A La Liga 3. fordulójában az FC Barcelona 2–1-re megverte odahaza a Getafe együttesét.

Camp Nou, 26 543 néző. Vezette: Fuertes
Barcelona:
Ter Stegen – Emerson Royal (Dest, 63.), R. Araújo, Lenglet, Jordi Alba – S. Busquets, F. de Jong, Sergi Roberto (Gavi, 74.) – Griezmann (Mingueza, 84.), Braithwaite (Nico González, 74.), Depay. Vezetőedző: Ronald Koeman
Getafe:
David Soria – Juan Iglesias (Damián Suárez, a szünetben), Djené (Koffi, 84.), Sz. Mitrovics, Mathías Olivera – Alená (Timor, 61.), N. Makszimovics, Arambarri, Jankto – Enes Ünal (Macías, 75.), S. Ramírez (Jaime Mata, 61.). Vezetőedző: Míchel
Gólszerző:
Sergi Roberto (2.), Depay (30.), ill. S. Ramírez (18.)

Nagy lendülettel kezdett az FC Barcelona a Getafe ellen, és egy nagyon szép akció végén Jordi Alba beadása után Sergi Roberto megszerezte a vezetést a katalánoknak. Alba a 62. gólpasszát adta a La Ligában, a még aktívan futballozó védők közül ennél többig csak Marcelo jutott: 70-ig.

Talán nagyon is megnyugtatta az előny a hazaiakat, mert egyenlített a vendégcsapat, a Barca két volt játékosa, két saját nevelésű játékosa, Charles Alena és Sandro Ramírez hozott össze egy gólt – amelyre még a pihenő előtt válaszolt Memphis Depay, kihasználva ismét a Getafe-védelem jobb szárnyának összeomlását.

Ramírez alaposan megünnepelte a gólját, ki is fütyülte őt a közönség, és a nézők később is sokat bosszankodhattak. A szünet után két helyzetet is elpuskázott a Getafe, az egyiket Alená, a másikat Sztefan Mitrovics, Jakub Jankto és Nikola Makszimovics pedig alaposan megdolgoztatta a frissiben felépült Marc-André ter Stegent.

A hajára fordulva Roberto és Martin Braithwaite is lesérült, előbbit a debütáns, 17 éves, Barca-nevelés Gavi, utóbbit Nico González váltotta. Antoine Griezmann helyére nem sokkal a vége előtt Óscar Mingueza állt, a közönség egy része kifütyülte a formán kívül futballozó franciát.

Depay csoda szép mozdulattal lőtt aztán a kapu fölé hat méterről, de belefért, mert nagyon elfáradtak a végére a madridiak.

A negyedik legfiatalabb debütáns a La Ligában a Barcelonában Vicenc Martínez, Bojan Krkic és Ansu Fati után

Nunca olvidará este día: Gavi debuta con el @FCBarcelona_es en #LaLigaSantander. #BarçaGetafepic.twitter.com/OBrrudsGO0

Korábban
Celta Vigo–Athletic Bilbao 0–1 (I. Williams 34.)
Elche–Sevilla 1–1 (Roco 11., ill. en-Nesziri 40.)
Real Sociedad–Levante 1–0 (Barrenetxea 42.)
Mallorca–Espanyol 1–0 (Dani Rodríguez 27.)
Valencia–Alavés 3–0 (Wass 3., C. Soler 45+2., Guedes 60.)

Betis–Real Madrid 0–1
(D. Carvajal 61.)

Később
Atlético Madrid–Villarreal 2–2 (L. Suárez 55., Mandi 95. – öngól, ill. Trigueros 52., Danjuma 74.)
Cádiz–Osasuna 2–3
(Álex Fernández 16., 66. – a másodikat 11-esből, ill. Kike García 59. – 11-esből, Torres 90+1. – 11-esből, David García 90+5.)
Rayo Vallecano–Granada 4–0 (Álvaro García 3., Trejo 23. – 11-esből, Nteka 43., Santi Comesana 58.)

20. Alavés331–8–70

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Alba az ötös bal sarka elől a kapushoz emel. Jankto középtávoli emelése sem sikertörénet.

Öt perc a ráadás!

90. perc Gavi öt labdát szerzett, amióta beállt.

Ha kikap a Getafe, ez lesz történelme legrosszabb rajtja a bajnokságban. Legutóbbi 13 idegenbeli La Liga-meccséből csak 1-et nyert meg. Itteni 17. meccsén marad nyeretlen, ez is negatív rekord.

87. perc Timor jobb oldali beadását Koffi ballal a jobb alsó mellé rúgja, 12-ről, kissé balról.

Griezmann előző 10 meccsén a Getafe ellen 8 kanadai pontot hozott össze.

2011, Cesc Fábregas óta Depay az első, aki első három Barca-meccsén mindig szerez kanadai pontot.

86. perc Clément Lenglet kap sárga lapot, mert rátette a kezét a mellette elfutó Macías hátára.

