Hajrában lőtt gólokkal gyűrte le a Real Madrid az Osasunát

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.02.18. 20:50
Vinícius (jobbra) jelentette a legnagyobb veszélyt az Osasuna kapujára az első félidőben (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában a második helyen álló Real Madrid a mérkőzést megelőzően 10. helyezett Osasuna otthonában lépett pályára. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek a kilencven perc során, de a hajrában végül a madridiak szereztek két gólt és így 2–0-s győzelmet arattak.

SPANYOLORSZÁG
LA LIGA
22. FORDULÓ
OSASUNA–REAL MADRID 0–2 (0–0)
Pamplona, Estadio El Sadar. Vezette: Montero
OSASUNA:Sergio Herrera – Moncayola, Unai García, David García, Manuel Sánchez – Brasanac (Oroz, 72.), Lucas Torró (Kike García, 85.), Moi Gómez – Rubén García (Diego Moreno, 63.), Budimir, Abde (Kika Barja, 85.).Vezetőedző: Jagoba Arrasate
REAL MADRID: Courtois – Militao, Rüdiger, Nacho (Carvajal, 76.), Alaba – Modric, Camavinga, Ceballos (Asensio, 66.) – Valverde, Rodrygo (Álvaro, 87.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Valverde (78.), Asensio (90+2.)

Legutóbb még 12 éve, 2011-ben tudta legyőzni az Osasuna a Real Madridot. A pamplonai gárdában akkor Vadócz Krisztián is pályára lépett. Ennek ellenére nem vehettük biztosra a címvédő győzelmét, hiszen a bajnokság hetedik fordulójában egyszer már meg tudta tréfálni a fővárosiakat Jagoba Arrasate együttese, a Real hat győztes mérkőzés után éppen az Osasuna ellen vesztette el a százszázalékos mérlegét.

Az első félidőben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a Real Madrid főleg Vinícius révén veszélyeztetett, míg a hazaiaknál Budimir és Moi Gómez volt a legaktívabb. A kapuba azonban egyik csapat sem tudott betalálni, így a játékrész gól nélkül ért véget.

A második félidő elején, az 52. percben Vinícius lesről lőtt gólt, majd a másik kapunál tíz perc elteltével Moi Gómez 17 méterről a kapufát találta el. Rohamoztak a hazaiak, de a Real kontrái minden alkalommal veszélyt jelentettek és csak Herrera bravúrjai mentették meg a hazai kaput. A 78. percben azonban már az Osasuna kapusa is tehetetlen volt, Vinícius passza után Valverde volt eredményes. A 89. percben Vinícius ismét betalált, de ezt a VAR les miatt ismét érvénytelenítette. A madridiak így sem szomorkodhattak, hiszen a frissen beállt Álvaro második gólpassza után már érvényes találat született a hosszabbítás második percében Asensio révén. 0–2

20. Elche21161415–44–299

90+6. perc: VÉGE! A hajrában jöttek a madridi gólok, így a címvédő győzelmével zárult a találkozó. Köszönjük figyelmüket!

90+2. perc: GÓÓÓÓÓL! MOST DŐLT EL! Unai García hibája után Álvaro ugratta ki Asensiót, aki ballal, kilenc méterről a kapu közepébe lőtt. 0–2!

MÉGSEM! A VAR lest jelzett, érvénytelen a találat!

89. perc: ELDŐLT! Kitámadtak a hazaiak, Modric a saját térfeléről ugratta ki Álvarót, aki Víníciushoz passzolt, a brazil 10 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt.

87. perc: Cserélt a Real is, Álvaro érkezett Rodrygo helyére.

85. perc: Kettőt cserélt az Osasuna, Torró helyére Kike García, Abde helyére Kike Barja állt be.

84. perc: A kispadról reklamáló Nacho kapott sárga lapot.

83. perc: Abde beadása után Budimir fejelte a kapu felé a labdát, de Courtois könnyedén hárított.

78. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Real Madrid!! Modric ugratta ki Viníciust, aki az alapvonal közeléből középre passzolta a labdát, az érkező Valverde pedig estében, hat méterről, jobbal a kapuba lőtt. 0–1!

76. perc: Cserélt a Real, Carvajal érkezett Nacho helyére.

Herrera eszén Vinícius nem tudott túljárni (Fotó: AFP)

74. perc: HERRERA-BRAVÚR!Unai García hibája után Vinícius egy az egyben vihette kapura a labdát, de a brazil hiába próbálta meg eltolni a labdát Herrera mellett, a kapus gyors vetődéssel megmentette a hazai kaput a góltól.

72. perc: Cserélt a hazai csapat, Aimar érkezett Brasanac helyére.

66. perc: Cserélt a Real Madrid, Asensio érkezett Ceballos helyére.

