La Liga: „Hihetetlen, hogy elmaradt a 11-es” – Sevilla-siker Valenciában

P. K.P. K.
2023.04.16. 23:04
A mérkőzés egyik legvitatottabb pillanata – Fernando kezéhez ért a labda, de elmaradt a 11-es (Fotó: twitter.com)
A spanyol La Liga 29. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Sevilla 2–0-ra győzött a Valencia vendégeként – a mérkőzés a vitatható videós döntésekről maradhat emlékezetes.

Két, bennmaradásért harcoló csapat mérkőzésével zárult a spanyol La Liga 29. fordulójának vasárnapi programja. Az idény elején alighanem kevesen gondolták volna, hogy ezt a mondatot leírhatjuk majd a Valencia–Sevilla mérkőzésről, de a találkozó előtt az volt a helyzet, hogy az idényt nagyon rosszul kezdő és az előző három fordulóban csak egy pontot szerző „denevérek” a kiesést jelentő 18. helyen álltak, mindössze öt ponttal lemaradva a 13. Sevillától.

A meccs előtt az volt az egyik fő kérdés, hogy a vendégekből mennyit vett ki a Manchester United elleni, csütörtöki El-negyeddöntő, amelyen 0–2-ről tudtak egyenlíteni Angliában, illetve hány kulcsjátékosát pihenteti a jövő heti visszavágó előtt a Sevilla vezetőedzője, José Luis Mendilibar. Nos, a Sevilla két argentin világbajnoka, Gonzalo Montiel (az utolsó bő húsz percre beállt csereként) és a sérüléssel bajlódó Marcos Acuna, valamint a szintén argentin Erik Lamela, illetve a horvát Ivan Rakitic nélkül kezdett, de az első félidő legnagyobb helyzete így is a vendégek előtt adódott. A kezdőcsapatban egyedüliként megmaradó argentin Lucas Ocampos összecsúszott a hazaiak kapusával, és a térdéről pattant mellé a labda.

A Valencia hiába birtokolta többet a labdát az első félidőben, a támadójátékból sérülés miatt nagyon hiányzott a bajnokságban eddig öt gólt szerző Justin Kluivert.

A második félidő első helyzete is a Sevilla előtt adódott, Suso távoli lövése kerülte el a kaput.

Ezután a VAR került főszerepbe, és mindkétszer a Sevillának kedvezett. Előbb Loic Badé szöglet utáni, közeli góljánál, mert nem látta szabálytalannak a találat előtt Moribával birkózó gólszerzőt (0–1), majd pedig a vendégek brazilja, Fernando ért bele kézzel a labdába a tizenhatoson belül, de Carlos del Cerro játékvezető a visszanézés után úgy ítélte meg, nem történt szándékos kezezés. A Marca az élő közvetítésében így írt Del Cerro döntéséről: „Hihetetlen, hogy ezért nem adott 11-est.” A Valencia kispadján sem hitték el – valaki a hazai stábból piros lapot is kapott reklamálásért.

Ezután pedig a megsérülő Karim Rekik helyére becserélt Montiel passzából Suso is betalált.

A hajrában is Del Cerro és a VAR került fókuszba. A játékvezető előbb adott egy „kamu 11-est” a Valencia javára, amelyet visszanézés után visszavont (nem történt szabálytalanság), majd egy durva belépőért egyből kiállította a Valenciából Ilaix Moribát.

A Sevilla 2–0-ra győzött, Valenciában pedig alighanem egy életre megjegyezték Del Cerro játékvezető nevét...

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA A YOUTUBE-RA KATTINTVA ÉRHETŐ EL!