85. perc FÖLÉ, Dest pazar jobb oldali beadását Depay öt méterről a léc fölé teszi sarokkal, csodaszép mozdulattal.

84. perc Djené le, Koffi próbálja feldobni a Getafét. Óscar Mingueza be, Griezmann le, a közönség örül.

83. perc Busquets passzát Araújo közelről a kapuba pofozza, de les, még reklamáció sincs, ami délen nagy meglepetés.

82. perc Djené ellöki Gavit, majd cserét kér saját magának.

80. perc A pályán közben csendes mezőnyharc. Busquetset szereli Timor, Macías beadása a kapusé azonban.

Ha már nagy öregek... González apja a 17-szeres spanyol válogatott Fran, a Depor ikonja. Nagybátjya, José Ramón is játszott annak idején ott.

Míchel 8 meccsen vezette övéit a Barca ellen, 7-szer kikapott. Éppen, mint a Realtól. Míchel egykori zseniális karmester volt, a 80-as évek egyik legnagyobb csillaga.

75. perc Ünalnak nem ment ma, José Macías váltja.

74. perc Nico González meg a dánt helyére fut be a pályára az ivószünet közben.

74. perc Robertót a debütáns Gavi váltja.

74. perc Braithwaite is lesérül, a bal bokája fáj.

Titkos fegyver. Mata 4 meccsen játszott a Barca ellen, 3 kanadai pontot termelt.

73. perc Csere lesz.

70. perc Robertót kell hosszasan ápolni, Timor sunyi bodicseke után...

A Getafe 75 gólt kapott a Barcától, a Realtól csak 73-at.

68. perc Griezmann forgat Albához, Braithwaite jobbal 14-ről Djenébe lő.

63. perc Sergino Dest be, Emerson le. Szomorúan.

61. perc Roberto 11-ről a kapushoz fejeli Alba ballábas beadását.

Ramírez 8 gólt lőtt Míchel alatt 15 mérkőzésen, korábban a ligában 116 fellépésén 16 gólig jutott! Bizalom.

61. perc Jaime Mata be, Ramírez le, Alenát meg David Timor váltja.

60. perc Jankto beadását Makszimovics jobbal 14-ről, középről feladja a kapusnak!

55. perc ALENÁ KIHAGYJA, Ünal ad be jobbról jobbal, Alená pepecsel az ötösön a labdával, odalép és szereli ő Emerson! Arambarri jobbal 25-ről a léc fölé lő.

51. perc HELYZET, Alená beadását hét méterről, De Jong mellől Mitrovics a bal felső fölé fejeli, milliméterekkel!

50. perc Emersont szerelik, Jankto 22-ről balról a jobb alsóba lőne, de véd vetődve Ter Stegen!

Alba 50 gólpasszt adott a La Ligában, Marcelo 51-et, a két legjobb előkészítő balhátvéd. Sőt, általában védő.

48. perc Ünan megindul a balon, les.

46. PERC TÖBB CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

46. perc Damián Suárez be, Iglesías le.

Felbukkan Patrick Kluivert is, de ő biztosan nem áll be ma.

Pár sérült is ott áll a játékoskijáróban. Csapatszellem.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Lionel Messi 21
Luis Suárez 5
Pedro 5
Dani Güiza 4
Neymar 4

45+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS ELSŐ FÉLIDEJE!

45. perc Mitrovics nem figyel, de Braithwaite passzát nem lövi el a 16-os bal sarkáról Depay, aztán elnyomják. Djené indítja a jobbon Iglesíast, szerli őt Araújo.

Négy perc a ráadás.

Nem is megrúgta, a török visszahúzta a lábát, és a dereka csattant a kapus fején. Neto melegít, de folytatja a német.

41. perc HOPP, Arambarri jobblábas, 26 méteres lövése kijön Ter Stegenről, összecsap Ünallal, aki megrúgja a kapust. Ápolás, nagy ijedelem.

S. Roberto, Depay és Braithwaite is kétgólos az idényben, a holland első gólja volt a mai a Camp Nouban.

40. perc Ünal csak rugdosódik ma futball helyett, Ramírez megindul a balon, szereli Araújo.

37. perc Griezmann rossz passzát kifütyülik sokan.

35. perc A gól után mezőnyharc, nagy-nagy hazai fölénnyel.

30. PERC MEMPHIS DEPAY ismét betalál új csapatában, Busquets passzol De Jonghoz, ő balra passzol a honfitársához, a szélső az ötös bal sarka elől Iglesías lába között jobbal a jobb, azaz a rövid alsó sarokba lő. 2–1!

27. perc Ramírezbe nagyot rúg a balon Ronald Araújo, sárga lap.

25. perc Lenglet odacsap Ünalnak, sárga lap nincs, Ünal keménykedik, Alená reklamál. Busquets helyre teszi őket. Carles Alená kap egy sárga lapot is a heves reklamálás miatt.

