Barcelona: valami tökéletes helyettessel...

Barcelona–Sevilla 3–0 (0–0)
Barcelona, Spotify Camp Nou, 77 987 néző. V: Sánchez Martínez
Barcelona:
Ter Stegen – Koundé, Christensen, R. Araújo (Alonso, 80.), Alba (A. Balde, 84.) – Busquets (Kessié, 8.), F. de Jong, Pedri – Raphinha (Ferran Torres, 84.), Lewandowski, Gavi (Fati, 80.). Vezetőedző: Xavi
Sevilla: Bunu – Montiel, Badé, Gudelj, Rekik, Acuna (Ocampos, 65.) – Rakitic, Gueye (Fernando Reges, 84.), Jordán – Ó. Torres (Lamela, a szünetben), en-Nesziri (Gil, a szünetben). Vezetőedző: Jorge Sampaoli
Gólszerző: Alba (58.), Gavi (70.), Raphinha (79.)

A bomba formában lévő Barcelona otthonában nem sok esélye volt a pontszerzésre a kiesés ellen harcoló Sevillának, úgy pedig különösen nem, hogy öt játékosa is sérült. Megsérült a mérkőzés elején a katalánok közül Sergio Busquets is, le kellett cserélni, de nélküle is hatalmas fölényben futballoztak a hazaiak, a második negyedórában például 90 százalékban birtokolták a labdát.

De hol Bunu védett, hol a most középső védőként szereplő védekező középpályás, Nemanja Gudelj mentett zseniálisan, ráadásul több alkalommal is a lehető legjobbkor volt a legjobb helyen a szerb légiós. A második félidőben aztán megtört a jég: a Busquetset váltó Franck Kessiéből kitört a benne rejlő Jay-Jay Okocha, kiváló ütempasszát a belázasodó Alejandro Balde helyett a kezdőbe kerülő Jordi Alba higgadtan a kapuba lőtte.

A sérült Ousmane Dembélé helyett Raphinha kezdett, aki nem remekelt éppen, de a 70. percben olyan zseniális passzt adott Gavinak, amit Zico is a nevére vett volna, ezzel el is dőlt a mérkőzés. Ugyanis támadnia kellett volna az öt védővel és három szűrővel operáló Sevillának...

A később a mérkőzés legjobbjának megválasztott Raphinha maga is eredményes volt a hajrában: a forduló nagy nyertese a Barcelona lett.

De a Kispál és a Borz felbukkanása óta tudjuk: „valami tökéletes helyettessel” könnyű… 3–0

Raphinha a mérkőzés embere.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+1. perc Lewandowski jobbal a kapushoz lő 17-ről.

90. perc Három perc a ráadás, a forduló nyertese a Barca...

88. perc Ocampos mellől Badé kapura fejel az ötösről Lamela jobb oldali szabadrúgása után, jobbra ledőlve fogja a labdát Ter Stegen.

83. perc Alejanro Balde és Ferran Torres be, Alba és Raphinha le, Fernano Reges meg Gueyét váltja.

82. perc Montiel jobb oldali beadását Alba becsúszva a férfiasságával blokkolja.

80. perc Ansu Fati be, Gavi le. Marcos Alonso meg Araújót váltja.

79. PERC 42, RAPHINHA IS BETALÁL! De Jong emel balra Alba elé, a berobbanó brazil az ötösről jobbal a kapu közepébe talál, laposan. 3–0!

41: a Barca mindig betalált előző 19 bajnokiján.

77. perc Gueye szereli a 16-os előtt önfeláldozó módon Raphinhát, belesérül. Az Achillesét rúgta meg a brazil a labda helyett ugyanis.

76. perc Jordán letarolja a 16-os előtt Raphinhát. Szabadrúgás 17-ről, picit balról, Lewa jobbal a jobb alsó mellé lő, nem sokkal. De Rakitic biztosított.

74. perc Raphinha kissé jobbról, hatról az égbe lő De Jong passza után, de les

70. PERC ELDŐLNI LÁTSZIK, GAVI betalál Raphinha passzából. Koundé indította Raphinhát a jobb szélen, aki remekül adott be ballal, Gavi ballal az üres kapu jobb sarkába passzol laposan, két lépésről. 2–0!

70. perc Gavi passzát beadná jobbról Raphinha, ha el nem csúszna. De elcsúszik.

68. perc Jordán hosszasan tanulmányozza a papírt, összevész közben az új balhátvéddel. Ő söpröget, Rekik lesz a balbekk.

65. perc Luis Ocampos váltja, szélsővédő helyett szélső! Papírfecnit visz magával, átadja Jordánnak, aki futtában tanulmányozza a haditervet.

