La Liga: a címvédő Atlético győzelemmel kezdett Vigóban

R. B.R. B.
2021.08.15. 20:38
Ángel Correa volt az Atlético nyerőembere Vigóban (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában a címvédő Atlético Madrid 2–1-re nyert a Celta Vigo vendégeként.

Diego Simeone együttese az első félidőben vezetést szerzett: az idén az argentin válogatottal Copa América-győztes Ángel Correa bombázott a tizenhatos előteréből a bal felső sarokba.

Az előző idényben a nyolcadik helyen végző Celta a 34 esztendős Iago Aspas büntetőjével egyenlített a fordulás után. A spanyol támadó a La Ligában a legutóbbi kilenc tizenegyesét egyaránt gólra váltotta.

A madridi gárda tudott válaszolni: a 64. percben kontra végén ismét Correa volt eredményes.

A hajrában Aspas előtt nagy lehetőség adódott, eltolta a labdát Jan Oblak kapus mellett, ám nem találta el az üres kaput.

A meccs legvégén kétszer villant a piros lap. Előbb a vendégeknél Mario Hermosót, majd a másik oldalon Hugo Mallót állították ki durva belépőért.

A Sevilla a papírformának megfelelően sima győzelemmel kezdte az idényt a Rayo Vallecano ellen, Jusszef en-Nesziri gólja után Erik Lamela duplázott.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ
Celta Vigo–Atlético Madrid 1–2
(Aspas 59. – 11-esből, ill. Á Correa 23., 64.)
FC Barcelona–Real Sociedad 4–2
(Piqué 19., Braithwaite 45+2., 59., S. Roberto 90+1., ill. Lobete 82., Oyarzabal 85.)
Sevilla–Rayo Vallecano 3–0 (en-Nesziri 19., Lamela 55., 79.)

PÉNTEK
Valencia–Getafe 1–0 (Soler 11. – 11-esből)
SZOMBAT
Mallorca–Betis 1–1
(Oliván 25., ill. Juanmi 59.)
Cádiz–Levante 1–1 (Espino 90+7., ill. Morales 39.)
Osasuna–Espanyol 0–0
Alavés–Real Madrid 1–4 (Joselu 65. – 11-esből, ill. Benzema 48., 62, Nacho 56., Vinícius Júnior 90+2.)