La Liga: közeli bomba itt, védelmi hiba ott – a Valencia ikszelt a Villarreallal

2023.05.03. 21:32
Nagyot küzdöttek a felek, pontosztozkodás lett a vége (Fotó: Getty Images)
Nem született döntés a Derbi de la Comunitaton, vagyis a valenciai régió rangadóján, miután a Valencia 1–1-es döntetlent játszott a Villarreallal a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában.

A Celta elleni hétvégi meccsen duplázó Nicolas Jackson kapufájával indított a Mestallában a Villarreal, de ezt követően nem tudott igazán veszélyt jelenteni a hazai kapura, noha a labdabirtoklás szempontjából egyértelmű fölényben volt. A Valencia az első félidő végén szerezhette volna meg a vezetést, de Cavani fejese a bal oldali kapufa mellett szállt el.

A fordulás után a „denevérek” voltak először veszélyesebbek, de gólt a vendégek szereztek: Nicolas Jackson elemi erővel bombázott az ötös sarkáról a kapu bal felső sarkába a 62. percben. A 21 esztendős ghánai középpályás kiváló formában van, zsinórban három bajnokin a negyedik gólját jegyezte. 0–1

A kapott gól felrázta a Baraja-csapatot, Cavani lesről indulva vette be a másik veterán, Pepe Reina kapuját, így maradt a vendégvezetés. Igaz, nem sokáig, mivel Dani Parejo a tizenhatos előterében eladta a labdát, amelyet Cavani továbbkotort Hugo Durónak. Durót elkaszálta a kapujából kirontó Reina, de a labda Samuel Linóhoz pattant, aki egy védő lába között a hálóba gurított. 1–1

A ráadás harmadik percében Alberto Marí vette be a Villarreal kapuját, csakhogy lesről tette, így döntetlennel zárult a találkozó, aminek egyik fél sem örülhet igazán.