La Liga: kikapott a Bilbao Valenciában; nagy kapushiba a Rayo meccsén

H. Á.H. Á.
2024.01.20. 18:56
Moleiro (jobbról a második) fogadhatta a csapattársak gratulációit szemfüles találata után (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójának szombati mérkőzésein a Las Palmas 2–0-ra győzött a mérkőzést emberhátrányban befejező Rayo Vallecano otthonában, az Athletic Bilbao 1–0-ra kikapott Valenciában, a Real Sociedad 1–0-ra nyert Vigóban, míg a Villarreal–Mallorca meccs 1–1-es döntetlennel zárult.

Az első félidőben érdekes módon a Rayo Vallecano csupán 36 százalékban birtokolta a labdát, mégis 11-szer lőtt kapura – igaz, csak kétszer találta el a kaput, ám ezekből nem lett gól. Ezzel szemben a labdát többet birtokló Las Palmas csak három, kaput eltaláló lövést tudott felmutatni. Ebből viszont az egyik gól lett: a 35. percben Alberto Moleiro köszönte szépen, hogy Sztole Dimitrevszki kapus szorult helyzetben neki passzolt, majd 19 méterről okosan a visszafutó kapus mellett a hálóba lőtt. A második félidőben szintén a hajráig kellett várni a vendégek újabb góljára – ekkor a Rayo már emberhátrányban játszott, miután Alváro García öt perc alatt begyűjtött két sárgát. Javier Munoz két perccel a kiállítás után, a 83. percben beállította a 0–2-es végeredményt, ezzel a Las Palmas idén először nyert egymás után két bajnokit.

Az alsóházi mérkőzésen a Villarreal és a Mallorca nem bírt egymással. A hazaiak Alexander Sörloth révén az első félidő ráadásában szereztek vezetést, a vendégek a második félidő ráadásában Javíer Llabres révén egyenlítettek, a kettő között meg a kispadról kiállította a játékvezető a hazaiak cserekapusát, a veterán Pepe Reinát. 1–1.

A nap rangadóján a harmadik helyen álló Bilbao Valenciába látogatott. A találkozó első félideje nem hozott túl magas színvonalú játékot, nagy gólhelyzetet meg még úgy sem, a kedélyeket maximum a hazaiaktól Sergi Canos sérülése borzolta, a szélsőt az első negyedóra végén kellett lecserélni. A jelentős esemény a második félidőben is negyedóra elteltével következett: Hugo Duro révén a hazaiak megszerezték a vezetést. A bal oldalon futó akció végén beadott labdát a 24 éves csatár precízen bólintotta 8 méterről középről a bal alsó sarokba a 61. percben. A hátralévő fél órában ugyan a Bilbao nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, ám csak egyszer találta el a kaput, így véget ért a baszkok tavaly októbere óta tartó 14 mérkőzéses veretlenségi sorozata. 1–0

Az este utolsó meccsén a Real Sociedad Brais Méndez 11. percben szerzett bombagóljával hozta a kötelezőt a Celta Vigo vendégeként (0–1), így idei első győzelmével tartja magát a hatodik helyen.