Asensio és Militao is betalált, győzött a Real Madrid

Real Madrid–Celta Vigo 2–0 (1–0)
Madrid, Santiago Bernabéu, 60 386 néző. V: Lahoz
Real Madrid:
Courtois – Nacho, Militao, Rüdiger, Camavinga – Valverde, Tchouaméni, Ceballos (Modric, 81.) – Asensio (L. Vázquez, 76.), Benzema, Vinícius Júnior (Rodrygo, 81.). Vezetőedző: Carlos Ancelotti
Celta Vigo: Villar – K. Vázquez (Medrano, 78.), R. Tapia, Unai Núnez, Galán (Swedberg, 73.) – A. Solari (Cervi, a szünetben), Beltrán, Veiga (Paciencia, 62.), De la Torre – Seferovic (Óscar Rodríguez, 62.), Aspas. Vezetőedző: Carlos Carvalhal
Gólszerző:
Asensio (42.), Militao (48.)

Karim Benzema kezdett, Toni Kroos viszont pihenőt kapott, és Luka Modric pár percet játszott csak a Celta Vigo elleni bajnokin, de így sem fért kétség a madridiak sikeréhez.

Csúcsformában játszott ugyanis Marco Asensio, aki előbb lőtt egy kicsit szerencsés gólt Vinícius Júnior passzából – majd a fordulás után maga is adott egy gólpasszt, mégpedig Éder Militaónak.

A topligák fejeskirálya

Nem megy a Celtának a Real ellen mostanában, most sem a nagy tehetség Gabri Veiga, sem a Realt sokszor megviccelő Iago Aspas nem volt eredményes, ugyanakkor a második kapott gól után több kisebb lehetősége is volt a vendégeknek.

Karim Benzema fejjel kihagyott egy ziccert, a hajrá előtt a vendégmester, Carlos Carvalhal beküldte a Real-nevelés Óscar Rodríguezt és a rutinos portugál éket, Goncalo Pacienciát. Kiengedett a Real, de nem jött büntetés, Carlo Ancelotti a hajrára Rodrygo mellett Luka Modricot is a pályára küldte.

Visszaesett a végére a Vigo is: könnyed győzelmet aratott a Real Madrid, tartalékolva erőit az idényhajrára. 2–0

Espanyol–Cádiz 0–0
Almería–Athletic Bilbao 1–2
(Centelles 90+2., ill. N. Williams 9., De Marcos 56.)
Real Sociedad–Rayo Vallecano 2–1 (Sörloth 59., Lejeune 81. – öngól, ill. Palazón 57.)
Valladolid–Girona 1–0
(Monchu 24.)

Osasuna–Real Betis 3–2 (Budimir 6., 11., Moncayola 41., ill. Miranda 16., Guido Rodríguez 70.)

VASÁRNAP
14.00: Elche–Valencia (Tv: Spíler2)
16.15: Barcelona–Atlético Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Asensio a mérkőzés embere.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Núnez fejese nem jó, Vázquez jobb oldali beadása meg el sem jut Benzema fejéig.

Öt perc a ráadás.

90. perc
Aspas kissé jobbról nyolcról kapura lő, jobbra legördülve fogja a labdát Courtois.

87. perc Camavinga indítását Rodrygo balról ballal igen rosszul adja be.

82. perc Tchouaméni megfejeli Paciencia arcát, ápolás. Orrvérzés.

81. perc Luka Modric és Rodrygo be, Vinícius és Ceballos le.

78. perc Az újonc, 23 éves AM-nevelés, sokoldalú Fernando Medrano a pályán. Vázquez megy le.

77. perc Vinícius elesik az ötös bal sarka előtt, csel közben, kontra, a Pacienca indította Aspas kicselezi jobbra Courtois-t, balra vetődve véd azonban a kapus. Rodríguez kornerét hatról a léc fölé fejeli Paciencia! Ancelotti után Courtois is ébresztőt fúj a többieknek.

Tíz kanadai pont idén...

76. perc Lucas Vázquez be, Asensio le.

76. perc Asensio bal oldali kornerét 8-ról jócskán a léc fölé fejeli Benzema.

75. perc Vinícius elmegy a balon Camavinga passzával, a beadást blokkolja Vázquez... és belesérül? Ápolás a pályán. Folytatja.

73. perc Williot Swedberg váltja Javi Galánt.

A Real Madrid elveszítette a legutóbbi hazai meccsét a ligában, előtte 17-szer maradt veretlen. 2018 eleje óta nem volt sorozatban két hazai bukás. A Celta öt meccs óta veretlen idegenben.

70. perc Javi Galán kap sárga lapot Valverde lerántásáét.

69. perc De la Torre jobbal a jobb alsó mellé lő. Tapsol a stadion... mert melegít Modric.

63. perc Rodríguez jobbal a jobb alsó mellé lő 22-ről, középről.

63. perc A Real-nevelés Óscar Rodríguez Seferovicot, a kétszeres portugál válogatott csatár, Goncalo Paciencia Veigát váltja.

