La Liga: a Getafe ellen szakadt meg a Villarreal mélyrepülése

M. B.M. B.
2023.02.27. 23:11
José Luis Morales volt a Villarreal hőse (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójának utolsó meccsén a Villarreal hátrányból felállva győzte le 2–1-re a Getafét.

Rémálomszerűen kezdődött a Getafe elleni meccs a négymeccses vereségsorozatban levő Villarreal számára: a kiesés ellen küzdő fővárosi csapat a 9. percben megszerezte a vezetést Enes Ünal fejesével. 0–1

Quique Setién tanítványai a szünet előtt tértek magukhoz: egy szerencsés kontra végén Chukwueze vágott a kapuba egy, Soriáról kipattanó labdát, megszerezve csapata egyenlítő találatát. 1–1

A fordulás után a vezetést is megszerezte a „Sárga Tengeralattjáró”, ezúttal José Luis Morales volt eredményes. 2–1

A mérkőzés végén Munir lábában maradt az egyenlítés, a „kékek” játékosa egy bivalyerős lövéssel döngette meg a keresztlécet, de az eremdmény már nem változott. A három pontot megkaparintó Villarreal feljött a hetedik helyre, míg a Getafe továbbra is a 19., utolsó előtti helyen vesztegel.

SPANYOL LA LIGA
23. FORDULÓ
Villarreal–Getafe 2–1
(Chukwueze 44., Morales 52., ill. Ünal 9.)

Vasárnap játszották
Sevilla–Osasuna 2–3
(Gudelj 63., en-Nesziri 78., ill.D. García 18., Fernando 68. – öngól, Abde 85.)

Athletic Bilbao–Girona 2–3
(Berchiche 35., Raúl García 89., ill. Aleic García 4., De Marcos 19. – öngól, Vesga 45+1. – öngól)
Celta Vigo–Real Valladolid 3–0
(Seferovic 17., Gabri Veiga 32., 64.)

Almería–FC Barcelona 1–0 (E. B. Touré 24.)
Szombaton játszották
Valencia–Real Sociedad 1–0
(Zubeldia 40. – öngól)
Real Madrid–Atlético Madrid 1–1 (Á. Rodríguez 85., ill. J. Giménez 78.)
Cádiz–Rayo Vallecano 1–0 (Sergi Guardiola 74.)
Espanyol–Mallorca 2–1 (Braithwaite 22., 51., ill. Muriqi 41.)

Pénteken játszották
Elche–Real Betis 2–3 (Fidel 7. – 11-esből, Boyé 9., ill. B. Iglesias 65. – 11-esből, Miranda 68., Willian José 90+5. – 11-esből)