C. Ronaldo tíz perc alatt triplázott, a Real Madrid elintézte a Getafét

2013.01.27. 14:04
C. Ronaldo három góljával kulcsszerepet játszott a Real Madrid győzelmében (Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján a Real Madrid 4–0-s győzelmet aratott a Getafe ellen. Cristiano Ronaldo mesterhármassal járult hozzá a magabiztos hazai győzelemhez.

A Real Madrid kezdőcsapatában nem kapott helyet a héten szerződtetett Diego López, és a pihentetés jegyében Xabi Alonso, Sami Khedira, valamint Karim Benzema is a kispadra szorult.

A mérkőzést a várakozásoknak megfelelően a hazaiak kezdték támadóbban. A 10. percben Cristiano Ronaldo szabadrúgásánál kellett résen lennie Miguel Ángel Moyá kapusnak, majd három perccel később Ángel Di María megpattanó lövés után már nem a vendégek kapusán múlt, hogy nem született gól – a labda centiméterekkel kerülte el a kaput. A 21. percben az addigi legnagyobb lehetőség Ronaldo előtt adódott, aki Mesut Özil passza után elfektetett egy védőt, ám a hosszú felső sarokra tartó lövését Moyá hárította. A Getafe említésre méltó gólhelyzetet nem tudott kidolgozni az első harminc percben, ám néhány távolabbi lövés vagy fejes eljutott Antonio Adán kapujáig.

A 31. percben egy villámgyorsan végigvitt Real-kontra végén Özil választott gyenge megoldást, majd az első félidő utolsó lehetősége Luka Modric nevéhez fűződik, aki a tizenhatoson belülről félfordulatból bombázott a kapu fölé.

A fordulás után Moyá pillanatai következtek – két ízben is hatalmasat védett, az 53. percben azonban már ő sem tudta megakadályozni, hogy egy szögletet követő kavarodás végén Sergio Ramos segítségével Juan Valera a saját kapujába kotorja a labdát, 1–0 (a gólt előbb Sergio Ramosnak adták, majd átírták Juan Valera öngóljának).

Tíz perc sem telt el, és újabb gólnak örülhetett a Santiago Bernabéu közönsége: egy elpackázott Getafe-lehetőség után gyors ellencsapást indított a Real, amelynek végén Gonzalo Higuaín kiugratását Ronaldo vágta a hosszú alsó sarokba. 2–0

A 65. percben Di María kapott labdát a bal oldalon, középre emelt labdájára Ronaldo érkezett, és öt méterről a kapuba fejelt. 3–0

Ezzel azonban még nem volt vége. Újabb hat perccel később Khedira löbbölte a labdát Luka Modric irányába, akit a tizenhatoson belül Alberto Lopo gázolt el, tizenegyes. A labda mögé Ronaldo állt, és magabiztosan értékesítette a büntetőt, 4–0. A gól után a mesterhármasig jutó portugál klasszist lecserélte José Mourinho vezetőedző, helyére Karim Benzema állt.

Ronaldo egyébiránt a huszadik mesterhármasát szerezte pályafutása során, ebből a tizenkilencediket a Real Madrid színeiben, valamint tizenegyedszer talált be a Getafe kapujába, így „kedvenc ellenfelévé” vált a mai rivális.

A „királyiak” győzelmükkel – átmenetileg – 12 pontra megközelítették az ősi rivális Barcelonát, a Getafe sorozatban hetedik meccsén maradt nyeretlen.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
21. FORDULÓ
Real Madrid–Getafe 4–0 (Valera 53. – öngól, C. Ronaldo 62., 65., 71. – a harmadikat 11-esből)