61. perc Vinícius ballal remekül ad középre, Benzema ötről a jobb alsóba fejelne, de éppen oda helyezkedik Villar.

Aspas: 32 bajnoki, 12 góllal. A Real ellen 22 meccsen 10 kanadai pontot szerzett.

60. perc
Asensio utolsó passza rossz ott, Camavinga lefutja a kapura törő Aspast itt.

58. perc Tapia szereli a balon Viníciust.

55. perc Cervi megindul szépen a bal szélen, a beadást azonban Aspas nem tudja ellőni középen, az ötös előterében.

54. perc Veiga menne kapura, de pocsék a levétel.

51. perc Seferovic a léc fölé lő 21-ről, Militao bakija után, a másik oldalon Vinícius bal oldali beadását Asensio ballal pocsékul találja el a 16-oson.

48. PERC GÓLLAL! Asensio jobb oldali szögletét a jobb alsó sarokba fejeli az ötösről, középről ÉDER MILITAO. 0–2!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Franco Cervi be, Solari le.

Asensio 8 gólt lőtt idén, a legjobb topligás eredmény a spanyol játékosok közül.

Manuel Hermida 9

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Veiga a 16-os előteréből a léc fölé lő.

45+1. perc Dani Ceballos odarúg Veigának, sárga lap. Hevesen reklamál, mert eltiltás is neki.

45. perc Egy perc a ráadás. Galán indítása a kapusé.

42. PERC VEZET A REAL! Vinícius elmegy a bal szélen Vázquez mellett Ceballos kiváló ütempasszával, ballal középre ad, tíz méterről ballal a bal felsőbe lő MARCO ASENSIO! A belépő Galánról pattan a kapuba a labda. 1–0!

84 százalékos a hazai labdabirtoklási fölény az előző 15 percben.

36. perc Asensio balról remekül tekeri az ötösre az újabb szögletet, hatról a bal sarok mellé fejel Tchouaméni.

34. perc Veiga megindul a jobb szélen, Camavinga azonnal lerántja.

A Real Madrid a legutóbbi öt meccsét megnyerte a Celta Vigo ellen a La Ligában, a hat már klubrekord lenne. Pontosabban az eddigi két ilyen alkalommal holtversenyben lenne egy újabb hatos sikerszéria.

33. perc Ceballos beadását rosszul találja el fejjel az ötösön Rüdiger, így éppen... felszabadít Militao elől.

on and dedication for #RCCelta

For many more together, @aspas10! #YoViJugaraAspas#ReiDasBateaspic.twitter.com/rlG6kIedUz

32. perc Benzema jobbal 19-ről a sorfalba vágja a Vinícius által kiharcolt szabadrúgást.

A Celta Vigo 56 idegenbeli meccsén a Real Madrid ellen csak 1977 márciusában nem kapott gólt, akkor enm is lőtt. Az előző 10 itteni meccsén csak egyszer talált be a madridiaknak!

28. perc
Viníciust megrúgja Vázquezt, a szabadrúgást ballal az ötösre emeli Asensio, éppen csak magasan Benzemának.

27. perc Asensio, majd Nacho 17 méteres lövése sem az igazi.

24. perc Viníciust megrúgja a bal szélen Solari, szabadrúgás. Asensio beadása Tapiáé. Jól játszik ma a perui bekk. Ceballos a bal felső mellé lő jobbal 18-ról, középről.

Augusto Solari nagyapja a négyszeres válogatott, majd neves edző Jorge, egyik nagybátyja, Esteban és egyik unokatestvére, David több csapatban és kontinensen profiskodott, másik nagybátyja, Santiago a Real egykori ásza, korábbi edzője és jelenlegi sportigazgatója.

21. perc Vinícius passzát Benzema méterekkel nyesi a léc fölé 21-ről, középről.

19. perc Kevin Vázquez felrúgja a jobb szélen Asensiót, sárga lap. Asensio bal oldali szögletét Tapia mellől a jobb sarok mellé fejeli Tchouaméni, kissé jobbról, hét méterről.

12. perc A Veiga indította Seferovic passzát Aspas jobbról középre adja, pontatlanul... de les.

A Real 2014 tavaszán kapott ki utoljára a Vigótól, azóta 17 meccs óta veretlen ellene. Két iksz is volt azért.

9. perc Vinícius passzát nem rúgja el ballal 15-ről Benzema, aztán rossz a visszapassz.

6. perc Tapia szereli az ötösön a Ceballos indította Asensiót... int a kispadnak, ápolást kér. Futtában belerúgott véletlenül Asensio, ettől esett el a szélső. Folytatja végül a bekk.

5. perc Higgadtan tartja a labdát a Real, visszahúzódik a Celta.

3. perc
Veiga jobbal gyengén a jobb alsó mellé lő 18-ról, középről.

2. perc Solari és Camavinga összecsap.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiaktól tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében.

Egy kis örökmérleg:
122 mérkőzés, 71 realos és 32 vigói sikerrel, 283, ill. 155 rúgott góllal.