La Liga: a Sevilla a 92., a Valencia a 93. percben szerzett góllal nyert

K. Zs.K. Zs.
2023.04.28. 00:03
Nicolas Jackson lőtte a Villarreal harmadik gólját (Fotó: Getty Images)
A Valencia 2–1-re legyőzte a Valladolidot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójának csütörtöki játéknapján, így javított bennmaradási esélyein. A szintén bajban lévő Espanyol, bár vezetett, 4–2-re kikapott a Villarreal otthonában. A késő esti mérkőzés is a hajrában dőlt el: a jó formába lendülő Sevilla 1–0-ra győzött az Athletic Bilbao vendégeként.

VALENCIA–VALLADOLID 2–1

A pocsék idényt futó Valencia az előző fordulóban győzni tudott, ezúttal egy közvetlen riválist fogadott – és egy óriási védelmi hibából már az 5. percben gólt kapott: a hátrapasszolt labda átcsúszott Mouctar Diakhaby talpa alatt, Cyle Larin kapura tört, és kihasználta az ajándékba kapott lehetőséget. 0–1

A második félidőben a sors megadta az esélyt a guineai védőnek, hogy ellensúlyozza hibáját: a 60. percben André Almeida középre ívelt szabadrúgásából Diakhaby a kapu jobb oldalába fejelt. Ehhez a gólhoz is kellett egy méretes hiba: a sután mozduló Jordi Masip kapus talán még most sem érti, miért hitte, hogy a labda a kapu mellé megy… 1–1

S amikor már úgy tűnt, a két, győzelemre ítélt klub csak egy-egy ponthoz jut, a 93. percben Javi Guerra remek lövéssel megszerezte a Valencia győztes gólját. 2–1

A Valencia egymás után másodszor nyert, a Valladolid háromfordulónyi veretlenség után kapott ki ismét.

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA (YT-ÁTKATTINTÁSSAL)

VILLARREAL–ESPANYOL 4–2

Ezekben a hetekben „győzelmi kényszerben” játszik az Espanyol is, és ha jobbára védekezett is az első félidőben, Javi Puado közeli lövésével előnyt szerzett a szünet előtt. 0–1

A fordulás után aztán a játék képének megfelelőre váltott az eredmény: a hazaiak viszonylag gyorsan fordítottak, és bár Pau Torres hatalmas hibájából – a védő furcsa fejelő mozdulat közben elvágódott a felezővonal közelében – Joselu még egyenlített, a hajrában a leshatárról kiugró Nicolas Jackson belőtte a hazaiak újabb vezető gólját, sőt a végjátékban Étienne Capoue másodszor is a kapuba talált. 4–2

A Villarreal két vereség után győzött, az Espanyol március eleje óta nyeretlen (egy döntetlen, hét vereség).

ATHLETIC BILBAO–SEVILLA 0–1

Az első félidőben a bilbaóiak két gólt is szereztek, de a VAR mindkettőnél kimutatta a lest, így nem változott az eredmény – egészen a 92. percig, amikor végzetesen megingott a hazai védelem. Unai Simón kapus a csapattársához passzolt, Yeray Álvarez elcsúszott, aztán a kétségbeesett mentési kísérlete közben felrúgta Lucas Ocampost, aki a megítélt tizenegyesből a hálóba lőtt. 0–1

A Bilbao öt veretlenül megvívott forduló után veszített, a Sevilla sorozatban harmadszor győzött, és a legutóbbi öt fordulóban bezsebelt 13 ponttal messzire távolodott a kiesőzónától.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzések
Valencia–Valladolid 2–1
(Diakhaby 60., Javi Guerra 90+3., ill. Larin 6.)
Villarreal–Espanyol 4–2 (Capoue 53., 90+2., Dani Parejo 63., N. Jackson 80., ill. Javi Puado 45., Joselu 73.)

Girona–Real Madrid 4–2 (
Castellanos 12., 24., 46., 62., ill. Vinícius Júnior 34., L. Vázquez 85.)
Szerdán játszották
Atlético Madrid–Mallorca 3–1 (De Paul 45+2., Morata 47., Carrasco 77., ill. Nasztaszics 20.)
Getafe–Almería 1–2 (Mayoral 71., ill. L. Suárez 7., 58.)
Kiállítva: Djené (Getafe, 45+3.)

Rayo Vallecano–Barcelona 2–1
(Álvaro García 19., Fran García 53., ill. Lewandowski 83.)
Celta Vigo–Elche 1–0 (Aidoo 90.)

1. Barcelona 31 24 4 3 55–11 +44 76
2. Real Madrid 31 20 5 6 65–28 +37 65
3. Atlético Madrid 31 19 6 6 50–23 +27 63
4. Real Sociedad 31 16 7 8 39–29 +10 55