La Liga: a Bilbao kiütéssel nyerte meg a baszk derbit

CS. M.CS. M.
2022.02.20. 23:00
Továbbra is hasít a Betis (Fotó: Getty Imaes)
A Real Betis 2–1-re legyőzte otthon a Mallorcát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában vasárnap. Manuel Pellegrini együttese ezzel továbbra is harmadik, de tovább tapad a Sevillára. Késő este az Athletic Bilbao 4–0-ra megnyerte a baszk derbit a Real Sociedad ellen.

A Betis még előre és hátra is bőven tekingethet a tabellán, hiszen mögötte rohamos léptekkel közeledik, fejlődik a Barcelona, míg előtte a második helyen újra botlott a Sevilla.

Manuel Pellegrini csapata a Mallorca ellen a 25. percben szerzett vezetést (Álex Moreno révén), majd a meccs további részében is jobban, dominánsabb játékot bemutatva futballozott, mint ellenfele. A Mallorca a koszovói Vedat Muriqi góljával így is kiegyenlített, de a 82. percben Willian José értékesítette a Betisnek járó büntetőt, ezzel megnyerte csapatának a meccset. 2–1

Ezt követően baszk rangadóval zárult a játéknap a La Ligában. A vendégként pályára lépő Real Sociedad birtokolta többet a labdát, de az Athletic Bilbaónak volt több helyzete. Utóbbi büntetőhöz jutott a 32. percben, ezt a lehetőséget azonban nem használta ki Iker Muniaín.

Hatalmas Bilbao-diadal a baszk rangadón (Fotó: Getty Images)

A folytatásban aztán egyértelműen riválisa fölé kerekedett a Bilbao, amely 12 perc alatt három gólt is szerzett a második félidőben. Dani Vivian kezdte a sort a 68.-ban, majd a 21 esztendős Ohian Sancet, valamint az egyik legfontosabb kulcsember, Inaki Williams is betalált. Ezzel még mindig nem volt vége, Muniaín ugyanisbevitte a kegyelemdöfést az utolsó percekben. 4–0

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ
Betis–Mallorca 2–1
(Álex Moreno 25., W. José 82. – 11-esből, ill. Muriqi 75.)
Athletic Bilbao–Real Sociedad 4–0 (Vivian 68., Sancet 72., I. Williams 80., Muniaín 89.)

HÉTFŐ
21.00: Celta Vigo–Levante

KORÁBBAN
Valencia–Barcelona 1–4
(Soler 52., ill. Aubameyang 23., 38., F. de Jong 32., Pedri 63.)
Espanyol–Sevilla 1–1
(Darder 50., ill. Mir 36.)
Elche–Rayo Vallecano 2–1 (G. Carrillo 77., Ponce 84., ill. Fran García 52.)
Granada–Villarreal 1–4 (Milla 61. – 11-esből, ill. Danjuma 35., 39., 81. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Moi Gómez 90+7.)
Osasuna–Atlético Madrid 0–3
(Joao Félix 3., L. Suárez 59., Á. Correa 89.)
Cádiz–Getafe 1–1 (Negredo 47., ill. Borja Mayoral 6. – 11-esből)

Real Madrid–Alavés 3–0 (Asensio 63., Vinícius Júnior 80., Benzema 90+1. – 11-esből) – BŐVEBBEN ITT!