La Liga: a Sevilla a 93. percben nyerte meg az idény utolsó meccsét

2021.05.23. 22:54
Sevilla–Alavés mérkőzéssel zárult a La Liga 2020–2021-es idénye (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 38., vagyis utolsó fordulójának vasárnapi játéknapján a Sevilla 1–0-ra legyőzte a Deportivo Alavést, míg a Granada és a Getafe gól nélküli döntetlent játszott egymással.

Granada–Getafe 0–0

Valódi tétje már egyik csapat szempontjából sem volt ennek a mérkőzésnek, s ez meg is látszott a tempón. Ugyan mindkét együttes eljutott jó néhány helyzetig, gól nem született. A Granada a 9. helyen zárt, míg a Getafe a 15. helyen végzett.

Sevilla–Alavés 1–0

A Sevilla úgy lépett pályára a bajnokság utolsó mérkőzésén, hogy tudta: bármilyen eredmény is születik, a negyedik helyen fejezi be az idényt. A szinte tét nélküli összecsapáson az Alavésnek volt több, veszélyesebb helyzete, a győzelmet azonban a Sevilla szerezte meg a 93. percben Alejandro Gómez bombagóljával. Az Alavés a 16. helyen zárt.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ

Sevilla–Deportivo Alavés 1–0 (A. Gómez 90+3.)
Szombaton játszották
Real Valladolid–Atlético Madrid 1–2
(Plano 18., ill. A. Correa 57., L. Suárez 67.)
Real Madrid–Villarreal 2–1 (Benzema 87., Modric 90+2., ill. Pino 20.)
Eibar–FC Barcelona 0–1 (Griezmann 81.)
Elche–Athletic Bilbao 2–0 (Boyé 28., R. Guti 73.)
Huesca–Valencia 0–0
Osasuna–Real Sociedad 0–1 (Juan Pérez 86. – öngól)
Celta Vigo–Real Betis 2–3 (Aspas 32. – 11-esből, B. Méndez 49., ill. B. Iglesias 53. – 11-esből, Fekir 69., V. Ruiz 73.)

Pénteken játszották

Levante–Cádiz 2–2 (Roger 8., Melero 58., ill. Negredo 14., Akapo 32.)

20. Eibar 38 6 12 20 29–52 –23 30

Az első négy helyezett a Bajnokok Ligája, az 5. és 6. az Európa-liga csoportkörébe, a 7. helyezett az Európa-konferencialiga playoffkörébe jutott.