La Liga: Guardiola kibabrált a Real Madriddal a Bernabéuban

2019.08.24. 20:58
Karim Benzema (fehérben) megszerezte a 150. gólját a La Ligában (Fotó: AFP)
A Real Madrid hazai környezetben csak 1–1-es döntetlent játszott a Real Valladoliddal a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójában szombaton.

Zinédine Zidane három helyen változtatott a kezdőcsapatán a Celta Vigo elleni győztes idénynyitóhoz képest, Álvaro Odriozola, Vinícius Júnior és az eltiltott Luka Modric helyett Dani Carvajal, Isco, valamint James Rodríguez kezdett. Utóbbi futballista – aki közben megjárta Münchent – 2017 májusa óta, egész pontosan 833 nap után először került be a királyiak kezdőjébe tétmérkőzésen.

James nem is játszott veszélytelenül, az első félidőben fejjel és lábbal is közel járt a gólszerzéshez, de kevesebb mint egy óra játékot követően – amikor még 0–0-ra állt a meccs – lecserélte mestere. A Real Madrid az első játékrészben nagy fölényben játszott (14–2-re vezetett a kapura lövési mutatóban, és 68 százalékban birtokolta a labdát), de nem szerzett gólt, a szünet után pedig már örülnie kellett annak, hogy nem kapott.

A második félidőben a Valladolid kontratámadásai sokkal több veszélyt tartogattak, mint az elsőben, a lila-fehérek előtt rengeteg terület nyílt, de a „támadóharmadban” rendre rossz megoldásokat választottak – avagy megbizonyosodhattunk róla, hogy az előző idényben miért a Valladolid szerezte a legkevesebb gólt (32) a La Ligában.

A királyiaknál a 68. percben beállt Luka Jovics, aki egy perccel később néhány centiméter híján gólt fejelt Gareth Bale beadásából; kísérlete után a labda a kapufa és a léc találkozásánál csattant.

Túlzás lenne azt állítani, hogy nagyon érett a Real Madrid vezető gólja, amikor a 82. percben végül csak megszületett, az előretörő Raphaël Varane középre lőtt labdáját Karim Benzema átvette, majd fordulásból, 16 méterről a bal alsó sarokba zúdította. Nagyon szép gól volt. 1–0

A Real Madrid csatára első franciaként, összességében hetedik külföldi játékosként jutott el 150 gólig a La Ligában, mely határt ezt megelőzően csak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Hugo Sánchez, Alfredo Di Stéfano, Samuel Eto'o és Puskás Ferenc érte el a légiósok közül.

Úgy tűnt tehát, hogy a Real Madrid, ha kínkeservesen is, de megnyeri a mérkőzést, ám a 88. percben érkezett a meccsen nemegyszer rossz döntést választó Sergi Guardiola, aki Óscar Plano tökéletes passzából egyenlített. 1–1

A Valladolid 2001 szeptembere óta először távozott ponttal a Santiago Bernabéu Stadionból a La Ligában.

A szurkolók a kötelezőnek vélt győzelem elmaradása miatt ki is fütyülték a hazai játékosokat.