La Liga: győzött az Atlético, vezeti a bajnokságot

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.08.22. 21:29
A címvédő Atlético Madrid hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Elchét a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában, és ezzel a tabella élére állt. Az ezt megelőző vasárnapi mérkőzésen a Real Sociedad 1–0-ra nyert a Rayo Vallecano ellen.

Az Atlético Madrid jól, a Celta Vigóval szemben elért 2–1-es sikerrel kezdte az évadot, és hasonlóan eredményesen folytatta az első fordulóban az Athletic Bilbao ellen döntetlent játszó Elchével szemben hazai pályán, a Wanda Metropolitano Stadionban. Hiába birtokolta az első félidőben többet a labdát a rivális, az előnyt Diego Simeone együttese szerezte meg a 39. percben: a saját térfeléről Rodrigo de Paul vette észre a remekül kiugró Ángel Correát, akiről a védők lemaradtak, sőt a kapujából kijövő Kiko Casilla a labda mellé rúgott, s az argentin szélső végtelenül higgadtan kezelte a labdát, és gólt lőtt (1–0).Atlético Madrid jól, a Celta Vigóval szemben elért 2–1-es sikerrel kezdte az évadot, és hasonlóan eredményesen folytatta az első fordulóban az Athletic Bilbao ellen döntetlent játszó Elchével szemben hazai pályán, a Wanda Metropolitano Stadionban. Hiába birtokolta az első félidőben többet a labdát a rivális, az előnyt Diego Simeone együttese szerezte meg a 39. percben: a saját térfeléről Rodrigo de Paul vette észre a remekül kiugró Ángel Correát, akiről a védők lemaradtak, sőt a kapujából kijövő Kiko Casilla a labda mellé rúgott, s az argentin szélső végtelenül higgadtan kezelte a labdát, és gólt lőtt (1–0).

A mérkőzés második felében felbátorodni látszott az Elche, ám egyszer sem tudta teljesen kijátszani a „matracosok” védelmét, tehát maradt az 1–0, így két forduló után jelenleg az Atlético Madrid áll a bajnokság élén.

A Real Sociedad és a Rayo Vallecano egyaránt vereséggel nyitott a La Liga új évadában: előbbi az FC Barcelonától kapott ki 4–2-re, utóbbi a Sevillával szemben maradt alul 3–0-ra. A két csapat vasárnap San Sebastiánban találkozott egymással. Az első félidőben egyértelműen a hazaiak domináltak; a 25. percben David Silva cselezett fantasztikusan az ellenfél tizenhatosán belül, a lövését Sztole Dimitrijevszki kapus hárította magabiztosan. Kevéssel a szünet előtt orvosi segítségre volt szükség; Dimitrijevszki bravúrosan védett, de az épp a labdát támadó Silva véletlenül fejen térdelte – úgy tűnt, a kapus elveszítette az eszméletét, a játékot azonban folytatni tudta.

A második félidőben is a Real Sociedad irányított, és habár akcióból nem sikerült gól szeretnie, a 68. percben büntetőből eredményes volt: Mikel Oyarzabal nem hibázott. A Rayo Vallecano próbálkozott, ám a kaput egyszer sem találta el, így bele kellett törődnie az 1–0-s vereségbe és a nulla pontba.