La Liga: özönvíz, három kihagyott büntető, öt gól – nyert a Valladolid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.10.19. 20:56
Jó az öreg... (Fotó: AFP)
A La Liga 10. fordulójában nem bírt a dobogóért harcoló Betis a kiesés ellen menekülő Cádizzal. A Real Valladolid és a Celta Vigo emlékezetes bajnokit vívott egymással, nem is annyira a 4–1-es végeredmény miatt.

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ
Cádiz–Real Betis 0–0
Kiállítva:
Sergio Canales (90+8., Betis)
Real Valladolid–Celta Vigo 4–1
(Mesa 32., Joaquín Fernández 62., Sergio León 74., 79., ill. Óscar Rodríguez 43.)
Real Sociedad–Mallorca 1–0 (Merino 4.)

Korábban
Sevilla–Valencia 1–1 (Lamela 86., ill. Cavani 6.)
Kiállítva: Kike Salas (Sevilla, 90+11.)
Getafe–Athletic Bilbao 2–2
(Carles Alená 27., Munir 76., ill. I. Williams 2., Raúl García 62.)
Atlético Madrid–Rayo Vallecano 1–1
(Álvaro Morata 20., ill. R. Falcao 90+2. – 11-esből)

Később
Elche–Real Madrid 0–3
(Valverde 11., Benzema 75., Asensio 89.)

Szakadó esőben csapott össze egymással a Valladolid és a Celta, így bizton állíthatjuk, hogy látott szebb napokat is ez a két csapat. Az első félidőben a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy az egyre jobban szakadó eső miatt félbe kell-e szakítani a mérkőzést, de erre nem került sor. Gratulálnunk kell ellenben a Municipal José Zorrilla tervezőinek és megépítőinek, karbantartóinak, mert a stadion talaja nagyobb gondok nélkül elnyelte, elvezette a bibliai mértékű csapadékot. Roque Mesa bombagólt lőtt az első félidő derekán (megcsusszant a labda Hugo Mallo vállán), a csendesedő esőt szép góllal kihasználva Óscar Rodríguez egalizált, Jörgen Strand Larsen parádés megmozdulásainak köszönhetően.

Jobban kezdett a Celta a pihenő után, de Iago Aspas szabadrúgása elzúgott a hazai kapu mellett, a másik oldalon Agustín Marchesín, a Celta kapusa hozta a szokásos bravúrokat, de Joaquín Fernández közeli fejesével ő sem bírt. A csereként beálló ék, Sergio León is fejjel mattolta a Celtát, majd a büntetőjét kivédte Marchesín – egy percre rá csak betalált León, az ötös elől már nem hibázott.

A hajrában Aspas tizenegyesét kivédte a hazai kapus, Jordi Masip, de újra kellett rúgni, abszolúte jogosan: és újra védett Masip, aki ezúttal meg is fogta a labdát. Igazság szerint ezt a lövést is meg kellett volna ismételni, mert ismét beszaladtak páran Aspasszal a tizenhatososon belülre…

Stílusos

A kiesés elől menekülő hazaiaknak nem sok reményük volt a győzelemre a fordulót a tabella negyedik helyén álló, de a harmadik Atlético Madriddal azonos pontot gyűjtő Betis ellen. Jobban is kezdtek a vendégek, Willian José azonban két helyzetet is kihagyott (egyet az ötösről, jobbal, egyet picit távolabbról, fejjel), majd a hazaiaktól Álex Fernández jobbal, Théo Bongonda ballal tévesztett célt kecsegető helyzetekből. A fordulás előtt és után tömte jobbnál jobb beadásokkal a társakat a veterán Joaquín, az egyik ilyen után a kapufára lőtt Guido Rodríguez, majd maga a „mester” is kihagyott egy kisebb lehetőséget, fejese a kapu mellé szállt.

A hajrában a hazaiak veterán csatára, Lucas Pérez lehetett volna hős, de két helyzetet is elpazarolt: maradt a döntetlen és a 0–0.

Kiválóan kezdett a Real Sociedad a Mallorca ellen, már a negyedik percben vezetést szereztek a hazaiak Mikel Merino pazar fejesével. A vendégektől az Ángel Rodríguez, Dani Rodríguez páros igyekezett leginkább, előbbi lövését azonban „hárította” a kapufa. A veterán David Silva elemében volt, indításai után Kubo Takefusza és Alexander Sörloth hiába lőttek kapura, a lassan a liga legjobb kapusai közé nővő Predrag Rajkovics mindent védett. Sőt a szünet után majdnem egyenlített a Mallorca, de nem így gondolta a VAR.

A hazai szűrő, Ander Guevara lövése a kapufán csattant, és a hajrá is izgalmas volt, ahogyan azt mondani szokták ilyenkor, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Nem sokkal a vége előtt Álex Remiro védte Inigo Ruiz de Galarreta lövését – több helyzete nem volt már a vendégeknek, kikaptak.

1. Real Madrid 10 9 1 25–8 +17 28
2. Barcelona 9 7 1 1 21–4 +17 22
3. Real Sociedad 10 7 1 2 16–12 +4 22
4. Atlético Madrid 10 6 2 2 16–8 +8 20
5. Betis 10 6 2 2 13–6 +7 20
6. Athletic Bilbao 10 5 3 2 19–8 +11 18
7. Villarreal 9 4 3 2 12–3 +9 15
8. Valencia 10 4 3 3 17–11 +6 15