A Barcelona könnyen nyert a szárnyaszegett „denevérek” ellen

R. Gy.R. Gy.
2022.02.20. 15:59
A spanyol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a 12. helyen álló Valencia a 6., de felfelé törekvő Barcelonát fogadta, csakhogy nem sok babér termett a hazaiaknak a Mestallában. A Barcelona már az első félidőben eldöntötte a meccset, és 4–1-es győzelmével a negyedik helyre lépett előre a tabellán.

Aubameyang gólját ünneplik a vendégek (fotó: AFP)

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ

Valencia–Barcelona 1–4
(0–3)
Valencia,
Estadio de Mestalla.Vezette:Carlos del Cerro
VALENCIA:Mamardasvili – Foulquier, Diakhaby, Alderete (Comert, 85.), Gaya (Lato, 66.) – Moriba (Racsics, 66.), Guillamón (M. Gómez, a szünetben), C. Soler – Duro (Marcos André, 85.), Guedes, B. Gil.Vezetőedző:José Bordalás
BARCELONA:Ter Stegen – Dest, Araújo, E. García (Mingueza, a szünetben), Alba – Gavi (Adama Traoré, 81.), Busquets, F. de Jong (Pedri, 60.) – O. Dembélé (Nico, 70.), Aubameyang (L. de Jong, 81.), Ferran Torres.Vezetőedző:Xavi
Gólszerző:
Soler (52.), ill. Aubameyang (23., 38., 63.), F. de Jong (32.)

Az utóbbi időben a Valenciának nem sok babér termett a Barcelona ellen, így a katalánok bizakodva várhatták a meccset, már csak azért is, mert az utóbbi időben jó formába lendültek a bajnokságban, és egyre jobban megközelítették a BL-t érő helyeket.

A mérkőzés első 20 perce szinte élvezhetetlen labdázgatást hozott, a hazaiak visszahúzódtak a térfelükre, hogy esetleg kontrákkal alakítsanak ki helyzetet a Barcelona kapuja előtt. Ez azonban nem következett be, sőt inkább a vendégek akarata érvényesült. Ennek lett a jutalma a 23. percben Aubameyang gólja, mert a gaboni remekül használta ki a hazai védelem megingását, és egy kiugrás után megszerezte a vezetést (0–1).

A gól apátiába taszította a hazaiakat, csak lézengtek a pályán, azt is közelről figyelték, hogy a 32. percben tökéletesen kijátszott akció végén Frenkiede Jong lője Dembélé passzát az üres kapuba. 0–2

A Valencia úgy tett, mint a megroggyant bokszoló, mire összeszedte volna magát, kapott még egy gyomrost, vagyis gólt. Gaviról feledkeztek meg a hazai védők a 38. percben, ő pedig okosan középre játszott, jött Aubameyang, és közelről megszerezte a Barca harmadik gólját. 0–3

A félidő végére minden mindegy alapon nekidurálta magát a Valencia, de hiába szerzett gólt Soler, a labda korábban már kigurult az oldalvonalon kívül. Pech.

A második félidőben teljesen más, bátrabb felfogású Valencia lépett pályára, a Barcelona pedig erősen visszavett a tempóból. Egyre több helyzet alakult ki a vendégek kapuja előtt, és az egyik ilyenből az 52. percben meg is született a szépítő gól. Gil kanyarította be balról a labdát, amelyet Soler szépen fejelt a léc alá. 1–3

Igen jó lett a meccs, óriási iramban játszottak a csapatok, rengeteg helyzet alakult ki, elsősorban a Barca kapuja előtt. De a hazaiak nem tudtak betalálni, sőt a 63. percben növelte előnyét a vendégcsapat. Pedri pörkölt rá egy kipattanót 22 méterről, és a labda Aubameyang hátán megpattanva vágódott a léc alá. A találatot a La Liga a gaboninak könyvelte el.1–4

A hátralévő időben a Valencia úgy harcolt, ahogy az első félidőben is tennie kellett volna, de újabb gólt már nem sikerült szereznie, így a Barcelona végül is könnyedén nyert, és a negyedik helyre ugrott fel a tabellán.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Vége a meccsnek, győzött a Barcelona. 1–4

90+3. perc: Dest rúgta fel Gilt, ő is kapott egy sárgát.

90. perc: Öt perc a ráadás.

89. perc: Jordi Alba feküdt a földön jó sokáig egy belépő után, de a bíró szabályosnak ítélte Diakhaby megmozdulását.

79. perc: Duro került helyzetbe 7 méterre a barcelonai kaputól, de a lövés pillanatában elcsúszott, így lett szöglet.

78. perc: Aubameyang került helyzetbe a hazai ötösön, de Mamardasvili védett.

77. perc: Soler is kapott egy sárgát szigorú belépőért.

76. perc: Lato kapott sárgát könyöklésért.

74. perc: Bal oldali szöglet után Duro fejelt 8 méterről, de középre, így Ter Stegen megfogta a labdát.

73. perc: Dest fetrengett a földön, miután kifejelte szögletre a labdát. Odaért a mellette elfutó Gil keze, de azért inkább színészi teljesítményről beszélhetünk a barcelonaival kapcsolatban.

72. perc: Nico most állt be, máris kapott egy sárgát, mert odarúgott Solernek.

71. perc: Nagy erővel támad a Valencia, az a kérdés, hogy előtte mit csintáltak... Ha így játszottak volna az elejétől kezdve, most nem lennének háromgólos hátrányban.

69. perc: Szép hazai támadás végén Racsics lőtt 13 méterről, de egy barcelonai védő lábáról szögletre pattant a labda.

