Király-kupa: a Williams tesók bevitték a Bilbaót a négy közé

2023.01.26. 21:59
Jó napjuk volt a Williamseknek: Inaki (háttal) két gólpasszt adott, Nico (szemben) gólt lőtt és tizenegyest harcolt ki<br />(Fotó: Getty Images)
A Barcelona és az Osasuna után az Athletic Bilbao jutott be harmadikként a legjobb négy közé a spanyol labdarúgó Király-kupában: a baszk csapat idegenben 3–1-re győzött a Valencia ellen a csütörtöki játéknapon.

A 35. percig kellett várni a bilbaóiak vezető góljára: Inaki Williams visszafejelt labdájából Iker Muniain közelről a kapuba bombázott (0–1).

A Valencia gyorsan egyenlített, Óscar de Marcos estében, közvetlen közelről a saját kapujába lőtt (1–1), ám még a szünet előtt érkezett az Athletic válasza: megint Inaki Williams volt az előkészítő, a visszatett labdájából pedig az öccse, Nico Williams lőtt a kapuba (1–2).

S a harmadik vendéggól sem jöhetett volna létre Williamsék nélkül: a hajrá kezdetén Nicóval szemben szabálytalankodott Cenk Özkacar a 16-oson belül, a VAR-szoba jelzésére megítélt büntetőből pedigMikel Vesga a jobb alsó sarokba lőtt (1–3).

Az Athletic szép sorozatot épít: az egymást követő negyedik kiírásban jutott be a kupa elődöntőjébe!

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, csütörtöki mérkőzések
Valencia–Athletic Bilbao 1–3
(De Marcos 43. – öngól, ill. Muniain 35., N. Williams 45., Vesga 74. – 11-esből)
Real Madrid–Atlético Madrid 3–1
(Rodrygo 79., Benzema 104., Vinícius Júnior 120+1., ill. Morata 19.) – hosszabbítás után

Szerdán játszották
Barcelona–Real Sociedad 1–0 (O. Dembélé 52.)
Osasuna–Sevilla 2–1(Ávila 71., Abde 99., ill. en-Nesziri 90+4.)– hosszabbítás után