La Liga: Suárez pompás gólt lőtt, idegenben nyert az Atlético

M. D.M. D.
2022.02.19. 18:12
Luis Suárez kilencedszer volt eredményes a spanyol bajnokság jelenlegi idényében (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 3–0-ra legyőzte idegenben az Osasunát a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában.

A sereghajtó Levantétól elszenvedett hazai vereség (0–1) után és a Manchester United elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzése előtt az Atlético Madrid Pamplonában lépett pályára az Osasuna vendégeként. A „matracosok” az Oblak – Vrsaljko, Szavics, José Giménez (Felipe, a szünetben), Mandava – Marcos Llorente (Ángel Correa, 81.), Héctor Herrera, Koke, Carrasco (Serrano, 83.) – Joao Félix (Hermoso, 83.), Suárez (Kondogbia, 71.) összetételben szerepeltek, a kispadra pedig már leülhetett a sérüléséből felépült Antoine Griezmann, aki idén eddig csak egy meccsen játszott.

A fővárosi együttes Joao Félix találatával már a harmadik percben előnybe került. A portugál támadó 2022-ben először volt eredményes, de „várható volt”, hogy az Osasuna ellen szakad meg a gól nélküli sorozata, a pamplonai gárdával szemben ugyanis az eddigi öt bajnokiján öt gólt szerzett.

Az 59. percben megduplázta előnyét az Atlético, nem is akármilyen találattal! A hazaiak szöglete után Joao Félix vágta előre a labdát Luis Suáreznek, aki nagyszerűen ismerte fel, hogy az Osasuna kapusa messze elhagyta még a saját tizenhatosát is, és körülbelül negyven méterről a gyengébbik lábával, ballal a kapuba emelt. VIDEÓ ITT!

A végeredményt a hajrában Ángel Correa állította be, akinél több gólt (7) senki sem szerzett az öt európai topligában ebben az évben.

Az Atlético Madrid egy döntetlen és négy vereség után, november 28. óta először nyert meg idegenbeli meccset a La Ligában, így a tabella negyedik helyén töltheti az éjszakát.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ

Osasuna–Atlético Madrid 0–3 (Joao Félix 3., L. Suárez 59., Á. Correa 89.)
Cádiz–Getafe 1–1 (Negredo 47., ill. Borja Mayoral 6. – 11-esből)
Real Madrid–Alavés 3–0 (Asensio 63., Vinícius Júnior 80., Benzema 90+1. – 11-esből) – BŐVEBBEN ITT!

VASÁRNAP
14.00:
Espanyol–Sevilla (Tv: Spíler2)
16.15: Valencia–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
18.30: Betis–Mallorca (Tv: Spíler2)
21.00: Athletic Bilbao–Real Sociedad (Tv: Spíler2)

HÉTFŐ
21.00:
Celta Vigo–Levante

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Elche–Rayo Vallecano 2–1
(G. Carrillo 77., Ponce 84., ill. Fran García 52.)

Granada–Villarreal 1–4 (Milla 61. – 11-esből, ill. Danjuma 35., 39., 81. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Moi Gómez 90+7.)

1. Real Madrid 25 17 6 2 51–20 +31 57
2. Sevilla 24 14 8 2 36–16 +20 50
3. Betis 24 13 4 7 45–29 +16 43
4. Atlético Madrid 25 12 6 7 45–34 +11 42
5. Villarreal 25 10 9 6 42–24 +18 39
6. Barcelona 23 10 9 4 38–27 +11 39
7. Real Sociedad 23 10 8 5 24–21 +3 38
8. Athletic Bilbao 24 8 10 6 25–21 +4 34