La Liga: Iago Aspasnak nem tetszett a VAR döntése, földhöz vágta a monitort

B. A.B. A.
2023.11.05. 13:01
Iago Aspas a VAR-monitoron töltötte ki dühét (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, a Sevilla 1–1-et játszott a mérkőzést tíz emberrel befejező Celta Vigo otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában. A mérkőzés 98. percében a hazaiak egyik játékosa elterült a földön. A játékvezető a videóbíró segítségével visszanézte az esetet, de nem ítélt tizenegyest.

A Celta Vigo az első félidőben még vezetett a Sevilla ellen, de a folytatásban Renato Tapia kiállítása nehéz helyzetbe hozta a hazaiakat. Jusszef en-Nesziri végül a 84. percben egyenlített ki, de a győzelemhez még így is a Celta Vigo volt közelebb.

A hosszabbítás nyolcadik percében Jesús Navas mezénél fogva földre rántotta ellenfelét. A játékvezető először tizenegyest ítélt, majd a VAR segítségével perceken át visszanézte az esetet. A videózás után végül visszavonta Navas sárga lapját és a büntetőt is, így maradt az 1–1-es döntetlen.

A Celta Vigo 36 éves csatára, Iago Aspas kezdőként 68 percet töltött a pályán. A videóbíró döntését nehezen fogadta és dühében felborította a VAR-monitort.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ

Celta Vigo–Sevilla 1–1(Starfelt 22., ill. En-Nesziri 84.)
Kiállítva:Tapia(65., Celta Vigo)

Real Sociedad–FC Barcelona 0–1(Araújo 90+2.)
Osasuna–Girona 2–4(Budimir 25., 55., ill. I. Martín 16., Dovbik 71., Cihankov 80., A. García 90.)
Real Betis–Mallorca 2–0(José 7., A. Pérez)
Kiállítva:Mascarell(45., Mallorca)