La Liga: Bellingham duplájával fordított a Real Madrid

B. A.B. A.
2023.08.19. 21:35
Jude Bellingham duplájával fordított a Real Madrid (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójában a Real Madrid Jude Bellingham duplájával fordított, és nyert az Almería vendégeként. A fiatal angol góljai mellett egy gólpasszt is kiosztott a 3–1-re végződő mérkőzésen.

ALMERÍA–REAL MADRID

Az Almería 2008 óta nem tudja legyőzni a Real Madridot, most viszont jól kezdett, és már a harmadik percben Sergio Arribas fejese révén megszerezte a vezetést.

Nem tartott azonban sokáig a hazai öröm, a Real Madrid nyári szerzeménye, Jude Bellingham ugyanis még a 19. percben kiegyenlített. A VAR ugyan les gyanúja miatt vizsgálta az esetet, majd érvényesnek ítélték a 20 éves angol találatát. A félidő vége előtt Toni Kroos is betalált, viszont ezt a gólt a játékvezető a VAR segítségével érvénytelenítette, így 1–1-es döntetlennel mentek pihenőre a felek.

A második játékrészben ismét Jude Bellingham villant, igaz, kellett hozzá egy kapushiba is. Luís Maximiano rossz ütemben jött ki kapujából, Kroos ívelése után Bellingham fejelt a kapuba.

Az angol nemcsak góllövésben, hanem előkészítésben is jeleskedett. A 73. percben Vinícius Júniorhoz passzolt, aki a 16-osról gyönyörűen tekert a hosszú felső sarokba, beállítva az 1–3-as végeredményt. A Real a második mérkőzését is megnyerte, míg az Almería másodszor is vereséget szenvedett.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA:

OSASUNA–ATHLETIC BILBAO

A Williams testvérek estéje volt az Athletic Bilbao Osasuna elleni találkozója. A 11. percben Nico adta be a labdát bal oldalról, bátyja, Inaki pedig tökéletes ütemben érkezve az ötösön belül a kapuba passzolt (VIDEÓ ITT).

Tíz perccel később ismét Nico Williams volt az egyik főszereplő. A 21 éves spanyol gyönyörű cselsorozat után Gorka Guruzetát találta meg, aki megduplázta a vendégek előnyét (VIDEÓ ITT).

A második játékrészben Oihan Sancet kiállítása miatt emberelőnybe került az Osasuna, de nem tudott faragni a hátrányán (0–2) – mindkét csapat egy győzelemmel és egy vereséggel áll.

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ
Almería–Real Madrid 1–3 (Arribas 3., ill. Bellingham 19., 60., Vinícius Júnior 73.)
Osasuna–Athletic Bilbao 0–2 (I. Williams 11., Guruzeta 20.)
Kiállítva: Sancet (Athletic, 60.)