La Liga: immár tizenegy meccse veretlen a Sevilla

K. B.K. B.
2022.02.20. 16:00
A bajnokságban immár 11 meccs óta veretlen a Sevilla (Fotó: AFP)
Az Espanyol ellen is megőrizte veretlenségét a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság második helyén álló Sevilla, amely mintegy negyedórát emberhátrányban játszva 1–1-es döntetlent ért el vasárnap, a La Liga 25. fordulójában.

A La Ligában tízmeccses veretlenségi szériát maga mögött tudó Sevilla kicsit visszafogottabban kezdte a mérkőzést, mint a tabella 14. helyén álló riválisa, Julen Lopetegui vezetőedző ráadásul már a 26. percben cserére kényszerült, Anthony Martial ugyanis megsérült – Papu Gómez állt be a helyére. Nem akárhogyan! Tíz perccel később gyönyörű cseleket mutatott be a tizenhatoson belül, majd kiválóan találta meg a labdával Rafa Mirt, aki közelről nem hibázott (0–1) – a Sevilla első kaput eltaláló lövése gólt ért.

A második félidő ötödik percében jött a válasz, Óscar Gil beadására Sergi Darder érkezett, s magabiztosan fejelte a labdát a kapuba (1–1). A 76. percben emberhátrányba került a Sevilla, mivel Jules Koundé a második sárga lapját is megkapta. Az Espanyol azonban nem tudta kihasználni az előnyét, 1–1 lett a mérkőzés végeredménye.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ
Espanyol–Sevilla 1–1
(Darder 50., ill. Mir 36.)

KÉSŐBB
16.15:
Valencia–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
18.30: Betis–Mallorca (Tv: Spíler2)
21.00: Athletic Bilbao–Real Sociedad (Tv: Spíler2)

HÉTFŐ
21.00: Celta Vigo–Levante

KORÁBBAN
Elche–Rayo Vallecano 2–1 (G. Carrillo 77., Ponce 84., ill. Fran García 52.)
Granada–Villarreal 1–4 (Milla 61. – 11-esből, ill. Danjuma 35., 39., 81. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Moi Gómez 90+7.)
Osasuna–Atlético Madrid 0–3
(Joao Félix 3., L. Suárez 59., Á. Correa 89.)
Cádiz–Getafe 1–1 (Negredo 47., ill. Borja Mayoral 6. – 11-esből)

Real Madrid–Alavés 3–0 (Asensio 63., Vinícius Júnior 80., Benzema 90+1. – 11-esből) – BŐVEBBEN ITT!

1. Real Madrid 25 17 6 2 51–20 +31 57
2. Sevilla 25 14 9 2 37–17 +20 51
3. Betis 24 13 4 7 45–29 +16 43
4. Atlético Madrid 25 12 6 7 45–34 +11 42
5. Villarreal 25 10 9 6 42–24 +18 39
6. Barcelona 23 10 9 4 38–27 +11 39
7. Real Sociedad 23 10 8 5 24–21 +3 38
8. Athletic Bilbao 24 8 10 6 25–21 +4 34