65. perc: Moi Gómez beadását Valverde fejelte Moncayola elé, a hátvéd kapásból lőtt, a labda centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

63. perc: Cserélt az Osasuna, Diego Moreno érkezett Rubén García helyére.

62. perc: KAPUFA!Budimir passza után Moi Gómez egy cselt követően 17 méterről kapura lőtt, Courtois érezte az irányt, de a labda a bal kapufát találta telibe.

60. perc: Egy szélről belőtt labdát Budimir készített le Rubén Garcíának, de utóbbi középre tartó lövését Courtois könnyedén hárította.

58. perc: Abde távolról próbálta bevenni a Real Madrid kapuját, de 25 méteres lövése csúnyán a kapu fölé szállt.

57. perc: Vinícius két védőt is becsapott cseleivel, de Herrera jól lépett ki a kapuból és lábbal tisztázni tudott.

55. perc: Vinícius passza után Rodrygo gyorsított fel, majd 17 méterről kapura lőtt, de Herrera védeni tudott.

53. perc: Budimir sarokkal tette kapura a labdát, de Courtois résen volt és védeni tudott.

52. perc: Vinícius juttatja kapuba a labdát, de les! A brazil valóban lesen kapja a labdát Alabától, jó ítélet!

46. perc: Rodrygo játszotta tisztára magát a 16-oson belül, majd 14 méterről a kapu mellé tekerte a labdát.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés, csere nem történt a szünetben.

A félidő lefújása előtt a kakaskodó Moi Gómez és Vinícius Júnior is sárga lapot kapott.

45+3. perc: Vége az első félidőnek. Nem született gól az első félidőben.

45+1. perc: Moncayola rántotta le Viníciust, sárga lap.

45. perc: Kettő perc lesz a hosszabbítás.

43. perc: Nem tudta kihozni a Real Madrid a labdát, Abde szerzett labdát, majdpasszolt Budimirhez, aki 16 méterről a kapu mellé lőtt.

33. perc: Camavinga remek passza után Vinícius elhúzta a labdát Unai García mellett, de azzal a lendülettel a pályáról is kiszaladt, így nem tudta kapura lőni a labdát.

Az utóbbi percekben főleg a Real Madrid kapuja előtt zajlik a játék, de a hazaiak nem tudnak nagy helyzeteket kialakítani.

17. perc: Alaba beadása után a hazai védők nem tudták kifejelni a labdát, Valverde pedig 17 méterről, jobbal a kapu mellé lőtt.

15. perc: Moi Gómez vezette be középre a labdát, majd kapura lőtt 18 méterről, Courtois védeni tudott.

15. perc: Manuel Sánchez az alapvonal közeléből ívelte a kapu elé a labdát, Torró üresen, lendületből érkezett senkitől sem zavartatva, de Budimir elfejelte előle a labdát, így felszabadult a madridi kapu.

10. perc: Egy egész pályás indítást követően Moncayola hibázott nagyot, Vinícius kapura tört a labdával, de éles szögből leadott lövése Herrera lábáról szögletre pattant.

9. perc: Rubén García játszotta tisztára magát, majd átívelt a hosszún érkező Manuel Sánchezhez, azonban Valverde az utolsó pillanatban jól érkezett és elkanalazta a hazai védő elől a labdát.

7. perc: Alaba végezte el a megítélt szabadrúgást, de a kapu elé ívelt labda Militao fejét találta telibe, és az alapvonalon keresztül hagyta el a játékteret.

5. perc: Torró tartott rá keményen Camavinga lábára, sárga lap.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Real indította útjára a labdát.

ELŐZMÉNYEK

Az Osasuna utoljára 2011-ben tudta legyőzni a Real Madridot, azon találkozón a pamplonai gárdában Vadócz Krisztián is pályára lépett csereként. Legutóbbi mérkőzésüket 2022. október 2-án rendezték Madridban, a bajnokság 7. fordulójában 1–1-es döntetlen született. A Real Madridnak ez volt az első olyan mérkőzése az új bajnoki idényben, amelyen nem tudott nyerni.

Az Osasuna csapatában eltiltás miatt nem lesz ott ma a bajnokságban eddig hét gólt szerző Ezequiel „ChimyÁvila és a védő Juan Cruz. Sérülés miatt kimaradRubén Pena és Nacho Vidal is.

Több nagy név is kimaradt ma a Real keretéből. Toni Kroosés Aurélien Tchouaméni betegség, Karim Benzema és Ferland Mendy kisebb sérülés miatt nem lehet ma ott a pályán. Visszatér azonban a brazil Vinícius Júnior, aki az Elche ellen eltiltását töltötte.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az Osasuna–Real Madrid összecsapás a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójából. Tartsanak velünk!