Király-kupa: a Barcelona és a Real Madrid is ellenfelet kapott

2017.09.28. 13:56
A Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF) elkészítette a Király-kupa negyedik fordulójának párosítását, amelyben a legjobb 16 közé jutás a tét. A címvédő Barcelona és a Real Madrid is harmadosztályú ellenfelet kapott, előbbi a Murciát, utóbbi a Fuenlabradát.

A lebonyolítási rendszer értelmében az európai kupaporondon szereplő csapatokat harmadosztályú együttesekkel sorsolták össze, öt élvonalbeli csapat második vonalbeli ellenfelet kapott, a többi első osztályú alakulat pedig egymással kerül szembe.

A párharcok két mérkőzésnek dőlnek el, az első meccseket október 24–26., a visszavágókat november 28–30. között rendezik.

A Király-kupa góllövőlistáját az első három forduló után a hat találatnál járó Víctor Curto vezeti – senki más sem szerzett kettőnél több gólt –, a Murcia csatára hamarosan a Barcelona ellen léphet pályára.