Ramírez Barca-nevelés, 2016-ban ingyen elengedték a Málagához, anno a Barcában kapott azért lehetőséget, nem is keveset. 32 meccsen 9 kanadai pontot termelt, közel 1200 perc alatt.

Ramírez is volt barcás, vígan ünnepelt, a közönség nem volt vevő erre. Alena ügyét lásd lentebb.

18. PERC GÓL A SEMMIBŐL, Alená passzát SANDRO RAMÍREZ kissé balról, 17 méterről jobbal a jobb alsó mellé rúgja. Griezmann, Emerson és Lenglet nem figyelt most, Oliveira harcosan szerzett labdát a balon, ezzel indult az akció. 1–1!

14. perc Djené a földön, mutatja, megfejelték. Braithwaite volt a tettes, de nem szándékosan. Ápolás.

11. perc Emerson jobb oldali beadása nem az igazi, Iglesías takarít.

Roberto: 2015 óta nem szerzett ilyen gyorsan gólt a ligában a Barca, akkor 54, most 97 másodperc kellett hozzá. Luis Suáreznek, a Valencia ellen.

10. perc Soria jön ki szépen egy szögletre, ment is az ötösön Lenglet elől.

8. perc Alená lő ballal nem sokkal a bal alsó mellé 22 méterről, kissé jobbról.

6. perc Djené szereli Braithwaite-et Griezmann passza után, a 16-oson belül. De les is már.

Roberto kezét kell kötözni, de folytatja.

2. PERC GÓLLAL, Depay passzával Alba megy el a bal szélen, védője lába között középre passzol, a lapos labdát nem éri el Braithwaite, de éppen így jó SERGI ROBERTÓNAK, aki Jankto lába alatt hat méterről laposan a kapu közepébe lő, Soria lába között. 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta halványrózsaszínben.

Egy kis örökmérleg: 36 mérkőzés, 26 Barca- és 4 Getafe-sikerrel, 84, ill. 29 rúgott góllal.

Eltiltott: a hazai Eric García.

A hazaiaktól Gerard Piqué, Ansu Fati, Moussa Wagué, Sergio Agüero és Ousmane Dembélé sérült, a vendégektől Marc Cucurella,Vitolo és Damián Suárez sérült.

A kispadon felbukkan Coutinho is.

Az legalább öröm a Barcelonánál, hogy Marc-André ter Stegen kapus felépült és bekerült a Getafét fogadó csapat meccskeretébe.

A futballista szerződése 2022 júniusában jár le, Joan Laporta elnök négy évre szóló hosszabbítást kínált, ám a játékos – és az őt képviselő ügynökség – nemet mondott. Moriba úgy véli, a jövő egyik legnagyobb tehetségének képességeihez megfelelő szerződés dukál – a vita odáig fajult, hogy a La Masia egyik legnagyobb ígérete többnyire a Barcelona B kispadján ücsörgött az utóbbi időben, az idegenbeli túrák alatt pedig otthon maradt.

A La Masia egyik legnagyobb ígérete nem tudott megegyezni nevelőegyesületével, a Tottenham pedig tárt karokkal várja. LEGNAGYOBB CSILLAGA UTÁN egyik legígéretesebb tehetségét is elveszítheti a Barcelona, és mi más lehetne az ok, mint a pénz. Ronald Koeman vezetőedző a tavasszal egyre nagyobb szerepet szánt Ilaix Moribának, a 18 esztendős középpályás a sikeres jövő zálogát jelentette, ám a jelek szerint a saját nevelésű futballista napokon belül elhagyja a katalán fővárost, és a Tottenhamhez szerződik.

TIC-TAC... pic.twitter.com/FNd8xUpgbx

Sergio Busquets és Sergi Roberto ügynökeivel megegyeztek a két rutinos játékos fizetésének csökkentéséről. Korábban Gerard Piqué és Jordi Alba is beleegyezett a bércsökkentésbe, tudván, hogy a klub anyagi gondokkal küzd.

A tinédzser futballista 2019 augusztusában lett a katalán klub történetének legfiatalabb bajnoki gólszerzője, amikor az Osasuna ellen betalált, majd egy évvel később, tavaly szeptemberben, az ukránok ellen a spanyol válogatottban is korrekorderré vált.

A bissau-guineai származású Fati az előző idényben hat bajnokin négy gólt szerzett, majd novemberben, a Real Betis elleni, 5–2-re megnyert meccsen megsérült a térdszalagja. Megműtötték, napokig kórházban volt, a Barca pedig akkor azt közölte, hogy négy hónapot kell kihagynia. Később kiderült, hogy újabb beavatkozásra lesz szükség, amelyre júniusban került sor.

Több mint kilenc hónapnyi, sérüléssel töltött időszak után kedden ismét edzésbe állt Ansu Fati, az FC Barcelona történetének legfiatalabb gólszerzője.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BARCELONA–GETAFE LA LIGA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!