La Liga: egygólos Atlético-siker az Athletic ellen, Griezmann lett a hős

M. M.M. M.
2023.02.19. 20:32
Griezmann szerezte a találkozó egyetlen gólját (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában az Atlético Madrid 1–0-s győzelmet aratott az Athletic Bilbao ellen. A mérkőzés egyetlen gólját Antoine Griezmann szerezte.

A gól nélküli első félidőt követően az Atlético Madrid lépett fel kezdeményezőbben a győzelem megszerzése érdekében. Az 51. percben Yannick Carrasco lövését hárította Julen Agirrezabala, majd nem sokkal később José María Giménez fejese kerülte el a kaput.

A 73. percben Antoine Griezmann lépett ki a bal oldalon, lapos lövésével pedig megszerezte a találkozó egyetlen gólját (1–0).

Ez volt a francia támadó tizenegyedik találata az Athletic Bilbao ellen a bajnokságban, ennyi gólt csak a Valencia ellen szerzett a 2018-ban világbajnokságot nyerő játékos a La Ligában.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ

Atlético Madrid–Athletic Bilbao 1–0 (Griezmann 73.)

KÉSŐBB

Barcelona–Cádiz 2–0 (S. Roberto 43., Lewandowski 45+1.)

KORÁBBAN
Elche–Espanyol 0–1 (Darder 90+2.)
Kiállítva: Carmona (Espanyol) 82.
Rayo Vallecano–Sevilla 1–1 (Lejeune 65., ill. Suso 29.)
Osasuna–Real Madrid 0–2 (Valverde 78., Asensio 90+2.)
Real Sociedad–Celta Vigo 1–1
(Oyarzabal 5., ill. Le Normand 90+3. – öngól)
Kiállítva: Tapia (Celta Vigo, 75.)
Real Betis–Valladolid 2–1 (Juanmi 2., A. Pérez 42., ill. Larin 30.)
Mallorca–Villarreal 4–2 (Kadewere 20., D. Rodríguez 45., 56., Muriqi 63., ill. Morales 43., Chukwueze 50.)

Girona–Almería 6–2 (Castellanos 8., Cihankov 34., Riquelme 36., Javi Hernández 43., I. Martín 77., Stuani 79., ill. Ramazani 66., E. B. Touré 81.)

1. Barcelona 22 19 2 1 45–7 +38 59
2. Real Madrid 22 16 3 3 46–17 +29 51
3. Real Sociedad 22 13 4 5 32–22 +10 43
4. Atlético Madrid 22 12 5 5 31–17 +14 41
5. Betis 22 11 4 7 29–23 +6 37
6. Rayo Vallecano 22 9 7 6 29–24 +5 34
7. Athletic Bilbao 22 9 5 8 31–23 +8 32
8. Villarreal 22 9 4 9 24–22 +2 31