Ezredik meccsét játszotta Andrés Iniesta – továbbra sem kapott piros lapot

Sári RolandSári Roland
2024.03.01. 18:12
Ezredjére lépett pályára Andrés Iniesta (Fotó: Getty Images)
Az FC Barcelona és a spanyol válogatott élő legendája, Andrés Iniesta pénteken játszotta le élete ezredik profi labdarúgó-mérkőzését.

A 39 éves klasszis jelenleg az Egyesült Arab Emírségekben játszik az Emirates Club csapatánál, amellyel péntek délután az Ajman ellen mérkőzött meg. A találkozót ugyan 2–0-ra elvesztette a spanyol középpályás gárdája, de a meccs mégis történelmivé vált, hiszen ez volt az ezredik alkalom, hogy profiként lépett pályára. 

Inietsa nem meglepő módon a legtöbb mérkőzését, 723-at az FC Barcelonában játszotta. Pályára lépett 134 meccsen a Vissel Kobe csapatában, Japánban, az Emírségekben pedig ez volt a 12. meccse. A maradék 131 alkalommal a spanyol válogatott színeiben lépett pályára, amellyel kétszeres Európa-bajnok és egyszeres világbajnok is lett. 

Érdekesség még, hogy a kilencszeres spanyol bajnok, négyszeres Bajnokok Ligája-győztes középpályást a mai napig egyetlen mérkőzésről sem állították ki piros lappal. 

 

 

Legfrissebb hírek

Carlos Espí a 90. percben húzta ki a csávából Mourinhót, győzelemmel kezdte a bajnokságot a Real

Spanyol labdarúgás
3 órája

Ki lesz az új 9-es? Akár Luis Suárez is befuthat Barcelonába

Spanyol labdarúgás
11 órája

Riquelme kapásgólja döntött, győzelemmel rajtolt a bajnokságban a Betis

Spanyol labdarúgás
2026.08.21. 23:03

José Mourinho: Nem magamért, a Real Madridért dolgozom

Spanyol labdarúgás
2026.08.21. 10:08

A hajrában mentett pontot az Alavés a Rayo Vallecano otthonában

Spanyol labdarúgás
2026.08.20. 23:38

Yaakobishvili Áron az Almería játékosa – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.08.20. 13:37

Julián Álvarez helyett másik argentin világbajnok igazolhat Barcelonába – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2026.08.20. 09:41

A második félidőben döntött az Atlético a Málaga ellen

Spanyol labdarúgás
2026.08.19. 23:05