64. perc A Sevillában a 100. mérkőzését játszó Acuna lesérült, csere lesz, Raphinha vigasztalja. Dél-Amerika. Az argentin világbajnok egyszerűen rosszul lépett, éppen a brazil légióst szerelte.

61. perc Gil remek csel után megindul a bal oldalon, aztán eltöri a labdát az ötös bal sarkán. Acuna szerelte Koundét, így indult a támadás.

Kessié: 23 meccs az idényben, 5 kanadai pont. Az első a ligában.

Alba: 19 meccs az idényben, 1 gól és 5 gólpassz.

58. PERC ITT A GÓL, Christensen ívelése és Kessié csodapassza, ütempassza után JORDI ALBA az ötös bal sarka elől ballal okosan a bal, azaz a hosszú sarokba passzolja a labdát. 1–0!

55. perc Alba beadását Gavi csuka mozdulattal középre fejeli az ötös rövid sarkáról, Gudelj fejjel tisztáz Lewandowski, a gólra éhes Lewandowski elől. Raphinha nem sokra rá jobbról éles szögből a kapusba fejeli a helyzetét, Peri emelése után.

52. perc Alba ad be ballal balról, a túlsó sarok előtt rosszul éri el a labdát Lewa. Repült, mint Brazíliában 2014-ben Van Persie.

50. perc Kounde jobb oldali beadását Lewandowski Gavi elé fejelné, e közbelép Gudelj.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Bryan Gil és Erik Lamela be, Tórres és en-Nesziri be. Megújult az andalúziai támadószekció.

Busquets a kispadon ül, olyan súlyos nem lehet akkor a sérülése.

Kubala László 11

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Ivan Rakitic kap sárga lapot Araújo felrúgásáért. Becsúszva, nyújtott lábbal.

44. perc Kettő perc a ráadás, nagyon leült a mérkőzés a félidő végére.

41. perc Gudelj kezd fáradni, rossz passz után Pedri beadását majdnem a bal alsóba fejeli. De csak majdnem.

A Barcelona ebben a szezonban 50 pontot szerzett 19 meccsen, amikor ennyi pontot szerzett a féltávra, négyszer bajnok lett, csak 2014-ben nem.

38. perc
Éledezik a Sevilla, en-Nesziri beadását elrúgja Rakitic elő Araújo, aztán Gueye középtávoli lövése nem sikertörténet.

A Sevilla legutóbbi 19 barcelonai látogatásából egyet sem nyert meg a La Ligában, az eddigi utolsó diadalukat 2002 decemberében aratták Joaquín Caparrós mesterrel. Xavi akkor pályára lépett.

33. perc En-Nesziri megindul a jobb oldalon Torres passzával, a jobblábas beadást elrúgja Araújo Jordán elől az ötösön, estében.

30. perc Az előző 15 percben 90 százalékban a Barcáé volt a labda...

28. perc Gavi balról jobbal éles szögből kapura lő, közbelép Baldé.

A Barcelona a 2015-ös veresége óta a legutóbbi 14 Sevilla elleni meccséből egyet sem veszített el a ligában (10 győzelem, 4 iksz).

26. perc Koundé passzát Lewa jobbal középről, 18-ről nagy erővel kapura rúgja, vetődve eléri a félmagasan szálló labdát a jobb sarok előtt Bunu. BRAVÚR.

A Barca az előző 7 meccsén 5-ször gólt sem kapott a Sevillától a ligában.

25. perc Esélye sincs elérni a hazai 16-ost a Sevillának.

22. perc Gavi lő balról ballal középre, Bunué.

20. perc Érik a hazai gól, 65 százalékban az övék a labda ma. Többnek tűnik.

17. perc Pedri jobb oldali szögletét hétről, kissé balról a jobb felső mellé fejeli Araújo!

16. perc Christensen felívelését Gavi a tétova Badé elől jobbra fejeli Lewandowskinak, Gudelj a kapusa jobb lábára rúgja a labdát, az onnan a jobb sarok mellé csorog!

15. perc Alba beadását az utolsó pillanatban fejeli el Lewandowski elől Gudelj.

14. perc Az alapesetben szűrő, ma védő Gudelj fejel ki az ötösről két veszélyes Pedri-beadást is.

8. perc
Gavi odalép Jordánnak, közben pályára lép Franck Kessié.

6. perc Gavi ráugrik Gueye hátára Peri felívelése után, a labda aztán Raphinha kezére pattan.

5. perc Kessié melegít.

2. perc Busquets odalép en-Neszirinek, szereli, de belesérül a szűrő. Csere lesz? Rálépett az ék Busquets bal bokájára.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Elhunyt a neves katalán író, a Cant del Barca c. klubhimnusz társszerzője.

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek fehér mezben és piros nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 179 mérkőzés, 100 barcás és 41 sevillai sikerrel, 368, ill. 214 rúgott góllal.