La Liga: gólgazdag meccsen verte a Villarrealt a Mallorca

2023.02.18. 20:33
A Mallorca négyszer is betalált (Fotó: Twitter/Mallorca)
A Real Sociedad hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Celta Vigóval, míg a Betis 2–1-re verte otthon a Valladolidot szombaton, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.

A tabella harmadik helyén álló Real Sociedad már az ötödik percben előnybe került, Mikel Oyarzabal szerezte meg idénybeli második gólját, KuboTakefusza adta a gólpasszt. A folytatásban a Celta Vigo átvette az irányítást, s még akkor is dominált, amikor a 75. percben emberhátrányba került, mivel Renato Tapia a második sárga lapját is megkapta. A csapat erőfeszítéseinek a meccs legvégén lett meg az eredménye, Robin Le Normand öngólt jegyzett. A találkozó 1–1-es döntetlennel ért véget, a Celta Vigo a 13. pozícióban tanyázik a tabellán, míg a Real Sociedad stabilan harmadik.

Alig 90 másodperccel a Betis–Valladolid találkozó kezdetét követően Sergio Canales küldte előre a labdát nagyon pontosan Juanminak, aki élt is a lehetőséggel és megszerezte csapatának a vezetést. A 30. percben azonban már érkezett is válasz a vendégektől. Cyle Larinéppen a tizenhatoson belülről lőtte a hosszú alsóba pontosan a labdát, ezzel 1–1-re módosítva az állást. A mérkőzés harmadik – és egyben utolsó – találata is még a félidő vége előtt született meg. Ayoze Pérezt a 42. percben a tizenhatoson belül felrúgták és az ebből következő büntetőt Canales biztos lábbal értékesítette, így beállította a 2–1-es végeredményt.

A Mallorca–Villarreal találkozón a 20. perctől kezdődött meg a gólgyártás. Egy rosszul kiadott labdát kihasználva Tino Kadewere szerezte meg a hazaiaknak a vezetést. Még a középkezdést is alig végezték el, de a vendégek középpályása, Manu Trigueros egy nagyon csúnya szabálytalanságot követett el, aminek következtében egyből kiállították piros lappal. Ennek ellenére az emberhátrány nem lassította le a Villarrealt, hiszen a 43. percben José Luis Morales góljával egyenlíteni tudott. Mindössze két perc kellett és a hazaiak Dani Rodríguez találatával vissza is szerezték a vezetést. A fordulás után sem lassítottak a csapatok. Az 50. percben Samuel Chukwueze ismét kiegyenlítette az állást egy szépen ívelt labdával. Ezt követően azonban a vendégek már nem tudtak többször villanni, míg a Mallorca Rodríguez második találatával ellépett és a 63. percben Vedat Muriqi góljával pedig lezárta a találkozót.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ
Real Sociedad–Celta Vigo 1–1
(Oyarzabal 5., ill. Le Normand 90+3. – öngól)
Kiállítva: Tapia (Celta Vigo, 75.)
Real Betis–Valladolid 2–1 (Juanmi 2., A. Pérez 42., ill. Larin 30.)
Mallorca–Villarreal 4–2 (Kadewere 20., D. Rodríguez 45., 56., Muriqi 63., ill. Morales 43., Chukwueze 50.)

KÉSŐBB
21.00: Osasuna–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Vasárnap
14.00: Elche–Espanyol (Tv: Spíler2)
16.15: Rayo Vallecano–Sevilla (Tv: Spíler2)
18.30: Atlético Madrid–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)
21.00: Barcelona–Cádiz (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!g

KORÁBBAN
Girona–Almería 6–2 (Castellanos 8., Cihankov 34., Riquelme 36., Javi Hernández 43., I. Martín 77., Stuani 79., ill. Ramazani 66., E. B. Touré 81.)

1. Barcelona 21 18 2 1 43–7 +36 56
2. Real Madrid 21 15 3 3 44–17 +27 48
3. Real Sociedad 22 13 4 5 32–22 +10 43
4. Atlético Madrid 21 11 5 5 30–17 +13 38
5. Betis 22 11 4 7 29–23 +6 37
6. Rayo Vallecano 21 9 6 6 28–23 +5 33
7. Athletic Bilbao 21 9 5 7 31–22 +9 32
8. Villarreal 22 9 4 9 24–22 +2 31