67. perc: Gil került helyzetbe, a lövése sem volt rossz, Ter Stegen viszont kiválóan védett.

63. perc: GÓÓÓÓL! DE MEKKORA! Röviden szabadított fel a valenciai védelem, azonnal rástartolt a labdára Pedri, és állítgatás nélkül, 22 méterről óriási erővel lőtt a léc alá. Még úgy is hatalmas gól volt, hogy a labda kicsit megpattant Aubameyang hátán... 1–4

59. perc: Soler! Lendületből érkezett lövésre, és 17 méterről, jobbal alig lőtt el a bal alsó mellett.

58. perc:Soler elég rosszul találta el a labdát, amely könnyen lett Ter Stegen zsákmánya.

56. perc: Araújo lökte el az előretörő Durót, jó helyzetből jöhet szabadrúgással a Valencia. Duro előtte még azt hitte, nem fújta le a bíró, ezért reklamált, sárgát kapott, akárcsak az őt ellökő Araújo.

55. perc: Guedest lökte el Alba a barcelonai alapvonal közelében, a jobb oldalon. A szabadrúgást Gil küldte a rövid sarok felé, csakhogy De Jong kifejelte a veszélyzónából.

52. perc: GÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A VALENCIA! Jön a fordulat? Gil adott középre balról, Solerre nem jutott védő, ő pedig 7 méterről nagy eróvel fejelt a léc alá. 1–3

50. perc: Érdemes volt megnézni, mert a taposás előtt centiméterekkel bár, de les volt.

48. perc: Aubameyangot taposták meg a valenciai tizenhatos vonalán, ez valószínűleg tizenegyes lesz, ha előtte nem volt már les.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: Vége az első félidőnek, egyelőre nagyon sima, hárommal vezet a Barcelona. 0–3

45+3. perc: Sok a rossz passz a hazaiaknál, gyengén játszanak, na.

44. perc: A közönség rendkívül hevesen tüntet, úgy érzi, a bírók nyomják Krahácsot.

43. perc: Megúszta a Barcelona!

41. perc: Csakhogy a támadás elején lehet, hogy kint volt a labda az oldalvonalon kívül... Így van.

41. perc: GÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A VALENCIA?Na, ez váratlan volt. Mentek a haziak, mint a meszes, Gil adott középre balról, jött a fejes, amelyet kézzel mentett Alba, majd a lepattanót Soler kapásból a léc alá zúdította.

40. perc: Nézte a videobíró, ameddig nézhette, majd megadta.

38. perc: GÓÓÓL! OTT A HARMADIK!Megint Aubameyang talált be. Gavi maradt nagyon egyedül a tizenhatos jobb oldalán kapta a labdát, majd felnézett és középre tekert, Aubameyang 3 lépésről passzolt a hálóba, de lesgyanús volt a helyzet. 3–0

35. perc: Jordi Alba menteni akart, de jól eltalálta az ellenfelét a labda helyett, ezért sárga lett a jutalma.

32. perc: GÓÓÓÓL! NAGYON SZÉP GÓLLAL NÖVELTE AZ ELŐNYÉT A BARCA. Jordi Alba mesteri íveléssel küldte a labdát Dembélé felé, aki az ötös jobb sarkáról egyből középre adott De Jongnak, aki öt méterről az üres kapuba lőtt. 0–2

26. perc: Előbb kezezést reklamált a hazai közönség, majd szomorúan vette tudomásul, hogy Gaya gólját les miatt érvényteleníti a bíró.

Ezt a védekezést alaposan elrontotta a Valencia...

23. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A BARCELONA! Aubameyang ugrott ki Alba hosszú indításával középen, Alderete lemaradt róla, a gaboni csatár pedig 11 méterről remekül lőtt a kapu bal oldalába. 0–1

19. perc: Gavi tolta meg a labdát Ferran Torresnek, aki 9 méterről átpörgetett a túlsó oldalra, a bevetődő Aubameyang azonban kicsivel lemaradt.

15. perc: Aubameyang térült-fordult a Valencia ötösén, de kézzel szelídítette meg a labdát, ezért jöhetett szabadrúgással a hazai csapat.

12. perc: Többnyire a Valencia téfelén zajlik a játék, a Barcelona igyekszik nyomást gyakorolni a hazaiakra.

7. perc: Guedes esett el Araújo mellett a barcelonai tizenhatoson belül, de a bíró nem adott tizenegyest.

5. perc: A félpályánál szerzett labdát a Valencia, Gil eljutott a vendégek alapvonaláig, ahol elcsúszott, és bár szabadrúgást szeretett volna, ez nem volt semmi.

3. perc: Ferran Torres Valenciában nőtt fel, minden ehhez a városhoz köti, most azonban a Barcelona győzelméért küzd. Természetesen élénk füttyszó kíséri minden labdaérintését.

3. perc: A hazaiak edzője, José Bordalás eddig 11 alkalommal találkozott edzőként a Barcelonával, és csak egyszer tudott nyerni két döntetlen mellett, nyolcszor a katalánok győztek.

2. perc: Verőfényes napsütés Valenciában, mintha nem is tél lenne...

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Valencia fehér-feketében, a Barcelona piros-kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Szép emléket őriz a Mestalláról Pierre-Emerick Aubameyang. A Barcelona vasárnap Valenciában lép pályára, ott, ahol a gaboni csatár egyetlen fellépése alkalmával mesterhármast szerzett. Az Arsenal játékosaként 2019 májusában idegenben lőtt három gólt az Európa-liga elődöntőjében, a találkozót 4–2-re nyerték meg a londoniak, és 7–3-as összesítéssel jutottak döntőbe. A katalánok mezében a negyedik meccsén szerepelhet, és az első góljára hajt.