les.

70. perc Fati közelről a kapuba lő, de les.

Ebben az idényben 10-szer szerezte meg a vezetést a Barca, és mindig nyert is.

68. perc Ely lesérült, Ínigo Eguaras váltja. Arnau Puigmal be, Melero le, motorcsere. Melero az előző 3 Barca elleni meccsén 2 gólt lőtt.

67. perc Raphinha Dembélét, Gavi Busquetset váltja.

65. perc Fati lő jobbal tízről a jobb sarok felé, vetődve véd Martínez, aztán kissé jobbról a jobb felső fölé fejel Lewandowski.

62. PERC ÚJABB GÓL, Pedri passzol balra Albának, aki ballal középre ad, Fati jobbal kapura lő, Martínez nagyot véd a jobb sarok előtt, a kipattanó FRENKIE DE JONGÉ, aki jobbal ötről a léc alá vágja a labdát, középre. 2–0, eldőlni látszik.

61. perc Ferrán le, Ansu Fati be. Nagyon mérgesen vetődött a kispadra a szélső...

57. perc Az Alba-passzal meginduló Dembélé túlvariálja, két jó csel után ballal az ötös jobb sarkáról Akiemébe lő. Kicselezte a kirepülő kapust, de nem lőtt, még egy cselt akart, fölöslegesen.

52. perc Lewa balról ballal laposan jól ad középre, Ferrán felpörgeti a labdát a 16-oson belül, szerelik is. Előtte Babics lerántotta a lengyelt az ötösön, Pedri balról jövő, lapos beadása után, elég látványosan... de megúszta az Almería.

50. perc De Jong ütempasszát Lewa elől felszedi az ötösön a kivetődő Martínez.

48. PERC GÓLLAL, OUSMANE DEMBÉLÉ ballal a jobb alsó sarokba lő két csel után, középről, 14 méterről. Busquets passza után jobbról könnyedén középre cselezte magát: 1–0!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Dyego Sousa be, Baptistao le. Szerdjan Babics meg Kaikyt váltja.

Az Almería góljainak a 70 százalékát az első félidőben szerezte.

Az Almería sorozatban 13. alkalommal kaphat ki idegenben a La Ligában, előtte 2015-ben nyert, a Córdoba otthonában.

A Barcelona 12 bajnokijából 10-et megnyert, és csak négy gólt kapott, a rekorder a Real Madrid 1995–96-os csapata (az első 12 bajnokin három kapott gól).

Az Almería az egyetlen csapat, amelytől soha nem lapott ki a Barca a La Ligában.

Luis Suárez 2

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc De Jong jobbal a bal alsót veszi célba Mendes mellől, 13-ról, a kapus vetődve erre is odaér! Előtte Melero jobbal tízről Baldébe lőtt, kissé balról.

45+1. perc Pedri kissé balról, hat méterről a bal felsőbe fejelné Ferrán ballábas, balról jövő beadását, de odaér Martínez.

Két perc a ráadás.

44. perc De Jong csodás ütempasszát Ferran ballal a kapusba rúgja kissé balról, három méterről.

42. perc Ousmane Dembélé kap sárga lapot Kaiky felrúgásáért, becsúszva.

41. perc Baldé jobb oldali beadását Chumi mellől a bal felső mellé fejeli Lewandowski. Hatról, kissé balról.

40. perc Martínez húzza az időt, majd hatalmasat véd, egy eladott labdát Lewandowski Ferrannak ad balra, a beadást Dembélé csuka mozdulattal felel hatról kapura, kissé jobbról, jobb kézzel véd azonban a kapus! Dembélé előtt ott tátongott az üres kapu, a visszafutó kapust eltalálni onnan kisebbfajta bravúr volt!

35. perc Alba balról ballal laposan az ötösre passzol, Ferran bevetődve ballal a bal alsó mellé lő.

30. perc Ez is, De Jong balról okosan Ferran elé passzol, aki kissé balról, 11-ről ballal a bal alsóba lőne, de ment a gólvonal előtt hátraesve Kaiky.

28. perc KIMARAD, Ramazani kapura tör De Jong (!) passzával, de az ötös bal sarka elől jobbal a kivetődő kapusba lő!

27. perc De Jong nagyot rúg Ramazaniba, de nincs sárga lap.

26. perc Az ötös jobb sarkáról nem lő jobbal Pedri Busquets passza után, de ez meg Mendesé, és tisztáz De Jong elől.

24. perc Mendes mellett elviharzik a bal szélen Ferran, ballal középre adna, de kivetődve eléri a labdát Martínez.

22. perc Lewandowski nem éri el jól fejjel az ötösön Alba balról jövő beadását.

18. perc Két jó csel után Alba ballal 22-ről nagy erővel kapura lő, de éppen középre, és félmagasan.

13. perc Piqué hétről a léc fölé fejeli Dembélé jobb oldali beadását.

9. perc Ferran Torres odatérdel becsúszva a Dembélé jobb oldali beadására kivetődő Martínezbe. Sárga lap.

7. PERC ROBERT LEWANDOWSKI JOBBAL A JOBB ALSÓ SAROK MELLÉ LŐ HOSSZAS TOPORGÁS UTÁN!

6. perc És nem Piqué rúgja!

5. perc A VAR kezezést gyanít a vendégek 16-osán belül. Spori a kis TV-nél, ebből 11-es szokott lenni. Az ötös bal sarkáról kapura fejelte Baldé jobb oldali beadását Ferrán, az előtte felugró Kaiky bal kezére pattan a labda. Sárga lap a tettesnek.

3. perc Alba megindul a bal szélen, Mendes keresztez, szöglet.

2. perc Ferran kicselezi a bal szélen Mendest, de aztán alulmarad a földharcban.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek piros-fehér mezben és piros nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 14 meccs, 12 Barca-sikerrel és 2 iksszel, 45, ill. 7 rúgott góllal.