La Liga: Xavi sevillai sikerrel búcsúzott a Barcelonától

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.05.26. 23:05
Fermín López gólja után egy „búcsúölelést” adott Xavinak (Fotó: Getty Images)
Győzelemmel távozik az FC Barcelona vezetőedzői posztjáról Xavi, miután csapata 2–1-re nyert a Sevilla vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2023–2024-es idényének utolsó mérkőzésén.

Talán még a Barcelona-szurkolók is nehezen követték az elmúlt hónapok eseményeit, hiszen a nyári távozását januárban bejelentő Xavit a klub vezetősége meggyőzte a maradásról, ám egy közelmúltbeli nyilatkozata miatt állítólag olyannyira megorrolt rá Joan Laporta klubelnök, hogy a katalánok közölték, ikonjuk elhagyja a csapatot.

A pályán kívüli események azonban kevésbé nyomták rá a csapat játékára a bélyegét, igaz, ez köszönhető annak is, hogy nem sok téttel bírt a Sevilla elleni vendégjáték, egyedül a hazaiaknak lehetett fontos a záró forduló, de nekik is csak az múlt rajta, hogy a 13. vagy a 14. helyen végeznek.

Ennek köszönhetően a gránátvörös-kékek egy szépen kijátszott akció végén a 15. percben Robert Lewandowski góljával szereztek vezetést – igaz, a hosszún érkezett Fermín López is.

Egy kis stat: ebben az idényben a Barcelonának ez már a 9. olyan gólja volt, amelyet legalább 10 passz előzött meg, de nem a gránátvörös-kékek játsszák az igazi tiki-takát már, a Girona 20, a Real Madrid 17, az Atlético ugyancsak kilenc ilyen gólt szerzett ebben az idényben.

Fotó: Getty Images

A Barca előnye azonban nem tartott sokáig, a 31. percben Jusszef en-Nesziri szép befejezéssel egyenlített, 143. sevillai meccsén megszerezve 51. gólját, s ezzel ő lett a csapat negyedik legeredményesebb játékosa Frédéric Kanouté (89), Luís Fabiano (72) és Álvaro Negredo (70) után.

A második félidőben már egyértelműen a Barcelona akarata érvényesült, ezt pedig ki is használták a vendégek: az 59. percben Fermín López talált be, majd nagyszerű gesztust tett, s ünneplésként Xavinak adott egy „búcsúölelést”.

A Sevilla az újabb hátrány után próbált felpörögni, s volt néhány próbálkozása, de igazán nagy egyenlítési lehetősége már nem akadt, így a Barcelona győzelemmel búcsúztatta el távozó vezetőedzőjét.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Sevilla–Barcelona 1–2 (En-Nesziri 31., ill. Lewandowski 15., Fermín López 59.)
KORÁBBAN
Getafe–Mallorca 1–2 (G. Alvaréz 47., ill. Muriqi 90., Maffeo 90+3.)
Celta Vigo–Valencia 2–2 (Aspas 49. – 11-esből, Duvikasz 62., ill. Domínguez 5. – öngól, Mari 60. – 11-esből)
Las Palmas–Alavés 1–1 (Cardona 71., ill. Vicente 50.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Osasuna–Villarreal 1–1 (Budimir 30., ill. J. L. Morales 57.)
Real Sociedad–Atlético Madrid 0–2 (Lino 9., Reinildo 90+3.)
Kiállítva: Saúl (Atlético, 90+1.)
Almería–Cádiz 6–1 (Melero 48., Arribas 51., 86., Zaldúa 57. – öngól, L. Suárez 67., 71., ill. Ocampo 30.)
Rayo Vallecano–Athletic Bilbao 0–1 (N. Williams 67.)
Real Madrid–Real Betis 0–0
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Girona–Granada 7–0 (E. García 30., Cihankov 33., 54., Dovbik 44., 75., 90. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Stuani 78.)